Popularne

Artykuł

Inne

Farby magnetyczne – niebanalna aranżacja wnętrza

Farby magnetyczne – niebanalna aranżacja wnętrza

Farby magnetyczne są doskonałym wyborem w przypadku remontu mieszkania lub domu. To gwarancja niebanalnej aranżacji wnętrz na najwyższym z możliwych poziomów. To dość nowoczesne i funkcjonalne farby, które powinny sprostać naszym oczekiwaniom. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby farbą magnetyczną pomalować powierzchnie znajdujące się w kuchni, przedpokoju lub salonie. Kluczowe jest to, aby powierzchnia była pomalowana dokładnie i przez osoby mające w tym zakresie spore doświadczenie. Farba w wersji magnetycznej jest farbą podkładową. Co za tym idzie należy na nią nałożyć warstwę dekoracyjną. W niektórych przypadkach może to być dla nas dość czasochłonne przedsięwzięcie, ale za to efekt końcowy powinien nas w stu procentach usatysfakcjonować.

Farba magnetyczna – jakie daje możliwości?

Atutem farb magnetycznych jest z całą pewnością to, że dają nam bardzo szerokie możliwości. W dowolnym momencie możemy nimi pokryć:

Jak widać możliwości jest naprawdę sporo. Istotne jest to, aby dobrać właściwy model farby. Z tym nie powinniśmy mieć żadnych trudności, ponieważ na rynku nie brakuje uznanych i sprawdzonych producentów. Powłoka wytworzona po zastosowaniu farby magnetycznej jest w stanie przyciągnąć magnes. Prezentuje się nad wyraz atrakcyjnie w zakresie wizualnym. Jeśli zdecydujemy się na nałożenie przynajmniej kilku warstw takiej farby mamy całkowitą pewność tego, że siła przyciągania będzie jeszcze większa.

Fachowcy radzą domownikom, aby zdecydowali się na zastosowanie przynajmniej 3-4 warstw farby magnetycznej. To optymalne rozwiązanie, które powinno się sprawdzić zwłaszcza na mniejszych, jak i większych powierzchniach.

ciekawy wzór farby magnetycznej

Farby magnetyczne – kilka podstawowych zalet

Podstawową zaletą farb magnetycznych jest to, iż nie posiadają w sobie:

  • rozpuszczalników,
  • ołowiu.

Zawarto w nich nieszkodliwe cząsteczki żelaza. To właśnie one są odpowiedzialne w dużej mierze za skuteczne przyciąganie magnesu. Opłaci się to zwłaszcza tym osobom, które na co dzień lubią korzystać z karteczek przyklejanych na lodówkę. Od tej pory nie będzie trzeba zaprzątać sobie tym głowy. Farby magnetyczne odznaczają się wysokim poziomem bezpieczeństwa, bogatymi właściwościami aranżacyjnymi, ale też rozpuszczalnością w wodzie. Nic dziwnego, że stosujemy je w tak wielu wnętrzach. Posiadają szary odcień i nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Zastosowanie takiej farby sprawia, że nie trzeba korzystać z taśm oraz pinezek, aby przyczepić do wybranej powierzchni ulubione zdjęcia i plakaty.

Najkorzystniejszą opcją jest połączenie farby magnetycznej z tablicową. W ten sposób uzyskujemy efekt tablicy, która występuje w szkołach i na uczelniach. Sprawdzi się to zwłaszcza w tych pomieszczeniach, w których przebywają małe dzieci. Jak widać szkołę można przenieść do własnego gospodarstwa domowego. Wystarczy odrobina zaangażowania i pomysłowości, a pomysł zakończy się wielkim sukcesem.

Farby magnetyczne – na czym powinniśmy się skupić?

Przy wyborze farb magnetycznych powinniśmy skupić swoją uwagę na kilku podstawowych czynnikach. Dzięki temu uda się uniknąć rażących błędów i zadbać o malowane powierzchnie w domach lub mieszkaniach. Nie wszystkie osoby posiadają w tej dziedzinie rozbudowaną wiedzę, dlatego opłaca się korzystać z porad profesjonalistów i od nich nie uciekać. Powinniśmy mieć na uwadze to, że farby magnetyczne wcale nie muszą udanie współpracować z wszystkimi odmianami magnesu. Warto zdobyć na ten temat niezbędną wiedzę, a dopiero potem zdecydować się na finalizację zamówienia.

Kluczowym elementem dla domowników będzie proces malowania powierzchni przy użyciu zakupionej farby magnetycznej. Na samym początku powinniśmy zadbać o optymalne przygotowanie podłoża, a konkretniej należy je:

  • odtłuścić,
  • dokładnie wyczyścić.

Stare farby, które znajdują się w pomieszczeniach powinny być precyzyjnie usunięte. Warto użyć do tego właściwej klasy akcesoria i narzędzia. Nierówności muszą być dobrze wygładzone, dlatego poświęca się temu procesowi dość dużo czasu. W ten sposób mamy pewność, że farba magnetyczna zostanie nałożona na powierzchnię poprawnie i po drodze nie napotkamy na żadne nieprzyjemności. Przed przystąpieniem do nakładania farby wybrany model trzeba bardzo dokładnie wymieszać. Dzięki temu farbę uda się nam równomiernie rozprowadzić. Jeśli nie mamy większego doświadczenia zainwestujmy w fachowców, którzy doskonale się na tym znają i wiedzą jakie czynności muszą wykonać na początku, a co zostawić na koniec.

puszka farby magnetycznej

Do malowania będą nam potrzebne pędzle oraz wałki. Wiele zależy przede wszystkim od naszych preferencji oraz dostępnego sprzętu. Wcale nie musimy kupować wałków z najwyższej półki cenowej. Korzystajmy z takich akcesoriów, które mamy w domu. Farba magnetyczna nie może być naniesiona na powierzchnię przy pomocy metody natryskiwania. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw należy odczekać przynajmniej 3-4 godziny.

Dlaczego warto korzystać z farby magnetycznej?

Regularne korzystanie z farby magnetycznej niesie za sobą wiele pozytywów. Przede wszystkim o zastosowaniu takiej farby należy pomyśleć we wszystkich tych pomieszczeniach, w których chcemy posiadać tablicę magnetyczną. Może to być kuchnia, korytarz, ale też pokój dziecięcy i łazienka. Uzależniamy to od naszych indywidualnych potrzeb. Dzięki farbie magnetycznej nie będziemy w stanie uszkodzić ściany w wybranych pomieszczeniach. Pamiętajmy o tym, że pinezki oraz taśmy mogłyby doprowadzić do dość przykrych konsekwencji, a nie zawsze dysponujemy własnym mieszkaniem. Często decydujemy się na wynajem, dlatego musimy zachować w takiej sytuacji szczególną ostrożność i o wszelkich zmianach poinformować wcześniej właścicieli mieszkania.

Farba magnetyczna najwięcej frajdy sprawia niewątpliwie dzieciom, ponieważ po danym podłożu najmłodsi mogą:

  • malować,
  • rysować,
  • pisać.

W dowolnym momencie można sobie pozwolić na przymocowanie magnetycznych liter lub przyklejenie wybranych figur. Kluczowa jest w tym przypadku dziecięca kreatywność, więc naszych pociech nie powinniśmy w żadnym przypadku ograniczać. Dajmy im działać, a przyda się to im podczas szkolnych zajęć lub w dorosłym życiu. Rozwijamy w nich nowe umiejętności oraz podbudowujemy pewność siebie. Jeśli chcemy wyczyścić konkretną powierzchnię możemy zdecydować się na skorzystanie ze zwykłej wilgotnej ściereczki. Co najważniejsze farby magnetyczne dają nam możliwość tworzenia ciekawych list na zakupy i ważnych notatek, ale też mocowania obrazów i plakatów oraz przyklejania wiadomości dla pozostałych domowników.

Farby magnetyczne – kilka słów podsumowania

Nie da się ukryć, że skorzystanie z farby magnetycznej jest jak najbardziej opłacalnym przedsięwzięciem zwłaszcza w przypadku remontu domu lub mieszkania. Pozwala to na zastąpienie dziecięcej tablicy lub kartek samoprzylepnych. To farba podkładowa, która znajduje się pod farbą dekoracyjną. Zainteresowani mogą nią pokryć tynki, powierzchnie cementowe i murowane, ale też płyty gipsowo-kartonowe i gipsowe. Stworzona w ten sposób powłoka będzie w stanie przyciągać magnes (nie w każdej odmianie). Zaleca się pomalować wybrane podłoże przynajmniej 3-4 warstwami.

Po pomalowanym podłożu można bez większych przeszkód malować, pisać oraz rysować. W razie potrzeby dzieci mogą zdecydować się na przymocowanie plakatów, obrazów, figur i magnetycznych liter. To zabezpieczenie dla naszej ściany, na której z pewnością nie pojawią się żadne niepokojące uszkodzenia. Farby magnetyczne nie mają w sobie rozpuszczalników i ołowiu. Ich nakładanie jest prostym procesem, lecz najpierw należy się skupić na optymalnym przygotowaniu podłoża. Chodzi o jego odtłuszczenie oraz dokładne wyczyszczenie. Nie zapominajmy również o usunięciu starej farby.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *