Popularne

Artykuł

Inne

Jak utrzymać higieniczną czystość i świeży zapach w toalecie? Kostka do WC i inne niezbędne produkty

Jak utrzymać higieniczną czystość i świeży zapach w toalecie? Kostka do WC i inne niezbędne produkty

Czystość i świeży zapach w toalecie to podstawa. Wciąż jednak zmagasz się z powracającymi problemami, takimi jak osad, niemiła woń, zacieki i zanieczyszczenia? Na szczęście jest na to sposób. Poniżej znajdziesz porady, które pomogą Ci utrzymać idealny ład w toalecie.

Utrzymanie nieskazitelnej czystości w domowej toalecie wcale nie należy do łatwych zadań. W końcu każdy z domowników korzysta z niej przynajmniej kilka razy dziennie. Co więcej, nie każdy niestety dostatecznie precyzyjnie po sobie sprząta. W związku z tym przeważnie, nawet gdy toaleta zostanie dobrze umyta, to już tego samego dnia znów pojawiają się na niej niepożądane ślady. To jednak nie wszystko. Równie dużym problemem są także nieprzyjemne zapachy. Wciąż zastanawiasz się, jak sobie z tym wszystkim poradzić? Zobacz, jak skutecznie zadbać o czystość w toalecie.

Czystość to podstawa — co do mycia toalety?

Regularne mycie toalety to podstawa, aby móc utrzymać jej czystość na dłużej. Muszlę klozetową należy myć dokładnie przynajmniej raz w tygodniu. Oczywiście można robić to także częściej. Jednak nie rzadziej, ponieważ może to doprowadzić do gromadzenia się drobnoustrojów. Do czyszczenia toalety potrzebna jest przede wszystkim szczotka oraz płyn do WC marki Domestos. Dlaczego akurat ten preparat? Środek do WC Domestos jest bardzo skoncentrowany, przez co skutecznie czyści i dezynfekuje powierzchnie. Jeśli na co dzień stosujesz raczej środki ekologiczne, dobrą alternatywą będzie też kret BIO oro.

Kostka do WC — jaką wybrać?

W utrzymaniu czystości w toalecie pomorze wybór odpowiedniej kostki. Takie zawieszki zapobiegają osadzaniu się kamienia, a co najważniejsze, ich użycie pomaga ograniczyć rozwój bakterii pomiędzy czyszczeniami. Oczywiście pozwalają one też utrzymać przyjemny zapach.

Wybierając kostkę do WC, warto zastanowić się nad jej rodzajem. Marka General Fresh zapewnia bardzo duży wybór wśród takich produktów. W asortymencie znajdziesz zarówno tradycyjne zawieszki, jak i bezdotykowe kostki żelowe do bezpośredniej aplikacji wewnątrz muszli. Możesz postawić też na kostkę do spłuczki, która zmienia kolor wody w toalecie.

Odwiedzając sklep internetowy z artykułami do czyszczenia WC, dostrzeżesz także bardzo duży wybór pośród zapachów różnych preparatów. W toalecie sprawdzą się przede wszystkim te odświeżające. Największą popularnością cieszą się kostki o zapachu cytrynowym, lawendowym, morskim, a także zapachu leśnym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *