Popularne

Artykuł

Inne

Regały wspornikowe – Dlaczego powinny znaleźć się w każdym magazynie?

Regały wspornikowe – Dlaczego powinny znaleźć się w każdym magazynie?

Każdy magazyn powinien być w odpowiedni sposób wyposażony, aby można było bezpiecznie przechowywać w nim określone produkty. Dobrym rozwiązaniem są specjalne regały wspornikowe. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat.

Czym są regały wspornikowe?

Regały wspornikowe, dostępne na stronie: https://hhl-regaly.pl/regaly-magazynowe/regaly-wspornikowe umożliwiają fachowe przechowywanie wszelkich materiałów dłużycowych takich jak np. rury PCV, profile, wiązary dachowe itd. Ich unikalna konstrukcja jest przeznaczone do składowania wszelkich problematycznych materiałów. Dzięki nim można w pełni wykorzystać przestrzeń w magazynie.

Profesjonalne regały wspornikowe składają się ze słupków nośnych, które są kotwione do posadzki, a także ze specjalnych przytwierdzonych do nich wsporników, które mogą się znajdować z każdej strony słupka, dzięki czemu konstrukcja jest równomiernie obciążona i nie przewróci się pod wpływem ciężaru. Dzięki wykorzystaniu wsporników można także zaoszczędzić sporo miejsca w magazynie.

Regały wspornikowe są wykonane z wysokogatunkowej stali walcowania. Materiał ten jest niezwykle wytrzymały i w przypadku jakichkolwiek uderzeń odkształca się, a następnie odzyskuje swój pierwotny kształt. Regały tego typu nadają się więc do użytku przez wiele lat, nawet przy bardzo dużym obciążeniu.

Warto zaznaczyć, że regały wspornikowe można z łatwością dostosować do warunków danego magazynu. Właściwe rozstawienie wsporników ułatwia gospodarkę, a także przyspiesza przyjmowanie i dystrybucję towarów. Regały można bez żadnych ograniczeń obsługiwać wózkami widłowymi. Wsporniki można przymocować do słupków na dwa sposoby. Pierwszy polega na przykręceniu ich przy pomocy specjalnych, twardych śrub, natomiast drugi umożliwia zawieszenie wsporników na hakach przykutych do podstawy.

Jakie są rodzaje regałów wspornikowych?

Można wyróżnić dwa rodzaje regałów wspornikowych: regały lekkie oraz regały ciężkie. Te pierwsze są przeznaczone przede wszystkim do składowania długich materiałów, które nie są zbyt ciężkie jak np. wszelkie rury czy belki. Można je ustawić np. na początku magazynu, dostęp do niej może być z jednej lub z dwóch stron.

Lekkie regały wspornikowe mają zwykle modułową konstrukcję, dzięki czemu można dowolnie zmieniać ich konfigurację, co ma bardzo duże znaczenie, gdy planuje się rozbudowę magazynu. Dużym udogodnieniem jest także wyposażenie regałów w specjalnie ograniczniki, dzięki którym towary nie będą się zsuwały z regału.

Z kolei wspornikowe regały ciężkie są przeznaczone do przechowywania cięższych towarów takich jak np. meble, metalowe profile czy wszelkie materiały budowlane. Regały tego typu są tak skonstruowane, aby można było wygodnie manewrować z towarem. Są one bardzo stabilne i także można je konfigurować w wybrany sposób.

Regały wspornikowe lekkie oraz ciężkie to świetne rozwiązanie, które warto zastosować w każdym magazynie. Dzięki ich wykorzystaniu można wygodnie przechowywać wszelkie materiały.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *