Popularne

Artykuł

Inne

Dekoracje karnawałowe nie tylko na karnawał

Dekoracje karnawałowe nie tylko na karnawał

Żadna impreza nie może odbyć się bez specjalistycznych dekoracji karnawałowych, bez względu na to, czy ma ona miejsce w domu, w szkole czy nawet w firmie. Kolorowe, ciekawie dobrane i zestawione bibeloty stanowią doskonałą ozdobę wnętrz pomieszczenia bądź pomieszczeń, w których odbywa się impreza. Niemniej jednak dekoracje karnawałowe sprawdzają się także poza okresem wielkich zabaw i imprez.

Efekt wow

Podstawową dekorację karnawałową sali stanowią balony, serpentyny oraz wiszące spirale. Często krzesła dla gości ozdobione są specjalistycznymi pokrowcami, natomiast na stołach znajdują się świece, kwiaty, kolorowe, papierowe kubeczki. Dobrze dobrane dekoracje karnawałowe powinny wywołać tak zwany efekt wow. Tutaj zaś kluczowy jest nie tylko dobór kolorów, ale i dekoracji świetlnych czy takich, które świecą w ciemnościach. Można tutaj reprezentować dwojakie podejście – niektórzy bowiem preferują bardzo kolorowe dekoracje, inni zaś wybierają dwa czy trzy kolory przewodnie przyjęcia. Zawsze jednak dobrze jest udoskonalić podstawowe dekoracje brokatowymi dodatkami czy dużymi napisami świetlnymi, które stanowią doskonałe tło do zdjęć pamiątkowych. Dobrym pomysłem jest także confetti, które puszczane jest co jakiś czas. Confetti szczególnie uwielbiane jest przez małe dzieci.

Dekoracje nie tylko na karnawał

Wiele osób planuje w ciągu roku duże przyjęcia – wesele, urodziny czy domówkę. Obowiązkowym elementem wystroju są oczywiście dekoracje karnawałowe, pomimo iż okres karnawału może już dawno minąć. Dekoracje są bowiem karnawałowe jedynie z nazwy, a sprawdzają się przez cały, okrągły rok. Najlepiej jednak zakupić je właśnie w okresie karnawału, gdyż wtedy właśnie jest największy ich wybór w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Oczywiście wymaga to wcześniejszego przemyślenia koncepcji całej imprezy, jednak w przypadku dużych przyjęć zwykle z dużym wyprzedzeniem wiemy, jak będą one wyglądać. Co więcej, dekoracje karnawałowe dobrze jest mieć zawsze w domu, na wszelki wypadek. Mogą one bowiem uświetnić każdą imprezę, nawet taką, która nie była zaplanowana. Sprawdzą się także wtedy, gdy planowaliśmy jedynie niewielką imprezę, natomiast ilość gości przerosła nasze oczekiwania. Rozwieszenie nawet kilku balonów czy serpentyn sprawi, że dom nabierze imprezowego wyglądu i zachęci gości do szampańskiej zabawy. Dekoracje karnawałowe są stosunkowo tanie, dlatego z pewnością nie zrujnują one naszego portfela, za to pozwolą się cieszyć imprezowym stylem pomieszczenia, w którym odbywa się przyjęcie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *