Popularne

Artykuł

Inne

Jak sprawdzić agencję pracy tymczasowej?

Jak sprawdzić agencję pracy tymczasowej?

Obecnie znalezienie odpowiedniego pracodawcy nie jest łatwe. W związku z tym wiele osób decyduje się na współpracę z agencjami pośrednictwa pracy, aby szybko i legalnie znaleźć zatrudnienie. Jednak przed zgłoszeniem do biura warto sprawdzić, czy jest ono wiarygodne. Jak skutecznie to zrobić?

Sprawdzenie rejestru agencji zatrudnienia i certyfikatu

Usługi, jakie oferuje agencja pracy tymczasowej to szansa dla wielu kandydatów na znalezienie wymarzonej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Jednak przed wyborem agencji należy ocenić legalność jej działania i opinie na forach oraz stronach internetowych. Zbyt pochopna decyzja może kosztować utratę czasu, pieniędzy, a co najgorsze zdrowia.

Pierwszy krok to sprawdzenie, czy dane przedsiębiorstwo jest wpisane do rejestru agencji zatrudnienia. Dane te są jawne i gromadzone przez marszałków województwa właściwych dla siedziby agencji, a w przypadku podmiotów zagranicznych wybrany przez przedsiębiorcę zgodnie z umiejscowieniem lokalu.

Ponadto powinno się zażądać udostępnienia stosownego certyfikatu, który stanowi potwierdzenie, że firma działa legalnie oraz opłaca składki zdrowotne i podatki. Mimo że to bardzo podstawowe informacje dzięki nim już na samym początku można efektywnie zweryfikować i zaakceptować lub odrzucić podejrzane podmioty.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przed wyborem agencji pracy tymczasowej?

Ze względu na specyfikę branży powinno się ocenić, jak wygląda sytuacja w przypadku ubezpieczenia. Ewentualne wypadki, szkody albo procesy z pracodawcą, na taką sposobność również trzeba się przygotować. Dlatego istotne, aby agencja pracy w takim momencie służyła pomocą, a ubezpieczyciel pokrył wszelkie koszty.

Twarde dane z wiarygodnych źródeł to jedno, ale liczą się również opinie byłych i aktualnych pracowników. Najlepiej przeszukiwać je na zweryfikowanych stronach, a pomijać wątpliwe fora. Pozwoli to zaoszczędzenie czasu i uniknięcie lektury przesadzonych pochwał ze strony pośrednika lub zbyt negatywnych ocen sfrustrowanych pracowników, który jak często się okazuje, nigdy w tej firmie nie pracowali.

Weryfikacja i decyzja, czyli jak sprawdzić agencję pracy tymczasowej?

Świetnym sposobem na szybką ocenę pośrednika pracy jest wejście na jego stronę internetową i przeczytanie regulaminu, polityki prywatności i wszelkich informacji związanych z ochroną dawnych osobowych. Ponadto na stronach rządowych można szybko zweryfikować, czy firma jest wpisana do rejestru. Dopiero po takiej wstępnej ocenie należy zgłaszać swoją chęć do podjęcia zatrudnienia przez agencję pracy tymczasowej.

Agencja pracy skutecznie pomaga w znalezieniu zatrudnienia i ułatwia wypełnienie formalności zarówno w Polsce, jak i poza granicą. Lecz nie można decydować się na pierwszego pośrednika, którego polecił znajomy znajomego. Zawsze warto najpierw zweryfikować podmiot, aby uniknąć przykrych niespodzianek, gdyż tylko sprawdzone biuro z doświadczeniem daje szansę na legalny, godny zarobek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *