Popularne

Artykuł

Inne

Lampa HPS – kiedy warto ją wybrać i gdzie kupić?

Lampa HPS – kiedy warto ją wybrać i gdzie kupić?

Chcąc uprawiać rośliny w trybie indoor, należy szczególnie zadbać o jakość i ilość oświetlenia. Brak wystarczającej ilości światła spowoduje brak rozwoju roślin lub brak efektów w postaci przejścia z fazy wzrostu na kwitnienie. Jednym z najmocniejszych systemów zapewniających największą ilość lumenów, jest oczywiście popularna na całym świecie lampa HPS. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego typu technologii? Jesteś więc w odpowiednim miejscu. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z przygotowanym przez nas materiałem, gdzie przedstawiamy oświetlenie typu HPS.

Lampa HPS kontra oświetlenie LED

Lampa HPS często jest stosowana zamiennie z oświetleniem LED. Dlaczego zaawansowani i doświadczeni growerzy czasem wykorzystują jeden typ oświetlenia, by za chwilę zmienić go na inny? Czy ze względu na to, że oświetlenie LED jest bardziej nowoczesną technologią, nie jest też lepszą alternatywą i nie gwarantuje dużo lepszych rezultatów świetlnych? Z praktycznego punktu widzenia lampa HPS jest tańsza – zwłaszcza gdy porównamy koszt zakupu z ilością lumentów. Jednak oświetlenie LED jest dużo bardziej żywotne. Można więc uznać, że koszt inwestycji jest stosunkowo podobny.

Pozostają jednak jeszcze inne wartości oświetlenia, do których zaliczamy m.in. ilość produkowanego ciepła i barwa światła. Gdy uprawiane gatunki roślin potrzebują niższej temperatury, LEDy będą lepszym rozwiązaniem. W przypadku sezonu zimowego i uprawy krzewów lub kwiatów ciepłolubnych, lampa HPS sprawdzi się o wiele lepiej.

Wysokiej jakości lampa HPS dostępna od ręki

Warto zauważyć, że wysokiej jakości lampa HPS emituje również dużo mniej ciepła, które w przypadku mniejszych i średnich growboxów może być problemem. Dzięki temu przystosowanie warunków otoczenia do potrzeb gatunku roślin będzie o wiele prostsze, a ryzyko przepalenia delikatnych liści i kwiatów zostanie zoptymalizowane do minimum. Nie warto zatem szukać oszczędności, gdy na wyciągnięcie ręki są wysokogatunkowe produkty od renomowanych producentów popularnych na całym świecie.

Chcesz upewnić się, że Twój wybór oświetlenia będzie dobrze skompletowany z pozostałymi elementami wyposażenia, które planujesz zamocować w growboxie? Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu początkujących growerów potrzebuje wsparcia przy swoich pierwszych uprawach. Przez lata zdobywania wiedzy, umiejętności i doświadczeń, poznaliśmy spojrzenie na zróżnicowane sytuacje z wielu stron. Chętnie więc odpowiemy na wszystkie pytania odnośnie asortymentu dostępnego w MaxGrowShop.pl i wspólnie znajdziemy rozwiązania Twoich problemów – niezależnie od tego, czy dotyczą one lamp HPS, czy pozostałych komponentów. Wystarczy zadzwonić lub wysłać do nas wiadomość e-mail.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *