Popularne

Artykuł

Inne

Najlepsze narzędzia dla profesjonalistów

Najlepsze narzędzia dla profesjonalistów

Przecinarki do betonu są niezastąpione na placach budowy. Różne modele – te bardziej kompaktowe, jak i do zadań specjalnych – są niezwykle pomocne przy pracy. Dzięki nim wszystko dzieje się szybciej, prościej i dokładniej. Z tego typu narzędzi korzystają również służby ratunkowe, które potrzebują niezawodnego sprzętu w krytycznych sytuacjach.

Poznaj rodzaje przecinarek

Rynek jest bardzo bogaty w przecinarki do betonu, dlatego każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Warto jednak zawsze sięgać po sprawdzone produkty. Bez wątpienia jednym z liderów na rynku jest marka Husqvarna, która posiada bardzo szeroki wybór narzędzi.

Profesjonaliści chętnie sięgają po rozwiązania przenośne. Zdarza się bowiem, że w miejscu pracy nie ma prądu – dzięki modelom spalinowym oraz na baterie można wykonywać zadania w każdych warunkach. Zarówno w trakcie akcji ratunkowej, jak i na dużej budowie. Spalinowe przecinarki z serii K 770, K 970 czy K 1270 czy zasilana akumulatorem przecinarka K 535i świetnie poradzą sobie w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do elektryczności. Charakteryzują się dużą mocą, wydajnością oraz dokładnością.

Serie K 6500 oraz K 4000 zostały już przystosowane typowo do pracy z podłączonym prądem. Bardzo dobrze sprawdzają się w trakcie remontów – można je łatwo podłączyć i pracować przez długi czas. Są także rozwiązania, które umożliwiają wycinanie kształtów. Są to przecinarki łańcuchowe z serii K 970 Chain. Chętnie wybierane ze względu na swoją uniwersalność – są dokładne nawet przy wycinaniu niewielkich otworów.

Nie tylko na budowie

Jak było wspomniane, Husqvarna swoje przecinarki do betonu zaadaptowała również na potrzeby innych specjalistów. Konkretnie służb ratunkowych. To właśnie z myślą o nich stworzono serię Rescue – w skład której wchodzą modele K 770 oraz K 790 – z ostrzem pokrytym osłoną z magnezu. Dzięki temu są mocne i trwałe, bez problemu przetną stal, aluminium, gumę czy drewno. Pracują szybko i niezwykle dokładnie, co jest kluczowe w trakcie skomplikowanych akcji ratowniczych, w trakcie których trzeba dotrzeć do poszkodowanych.

Z przecinarek Husqvarna mogą też skorzystać firmy kolejowe. Dzięki modelowi K 1270 Rail – dostosowanemu do pracy na kolei – bez problemu można przyciąć szyny pod idealnie prostym kątem.

Wszystkie narzędzia Husqvarna są ergonomiczne oraz intuicyjne. Dzięki temu można szybko przystąpić do pracy – niemal z biegu człowiek przyswaja, jak się nimi posługiwać. W trakcie pracy nie ma czasu na żmudne analizowanie instrukcji. Po prostu trzeba działać. I te przecinarki to gwarantują.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *