Popularne

Artykuł

Inne

Eleganckie zestawy porcelany marki Rosenthal Classic

Eleganckie zestawy porcelany marki Rosenthal Classic

Czy istnieje bardziej rozpoznawalna na świecie marka porcelany od słynnego Rosenthala? Śmiemy w to wątpić. Wprawdzie niektóre firmy produkują znacznie bardziej luksusowe produkty, ale to właśnie połączenie wysokiej jakości wyrobów oraz przystępnej ceny sprawiło, że Rosenthal od lat święci triumfy w porcelanowej branży. Dziś przedstawimy kilka zestawów porcelany, które sprzedawane są pod marką Rosenthal Classic. Szukasz klasycznej zastawy? Wśród tych produktów z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

W tradycji siła. Kilka słów o marce Rosenthal

Czym powinna wyróżniać się klasyczna zastawa stołowa? Z pewnością zestaw porcelany musi cechować ponadczasowe wzornictwo i użycie do produkcji surowców najlepszej jakości. O ich dobór firma Rosenthal na pewno potrafi zadbać. Nie ma w tym przypadku, ponieważ marka buduje swą pozycję nieprzerwanie od 1879 roku. Historia Rosenthala rozpoczęła się w niewielkim bawarskim miasteczku Selb, by po 130 latach firma została przejęta przez włoskie konsorcjum Sambonet Paderno Industrie.

Wciąż jednak patrząc na produkty Rosenthal można rozpoznać styl wypracowany w rodzinnej firmie Philipa Rosenthala oraz pasję, która towarzyszyła założycielowi i jego następcom w czasie kolejnych lat rozwoju marki. To dzięki temu zaangażowaniu firma zyskała opinię lidera rynkowego, a jej nazwa stała się synonimem wysokiej klasy produktów. Obecnie w ofercie Rosenthala znaleźć można zestawy porcelany, a także inne drobne ozdoby wystroju domowych wnętrz.

Wyjątkowe linie produktowe marki Rosenthal Classic

Absolutnie najbardziej rozpoznawalną kolekcją Rosenthal Classic jest linia Biała Maria. To zestaw porcelany, który podbił estetyczne gusta klientów na całym świecie. Wyróżnia go prostota formy, która w połączeniu ze stylowym wykończeniem produktów sprawia, że trudno przejść obojętnie obok tej kolekcji. Biała Maria towarzyszy marce Rosenthal od lat i można stwierdzić, że jest dobrym aniołem stróżem firmowych interesów. Zawsze można na nią liczyć, a i nabywcy doceniają jej walory wizualne.

Równie interesujące są zestawy porcelany, które są wariacjami na temat powyżej wspomnianej kolekcji. Czystą i nieskazitelną biel przełamuje w serii Maria Goldline złota linia, będąca lejtmotywem dla wszystkich produktów: dzbanków, filiżanek, cukiernic, czy talerzy. Nieco odważniejsze są projekty kwiatowych kolekcji zestawów porcelany Rosenthal. Mowa o seriach: Maria Róża, Maria Flowers i Maria Bukiet Letni.

Wymienione linie produktów znakomicie prezentują się na stole, zwłaszcza podczas wiosenno-letnich dni spędzanych na świeżym powietrzu. Warto zabrać jeden z tych zestawów porcelany do ogrodu, na taras lub na werandę i w gronie najbliższych cieszyć się miłym popołudniem. Ponadto Rosenthal Classic ma w swojej ofercie dużo bardziej urozmaicone projekty zastawy. Barokowym przepychem urzeka kolekcja Sanssouci Midas, Sanssouci Diplomat oraz Heritage Dynasty. Przeciwieństwem jest za to m.in. minimalistyczny zestaw porcelany Jade, który z powodzeniem można postawić w nowocześnie urządzonej jadalni.

A gdzie kupić produkty stworzone w pracowniach manufaktury Rosenthal Classic? Oczywiście w salonach stacjonarnych, ale dobrym pomysłem jest wybór internetowego sklepu z porcelaną. Nie tak trudno znaleźć autoryzowanego dostawcę marki. To sklepy z porcelaną, które zapewniają nie tylko bezpieczny transport produktów, ale także korzystne oferty cenowe i atrakcyjne promocje na wybrane pozycje z asortymentu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *