Popularne

Artykuł

Inne

Praktyczna ochrona przed owadami: moskitiery rolowane

Praktyczna ochrona przed owadami: moskitiery rolowane

Komary, muchy, pchły, kleszcze i osy – większość ludzi nie lubi tych owadów, a zwłaszcza, gdy znajdą się wewnątrz domu. Najlepszym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest montaż moskitier. Od kilku lat podbijają rynek i doskonale nadają się do drzwi i okien. Sprawdź, czy Tobie także będzie odpowiadać moskitiera rolowana i jak ją wybrać.

Kto potrzebuje moskitiery rolowanej?

Tak naprawdę każdy, kto chce mieć spokój we własnym domu. Moskitiera rolowana wesprze tych, którzy nienawidzą owadów w swoim mieszkaniu. Mali intruzi mogą komplikować życie, przeszkadzać w pracy, rozpraszać, zakłócać sen, a nawet mocno ugryźć. Dodatkowo moskitiera rolowana zapewnia komfort, wygodę i spokój w Twoim domu dzięki możliwości zamontowania jej zarówno na oknie, jak i na drzwiach. Będzie spełniać swoją funkcję przez całe lato, a jeśli chcesz to nawet całorocznie.

Moskitiera rolowana to specjalna siatka, która jest tak gęsta, że nawet małe owady nie mogą przejść przez jej otwory, przez co zapobiega także przedostawaniu się pyłków, które mogą powodować alergie i uczulenia. Dla mieszkańców okolic jezior czy innych zbiorników wodnych moskitiera rolowana jako środek odstraszający komary i inne owady będzie idealnym rozwiązaniem. Sprawdź pełną ofertę moskitier na stronie https://www.karnix.pl/moskitiery-galeria-produktow.html.

Moskitiera rolowana – budowa

Rozróżniamy moskitiery ramkowe i moskitiery rolowane. W tym drugim przypadku produkty są bardzo podobne do rolet. Ich gęsta siateczka odstrasza owady, ale można ją schować w pudełku założonym nad oknem. Wersja rolowana wyposażona jest w mechanizm sprężynowy i prowadnice, które umożliwiają jej obracanie i otwieranie na dowolnej wysokości.

Poziome moskitiery rolowane są idealne do okien balkonowych i tarasowych. Blokuje się za pomocą taśmy magnetycznej oraz łatwo się ją otwiera i zamyka, bez konieczności używania dużej ilości siły.

W przypadku moskitier rolowanych pionowych ich cechy idealnie sprawdzą się do montażu na oknach. Rozwinięta siatka jest przymocowana do szyny hakowej lub haka przymocowanego do szyny. Można ją łatwo wyjąć za pomocą uchwytu, a moskitiera rolowana przesuwa się powoli wzdłuż kasety, aby zapobiec uszkodzeniu.

Obrotowa moskitiera — zalety

Podstawową zaletą, jaką posiadają moskitiery rolowane, jest ochrona przed owadami i insektami. Jednak to nie koniec korzyści, jakie płyną z jej montażu. Wybierają moskitierę rolowaną, zawróć uwagę na takie czynniki, jak:

 • elegancki wygląd,
 • bardzo łatwy montaż,
 • nie muszą być rozbierane, jeśli chcemy wyczyścić okno,
 • łatwo się je podnosi i opuszcza,
 • trwałość: wytrzymają wiele lat,
 • działają dobrze na oknach, lufcikach, drzwiach wejściowych i drzwiach tarasowych,
 • zapobiegają przedostawaniu się owadów do domu,
 • wykonane z odpornego na zużycie włókna szklanego,
 • siateczka pozwala na całkowitą ochronę przed owadami i insektami nawet zimą,
 • odporne na wysokie temperatury i trudne warunki atmosferyczne,
 • istnieje możliwość zamówienia niestandardowych sit cylindrycznych dopasowanych do okien.

Gdzie przydają się moskitiery do rolet?

Moskitiery rolowane są popularne w nowoczesnych wnętrzach. Wyglądają elegancko i nie naruszają harmonii wystroju. Są dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których drzwi i okna są często otwierane. Moskitiery rolowane dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej do wyboru, jeśli szukasz idealnej siatki do swojego domu, sprawdź ofertę na stronie https://www.karnix.pl/moskitiery-rolowane.html.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *