Popularne

Artykuł

Inne

Jaka mikrofala do zabudowy? Praktyczne porady przed zakupem

Jaka mikrofala do zabudowy? Praktyczne porady przed zakupem

Czy mikrofala do zabudowy jest niezbędnym elementem kuchennego wyposażenia? Odpowiedzią, która nasuwa się na myśl jako pierwsza, jest oczywiście „nie”. Jednak dostępne dzisiaj na rynku kuchenki mikrofalowe do zabudowy nie tylko nie zajmują miejsca na kuchennym blacie, ale też mają wiele interesujących funkcjonalności. O czym mowa? Tego właśnie dowiesz się z naszego krótkiego poradnika.

Mikrofale do zabudowy – czy warto zdecydować się na taki model?

Zanim jednak wymienimy godne polecenia funkcje nowoczesnych kuchenek mikrofalowych, wyjaśnijmy, czy warto decydować się właśnie na taki model.

Mikrofale do zabudowy to tylko jeden z rodzajów sprzętów, które można sprytnie ukryć w kuchennej obudowie. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać kuchnię w jednolitej tonacji, a także zachować jej czystość – urządzenie ukryte wewnątrz mebla nie będzie narażone na zachlapanie podczas przygotowywania posiłków.

Nie można jednak pominąć jednego mankamentu, jaki posiadają mikrofalówki do zabudowy. Jeśli w pewnym momencie uznasz, że Twojej kuchni potrzebna jest reorganizacja, a w nowym projekcie przewidujesz mikrofalę wolnostojącą, musisz wybrać nowy model. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy zawsze będzie wymagać mebla, w którym może zostać zabudowana.

Zastanawiasz się, jaki masz wybór? Tutaj https://www.neo24.pl/agddozabudowy/kuchniemikrofalowedozabudowy.html znajdziesz kuchenki mikrofalowe do zabudowy dostępne w Neo24. Przejrzyj naszą ofertę i znajdź najlepsze urządzenie dla siebie.

Mikrofalówka do zabudowy – najciekawsze funkcje

Bez dalszego przedłużania czas przejść do funkcji kuchenek mikrofalowych, dzięki którym mogą nam one służyć nie tylko do podgrzewania pożywienia, ale też jego przyrządzania. Oczywiście większości z nich z powodzeniem możesz szukać również w mikrofalówkach wolnostojących.

Funkcja grill

Marzysz o chrupiącym mięsie z grilla, ale pogoda za oknem nie zachęca do rozstawienia instalacji w ogrodzie? W takiej sytuacji z pomocą pospieszą kuchenki mikrofalowe Whirlpool z funkcją grilla. Urządzenie w trakcie grillowania korzysta aż z trzech sposobów podgrzewania: ciepła grilla, odbicia ciepła oraz cyrkulacji gorącego powietrza. Pozwala to na przypieczenie skórki i wypieczenie w środku.

Gotowanie na parze

Podobnie jak w przypadku tradycyjnego gotowania na parze, posiłki przyrządzane w kuchence mikrofalowej z funkcją pary zachowuję pełnię swoich wartości odżywczych. Ponadto zachowują również swoją chrupkość. Koniec z nieapetycznymi, rozmiękczonymi warzywami z mikrofalówki. Gotowanie na parze pozwala również ograniczyć stosowanie soli, naturalny smak warzyw jest na tyle intensywny, że nie trzeba go podkręcać.

Termoobieg

Funkcja ta kojarzy się przede wszystkim z piekarnikiem elektrycznym, w którym pozwala ona na wypiekanie delikatnych słodkości. Do czego użyjesz go w kuchence mikrofalowej? Najczęstszym zastosowaniem jest możliwości pieczenia ciast. Poza tym możesz go też użyć do suszenia ziół czy grzybów oraz rozmrażania.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *