Popularne

Artykuł

Inne

Pokaż swojej partnerce, że potrafisz. Poznaj nasze triki, dzięki, którym udowodnisz, że jesteś „złotą rączką”

Pokaż swojej partnerce, że potrafisz. Poznaj nasze triki, dzięki, którym udowodnisz, że jesteś „złotą rączką”

Coraz mniej kobiet uważa facetów za „złote rączki”. Czasami to wręcz panie potrafią więcej naprawić. Jednak warto ten osąd zmienić i udowodnić swojej partnerce, że żadna praca nie jest dla nas zbyt dużym wyzwaniem. Ale jak to zrobić? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć.

Naprawa pękniętej rury – czyli o zabawie w hydraulika

Przeciekająca rura to nie lada wyzwanie dla każdego mężczyzny. Jednak nim Twoja partnerka zadzwoni po hydraulika, zdecydowanie lepiej podjąć się jej naprawy samodzielnie, w innym wypadku czeka Was wysłuchiwanie, że nic nie potraficie. Dziurę w rurze możecie naprawić, choćby poprzez wymianę starego odcinka na nowy z kielichem. Następnie nakładacie nasuwkę, którą wystarczy tylko przesunąć na sam koniec i gotowe. Możecie także zdecydować się na załatanie. Tutaj sprawdzi się przyłożenie kawałka plastiku do przedziurawionego miejsca, następnie smarujecie dookoła silikonem, a po tym jak wyschnie używacie jeszcze kleju, aby całość się związała. Pamiętajcie, aby nie używać silikonu bez kleju, gdyż nie jest on mocny i niestety wiązanie, które stworzy nie będzie wytrzymałe. Możecie także zrobić odcinek z innej rury PCV o tej samej średnicy i tutaj można zastosować gorący klej, do którego musicie zastosować sprawdzony pistolet do kleju na gorąco.

A gdy bezpiecznik jest przepalony

W każdym domu zapewne prędzej czy później zdarzy się przepalony bezpiecznik. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak dokonać jego wymiany. Zatem nie musicie dzwonić po elektryka i możecie zostać „bohaterem w swoim domu”. Najczęściej w starych domach stosowane są bezpieczniki topikowe. W tym przypadku przed założeniem nowego musicie wyłączyć wszystkie odbiorniki. Pamiętajcie też, aby jako zamiennik używać model takiego samego typu jak poprzedni, a więc z prądem znamionowym. Dostępne są także bezpieczniki automatyczne. W tym przypadku nie musimy wymieniać całego korka. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk. Trzecim rodzajem są wyłączniki nadprądowe, które chronią całą instalację. Jeżeli chcecie wymienić np. gniazdko, to wystarczy tylko nacisnąć rozłącznik izolacyjny. Z kolei przed skutkami porażenia prądem elektrycznym chroni wyłącznik różnicowoprądowy.

Naprawa suszarki do włosów

Większość kobiet jest bardzo przywiązana do swoich suszarek do włosów. Zatem, gdy dojdzie do awarii może być to dla nich dużym problemem. Na szczęście możecie wiele napraw wykonać samodzielnie i wcale nie jest to trudne. Jeżeli odłamał się zaczep, np. do mocowania dyszy, to wystarczy go tylko przykleić i tu sprawdzi się pistolet do kleju na gorąco, który zapewni maksymalną precyzję pracy. Jeżeli przerwie się kabel z suszarki, to możecie go naprawić używając kostki elektryczno-łączeniowej, a następnie zaizolować taśmą izolacyjną. Podobnie rzecz wygląda z naprawą prostownicy. Jeśli suszarka się przegrzewa, wystarczy ją rozkręcić i przeczyścić, usuwają włosy, które prawdopodobnie dostały się do środka. Czasem w przypadku dziwnych dźwięków w urządzeniu zalega kurz i też trzeba go usunąć.

Naprawa obuwia bez wizyty u szewca

Kobiety kochają obuwie, to fakt niemal naukowy, dlatego też mają ich wiele par. Jednak może się okazać, że któraś z nich ulegnie uszkodzeniu. Wtedy też samodzielnie możecie dokonać naprawy. Jeżeli odklei się flek, wystarczy dobrać kawałek gumy. Wyciąć odpowiedni kształt, a następnie przykleić do buta profesjonalnym klejem. Jeśli obcas się rusza możemy także poradzić sobie samodzielnie i przykleić mocnym klejem. To samo tyczy się podeszwy.

Naprawa mebli – „no problem”

Jak wiadomo meble nie są wieczne. Dlatego na skutek eksploatacji może zdarzyć się ich obicie. Jednak z naprawą możemy sobie poradzić samodzielnie. Wystarczy nabyć okleinę meblową w tym samym kolorze i umiejętnie przykleić ją na obite brzegi. Jednak przed tą czynnością należy pamiętać o dokładnym oszlifowaniu tego miejsca, a także jego oczyszczeniu, aby przy przyklejaniu nie powstały nierówności czy pęcherzyki powietrza. Odpadający uchwyt można przykleić lub dokręcić, a jeśli jest złamany, po prostu wymienić na nowy. Z powodu niewielkich ubytków nie warto wymieniać mebli na nowe w myśl podejścia ekologicznego.

I ty możesz zostać „złotą rączką”. Nie będzie Cię to kosztowało wiele wysiłku, a podziw partnerki masz gwarantowany.

Podobne artykuły

2 Komentarzy

  1. Avatar
    Rafał

    Takie triki pozwolą zapunktować w oczach partnerki.

  2. Avatar
    Kleje

    czasami lepiej użyć mocnych klejów cyjanoakrelowych, tylko, że gęstych.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *