Popularne

Artykuł

Inne

Płatności internetowe i mobilne – jak dbać o bezpieczeństwo?

Płatności internetowe i mobilne – jak dbać o bezpieczeństwo?

Zakupy przez internet, transakcje bezgotówkowe, wygodne płacenie za pomocą telefonu czy też poprzez płatności online – jak jednak zadbać o bezpieczeństwo transakcji oraz dostępnych środków na koncie? Poznaj kilka cennych wskazówek i bądź pewny, że wykonywane przez Ciebie transakcje są w pełni bezpieczne!

Bezpieczne płatności mobilne – bądź czujny i wprowadź kilka niezbędnych zasad

Transakcje przy użyciu płatności online za pomocą renomowanych i bezpiecznych bramek płatności są w szyfrowane i odpowiednio zabezpieczone, pamiętać należy jednak o kilku zasadach, które uchronią Cię przed wyłudzeniami oraz oszustami. Przy płatnościach online zawsze korzystaj z zaufanych stron, sprawdzaj dokładnie adres i nie klikaj w żadne podejrzane linki.  W żadnym wypadku nie rezygnuj także z weryfikacji płatności czy też zabezpieczenia za pomocą kodu PIN lub skanu odcisku palca. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że w tym przypadku bezpieczeństwo jest ważniejsze od wygody. Obecnie często stosowanym rozwiązaniem jest także 3-D Secure. Wykonywana transakcja potwierdzana jest za pomocą pośrednictwa banku – jest więc niezależna od danego sklepu internetowego czy też innych transakcji online. Weryfikacja w takim przypadku obywa się za pomocą jednorazowego hasła otrzymanego na telefon czy też przy użyciu mobilnej aplikacji banku. Decydując się na płatności mobilne, należy także zwrócić uwagę na dokładne czytanie maili, smsów czy też wiadomości za pomocą popularnych komunikatorów – warto zarówno być czujnym, jak i wprowadzić sprawdzone rozwiązania weryfikacji danych.

Postaw na profesjonalne metody – bezpieczne płatności online

Szukasz dla swojego biznesu sprawdzonego, kompleksowego, a także bezpiecznego rozwiązania mobilnych płatności? W takim razie koniecznie zapoznaj się z ofertą Bluemedia.pl. Obsługa różnych metod płatności, wiele bezpiecznych opcji weryfikacji danych, a także kompleksowa obsługa gwarantująca pełne bezpieczeństwo – oferta Bluemedia.pl skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *