Popularne

Artykuł

Inne

Jak działa laboratorium dentystyczne i czy warto je wynająć?

Jak działa laboratorium dentystyczne i czy warto je wynająć?

Laboratorium dentystyczne to zaawansowany skaner wewnątrzustny połączony z cyfrowym laboratorium. To nowoczesne urządzenie pozwala w krótkim czasie uzyskać wirtualny obraz 3D jamy ustnej. W efekcie stomatolog otrzymuje pełny model uzębienia pacjenta, na którym z łatwością może zobaczyć i przeanalizować budowę zębów i dziąseł oraz ewentualne ubytki czy wady zgryzu. A jak działa takie laboratorium i kiedy warto je wynająć?

Jak działa laboratorium dentystyczne?

Nowoczesne laboratoria dentystyczne bazują na cyfrowej stomatologii i technologii CAD/CAM. Za pomocą tego urządzenia można szybko i bez większego wysiłku wykonać cyfrowy wycisk zębów. Dentysta na ekranie monitora może dowolnie obracać modelem 3D i wielokrotnie go powiększać, aby dokładnie sprawdzić stan uzębienia pacjenta. Poza tym pliki ze skanera stomatolog będzie mógł wysłać bezpośrednio do laboratorium protetycznego za pomocą jednego przycisku. Warto podkreślić, że niektóre urządzenia są wyposażone w dodatkowe funkcje, jak na przykład wykrywanie próchnicy czy rejestracja artykulacji.

Czy warto wynająć laboratorium dentystyczne?

Innowacyjne skanery wewnątrzustne takie jak Primescan i Medit i700, to bardzo drogie urządzenia, na które nie każdy gabinet dentystyczny może sobie pozwolić. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem będzie wynajęcie skanera od firmy https://cereclab.pl/. Ponieważ w ofercie tego laboratorium protetyki komputerowej można znaleźć nowoczesne laboratoria diagnostyczne, które klient będzie mógł najpierw przetestować. Co ważne w ramach wynajmu stomatolog zostanie kompleksowo przeszkolony z obsługi sprzętu, a chcąc nawiązać współpracę z firmą, wystarczy wypełnić krótki formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej.

Zalety wynajmu skanera wewnątrzustnego

Główną zaletą wynajmu skanera wewnątrzustnego jest możliwość uzyskania pełnego dostępu do najnowszych rozwiązań technologicznych bez konieczności inwestowania środków własnych. Ponadto wynajem pozwala na wygodne korzystanie ze sprzętu przez dowolnie wskazany okres, a dzięki współpracy z laboratorium protetycznym stomatolog nie będzie musiał kupować drogich mas i przyborów wyciskowych. Skaner usprawni pracę i spowoduje, że pacjenci będą zadowoleni z usługi i chętniej wrócą do tak wyposażonego gabinetu.

Nowoczesne laboratorium dentystyczne to rozwiązanie, które umożliwi zwiększenie efektywności pracy w danej klinice stomatologicznej. Dlatego warto rozważyć wynajem tego specjalistycznego urządzenia, by móc zaoferować swoim pacjentom usługi dentystyczne na najwyższym poziomie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *