Popularne

Artykuł

Inne

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Pies to jedno z bardziej inteligentnych stworzeń, z jakim człowieka ma do czynienia w całym swoim życiu. Koniecznością jest, by nauczyć psa czystości, zwłaszcza, jeśli przebywa w domu, mieszka w naszych czterech ścianach. Jeśli jednak pies, którego otrzymaliśmy od pierwszych dni sika w domu, zastanawiamy się, jak go tego oduczyć.

Dlaczego pies sika w domu?

Przyczyn, dla których nasz czworonożny przyjaciel sika w domu może być wiele. Problem ten zazwyczaj dotyczy małych szczeniąt, jednak i dorosły pies może mieć z tym kłopot. Warto więc na samym początku odnaleźć przyczyny, dokładnie zdać sobie sprawę, dlaczego tak się właśnie dzieje. Jeśli nasz piec pochodzi z hodowli, możemy spotkać się z sikaniem w domu, ponieważ w takich miejscach właściciele nie zwracają uwagi na to, gdzie sika pies. Z tego więc powodu, niezależnie czy bierzemy małego psa, czy dorosłego, pierwszą czynnością, jaką powinniśmy się zająć to jak oduczyć szczeniaka sikania w domu czy jak oduczyć dorosłego psa sikania w pomieszczeniach.

Moczenie się psów może wynikać z faktu, że nie czują komfortu podczas wypróżniania na zewnątrz. Ponadto, problem może dotyczyć infekcji intymnych, które u psów również występują, podobnie jak u człowieka. Wszystkie niepokojące nas objawy warto sprawdzić, by skutecznie podjąć się nauki szczeniaka czystości.

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Twój pies załatwia się w domu? Jak oduczyć psa załatwiania się w domu? Jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmiała tak, z pewnością to drugie pytanie zaprząta nam głowę. Sikanie to jedna z potrzeb fizjologicznych, jaka jest charakterystyczna dla ssaków. Pies nauczony sikania w domu lub robiący to z innych powodów będzie ciężkim orzechem do zgryzienia. Pierwszym krokiem, który może pomóc, jest nauczenie psa sikania na matę. Ciekawe produkty tego typu znajdziesz z pewnością w sklepie Hubun.

Nie każdy właściciel jednak chce, by pies sikał w domu, niezależnie od tego, czy na podłogę, czy na matę. Z tego właśnie powodu warto nauczyć psiaka sikać na dworze. Sposobem na to jest jego częste wyprowadzanie, zawsze wtedy, kiedy wstaną, zjedzą posiłek czy będą zaraz po dłuższej aktywności. Naukę załatwiania potrzeb fizjologicznych na zewnątrz można śmiało rozpocząć od wyprowadzania psa na dwór po każdym posiłku oraz po każdej drzemce. By pokazać psu, że jest w stanie tego dokonać, trzeba wychodzić z nim dość często na samym początku. Tylko konsekwencja, cierpliwość oraz regularność mogą sprawić, że pies prędzej czy później załapie i nigdy więcej nie zsika się w domu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *