Popularne

Artykuł

Inne

Kołdry sensoryczne – czym są – wszystko o kołdrach sensorycznych

Kołdry sensoryczne – czym są – wszystko o kołdrach sensorycznych

Jeszcze jakiś czas temu brakowało badań na temat funkcjonalności kołder sensorycznych. Dziś wiemy o nich zdecydowanie więcej, a wiele danych potwierdza ich przydatność. Co warto o nich wiedzieć, by podjąć przemyślaną decyzję o zakupie? Dzisiaj przybliżamy produkt, który skradł serca milionów osób w różnym wieku.

Jak wygląda pościel sensoryczna?

Na pierwszy rzut oka kołdra obciążeniowa przypomina klasyczny wariant nakrycia. Mamy tu do czynienia z wypełnieniem i tkaniną wierzchnią. W środku stosuje się specjalnie obciążające materiały, zapewniające kołdrze właściwy ciężar. Przeważnie używa się szklanych mikrokulek. Są antyalergiczne i zapewniają odpowiednie warunki higieniczne. Jeśli chodzi natomiast o materiał wierzchni, pod uwagę najlepiej będzie wybrać wariant:

  1. zapewniający właściwą cyrkulację powietrza
  2. przyjemny dla skóry

Warto celować w 100-procentową bawełnę. W dobrze wyposażonych sklepach znajdziemy różnorodne warianty kolorystyczne i wzory zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Kołdry sensoryczne – najważniejsze parametry

Ciężar takiego produktu zawsze powinien być dopasowany do konkretnej osoby. Szacuje się, że waga kołdry powinna stanowić do 10 procent masy użytkownika/użytkowniczki Wybór za ciężkiej kołdry zamiast korzyści może nam nawet zaszkodzić. Z kolei zbyt lekka kołdra sensoryczna nie pozwoli nam cieszyć się terapeutycznymi korzyściami rozwiązania.

Kto wybiera kołdry sensoryczne?

Po takie rozwiązanie sięgają osoby, którym zależy na tym, by odczuć ulgę w różnorodnych schorzeniach. Warto zdawać sobie sprawę, że nie muszą to być poważne problemy – w końcu już sam codzienny stres związany z pracą może utrudnić cieszenie się z życia. Kołdra obciążeniowa może zniwelować odczuwanie lęku i sprzyjać wyciszeniu się. Jej kojący ciężar pozwala na pobudzenie autonomiczne i stymulację czucia głębokiego.

Pościel sensoryczna doceniana jest także przez osoby walczące z zaburzeniami snu i bezsennością. Badania potwierdzają że jej zastosowanie może pomóc w uspokojeniu tętna i oddychania. Kołdry sensoryczne oferują jednak znacznie więcej. Nietrudno o przypadki osób potwierdzających to, że taka pościel przyczyniła się do zniwelowania chronicznego bólu czy problemów ze stawami i kośćmi.

Pościel sensoryczna – jaką wybrać?

Wiemy już, że korzystanie z kołdry obciążeniowej niesie za sobą konkretne korzyści, i że nie trzeba borykać się z poważnymi schorzeniami, by odczuć jej drogocenne skutki. Ale jak wybrać taki produkt? By mieć pewność co do wcześniej wspomnianej jakości wykonania, poszukujmy sprawdzonych producentów. Korzystanie z pewnych rozwiązań przekłada się też na bezpieczeństwo, bo wtedy wyrób ma odpowiednie wymiary oraz ciężar.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *