Popularne

Artykuł

Inne

Drewniana mapa świata na ścianę – czy warto mieć taką dekorację?

Drewniana mapa świata na ścianę – czy warto mieć taką dekorację?
Dreniania mapa świata 3d na scianę dekoracja do domu sikorka net mapy świata producent dreniwanych dekoracji

Ładne i eleganckie dekoracje to jeden z lepszych sposobów na ożywienie i prawdziwe „udomowienie” wnętrza naszego mieszkania – tym bardziej, jeżeli są one związane z naszym hobby lub pasją. Dlaczego warto zwrócić na to uwagę?

Drewniana mapa świata – dekoracja dla fanów bliskich i dalekich podróży

Praktycznie każdy z nas lubi domowe dekoracje i aplikacje – to one sprawiają, że dom wydaje się być prawdziwie domowy, a nie jest jedynie pustą przestrzenią w której spędzamy czas. Wystrój i aranżacja pomieszczeń nadają naszemu wymarzonemu M charakteru, ciepła i sprawiają, że chcemy przebywać w jego wnętrzu. Jeżeli przy okazji lubimy podróżować lub mamy dalekosiężne plany z tym związane, motyw ten może świetnie się sprawdzić jako główny element zaprojektowanego wnętrza. Pojemniczki z piaskiem z różnych stron świata, muszelki, pamiątki czy drewniana mapa świata na ścianę z przypinkami w miejscach, gdzie już byliśmy będą w stanie stworzyć naprawdę ciekawy klimat i ożywić nawet bardzo minimalistyczne pokoje.

Drewniana mapa świata – w jakich wnętrzach wygląda najlepiej?

Drewniane ozdoby na ścianę świetnie sprawdzają się w praktycznie każdym rodzaju wnętrz, zarówno tych stricte domowych, jak i również w przestrzeni biurowej. Niezależnie od tego, czy lubimy styl minimalistyczny, nowoczesny, skandynawski czy vintage, subtelny odcień i tekstura drewna świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji. Dodatkowo w zależności od gatunku drzewa, z jakiego została wykonana mapa, możemy uzyskać różne odzienie brązu, więc dopasowanie pod względem barw również nie stanowi wielkiego wyzwania.

Jeżeli zależy nam na tym, by wyeksponować drewniane mapy świata jak najlepiej, powinniśmy wybrać pokój dość duży, ze sporą ilością wolnej przestrzeni na ścianie i dookoła niej. Dzięki temu dekoracja nie będzie sprawiała wrażenia wciśniętej na styk, a w naturalny sposób ściągnie uwagę naszych gości czy – w przypadku biura – klientów.

Zalety drewnianych dekoracji ściennych – do jakich stylów pasują?

Chociaż tego typu ozdoba pasuje do praktycznie każdego wnętrza, najlepszym wyborem będzie takie, w którym nie ma już przesytu dodatków. Ponieważ mapa jest dość duża, powinniśmy dać jej odpowiednio dużo miejsca, a także zmniejszyć ilość innych dodatków, aby nie odwracały uwagi. W przypadku powierzchni biurowych drewniane mapy świetnie sprawdzą się w salach konferencyjnych, biurze managera czy dyrektora, a także w przestrzeni wspólnej dla wszystkich pracowników, jak na przykład kuchnia czy sala do spotkań.

Jeżeli planujemy zawiesić drewnianą mapę świata w domu, świetnie sprawdzi się ona w gabinecie, salonie, a czasem również w przedpokoju, jeżeli mamy w nim dostatecznie dużo miejsca. Inną opcją jest zdecydowanie się na nieco mniejszą dekorację, jak na przykład drewniana mapa Europy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drewnianej mapy świata?

Jeżeli chcemy wzbogacić wystrój naszego mieszkania lub biura o drewnianą mapę na ścianę, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na wymiary dekoracji. Jest to element dość mocno przyciągający wzrok, w związku z czym dobrze jest wybrać odpowiednio dużą ścianę, najlepiej pomalowaną w neutralnym kolorze. Sam montaż mapy nie jest trudny, jeżeli jednak nie posiadamy narzędzi aby to wykonać, warto pomyśleć o ich zakupie razem z samą dekoracją.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *