Popularne

Artykuł

Inne

Jak przechowywać biżuterię?

Jak przechowywać biżuterię?

Czy wiesz, że biżuterię powinno się odpowiednio przechowywać, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom? Dzięki temu utrzymasz ją w dobrym stanie i pozbędziesz się problemu z zaplątanym łańcuszkiem czy porysowanym pierścionkiem. Jak przechowywać biżuterię?

Jakie są zasady przechowywania biżuterii?

Właściwe przechowywanie biżuterii jest niezwykle istotną kwestią i to niezależnie od tego, czy w Twojej kolekcji znajdują się srebrne, złote czy pozłacane wyroby jubilerskie. Jeśli odpowiednio przechowasz swoje skarby, zachowają one dobrą kondycję. Musisz wiedzieć, że kurz, woda, kosmetyki i detergenty negatywnie wpływają na biżuterię. Podobnie jak promienie słoneczne, dlatego nie zaleca się trzymania jej w nasłonecznionym miejscu. Istnieje kilka uniwersalnych zasad, dotyczących tego, gdzie chować biżuterię.

  1. Biżuterię zawsze przechowuj w suchym miejscu.
  2. Nie przechowuj błyskotek w łazience, ponieważ pomieszczenie jest podatne na wilgoć.
  3. Biżuterię ze srebra przechowuj w zamkniętym pudełku, ponieważ ciemnieje ona szybciej, gdy jest pozostawiona na wierzchu.
  4. Biżuterię z metali oraz zdobioną kamieniami szlachetnymi przechowuj osobno, tak, aby poszczególne elementy nie stykały się ze sobą. Dzięki temu unikniesz uszkodzeń mechanicznych.
  5. Naszyjniki oraz korale przechowuj w pozycji wiszącej np. na specjalnym stojaku do biżuterii. W ten sposób unikniesz ich splątania. Wyjątek stanowią naszyjniki ze sztywnych drucików, które należy przechowywać w pozycji leżącej, aby uniknąć ich odkształcenia.
  6. Ściągaj biżuterię za każdym razem, gdy się kąpiesz. Odłóż błyskotki do specjalnej szkatułki albo na tackę/miseczkę, którą trzymasz w łazience. Zminimalizujesz ryzyko przypadkowego wpadnięcia małych elementów do umywalki i zabezpieczysz biżuterię przed wodą.

W czym przechowywać biżuterię?

Istnieje kilka sposobów przechowywania wyrobów jubilerskich, dzięki którym zmniejsza się ryzyko ich uszkodzenia. Poznaj te najpopularniejsze

Szkatułki na biżuterię

Szkatułki na biżuterię to niezwykle wygodny sposób na przechowywanie błyskotek. Zazwyczaj mają one różnej wielkości przegródki oraz komory, co pozwala oddzielić od siebie poszczególne wyroby jubilerskie. Dzięki temu unikniesz plątania się naszyjników. Ponadto szkatułki dostępne są zazwyczaj w niezwykle eleganckich wersjach, niemal w całej gamie kolorystyczne, tym samym stanowią element dekoracyjny.

Organizer do szuflady

Świetnym rozwiązaniem są także organizery do szuflady, dzięki którym bezpiecznie przechowasz biżuterię. Pozwalają oddzielić od siebie poszczególne elementy jubilerskie, minimalizują ryzyko splątania i przebarwienia. Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego organizera, w pierwszej kolejności zastanów się, którą szufladę wygospodarujesz na przechowywanie biżuterii. Najlepiej wybierz jedną, w której będziesz trzymać tylko swoje błyskotki.

Oryginalne pudełka oraz woreczki

Innym sposobem jest trzymanie naszyjników, kolczyków czy bransoletek w oryginalnych pudełkach, które otrzymujesz przy zakupie konkretnego wyrobu jubilerskiego. W ten sposób odseparujesz ozdoby od siebie, a także ochronisz przed działaniem wilgoci oraz promienic słonecznych. Pudełka i woreczki z biżuterią możesz schować do szafki, szufladzie, czy wrzucić do jednego dużego pudełka.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *