Popularne

Artykuł

Inne

Skuteczne i trwałe usuwanie grzyba i pleśni ze ścian

Skuteczne i trwałe usuwanie grzyba i pleśni ze ścian

Ciemne plamy pojawiające się na ścianach i sufitach nie stanowią wyłącznie zagrożenia dla estetyki pomieszczenia, są niebezpieczne dla zdrowia osób w nim przebywających, jak i dla kondycji całego budynku. Grzyb to niechciany lokator wielu domów, a walka z nim może trwać latami, jeśli nie zastosuje się odpowiednich środków i nie usunie przyczyny powstawania. Skąd się bierze, jak z nim walczyć i do czego może prowadzić zaniedbanie problemu?

Skąd się bierze grzyb na ścianach?

Żeby pojawił się grzyb, muszą wystąpić odpowiednie ku temu warunki. A o to nie jest trudno, szczególnie w takich miejscach jak kuchnia, czy łazienka. Te mikroorganizmy szybko rozwijają się w pomieszczeniach, w których jest wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza. Jeśli przekracza 80% i utrzymuje się dłuższy czas, istnieje spore zagrożenie wystąpienia tego typu szkód. Grzyb może być wywołany również przez nieprawidłowo wykonaną izolację budynku. Luki w konstrukcji zwane też mostkami termicznymi mogą sprzyjać utracie ciepła i pojawieniu się zacieków. Kolejną przyczyną rozwoju mikroorganizmów w pomieszczeniach jest nieodpowiednia wentylacja, brak dobrego przepływu powietrza zwiększa ryzyko namnażania grzybów.

Dlaczego grzyb na ścianie jest niebezpieczny?

Przebywanie w zanieczyszczonym przez pojawiające się na ścianach i sufitach grzyby pomieszczeniu, jest niebezpieczne dla zdrowia. Częste obcowanie z patogenami może prowadzić do problemów z drogami oddechowymi. Pierwszymi objawami bywa nieżyt nosa, alergia, zapalenie zatok, oskrzeli lub płuc, może dojść do astmy oskrzelowej. Osoby narażone na działanie mikroorganizmów skarżą się również na takie dolegliwości jak objawy psychosomatyczne, nudności, złe samopoczucie, ból głowy, problemy z koncentracją, ogólne osłabienie kondycji systemu immunologicznego. Mieszkanie w pomieszczaniach, w  których ściany zajęte są przez grzyby, jest szczególnie niebezpieczne dla niemowląt, dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i wszystkich o obniżonej odporności. Szkodliwe mykotoksyny kumulowane przez zarodniki przyczyniają się do rozwoju chorób nowotworowych. Skuteczne odgrzybianie pomoże uchronić zdrowie i konstrukcję budynku.

 

Dlaczego odgrzybianie warto zlecić profesjonalnej firmie?

Sposób usuwania grzybów ze ściany zależny jest od tego, jak głęboko mikroorganizmy wniknęły w jej strukturę i jaki obszar zajęły. Metoda walki z patogenami dobierana jest indywidualnie do danej sytuacji. Doświadczeni specjaliści stosują iniekcje zastrzykowe środkami grzybobójczymi, metody termiczne lub chemiczne, by skutecznie zwalczyć problem. Dlatego jeśli potrzebne jest solidne odgrzybianie we Wrocławiu, można skorzystać z usług doświadczonych osób, które dysponują nowoczesnym sprzętem. Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań w krótkim czasie można pozbyć się uporczywego grzybiego lokatora. Szczególnie istotna jest pomoc, gdy ściany były zalane, potrzebne jest odpowiednie osuszanie i dezynfekcja. Dobór środków i skorzystanie z modernistycznych urządzeń pozwala na sprawną impregnację powierzchniową i wgłębną. Naprawianie szkód związanych z pojawieniem się grzybów i pleśni musi iść w parze z rozwiązaniem problemu ich wystąpienia, by mikroorganizmy straciły warunki do dalszego rozwoju.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *