Prowadzisz firmę budowlaną? Zajmujesz się różnego rodzaju robotami, które wymagają profesjonalnych i uniwersalnych maszyn? Jeśli tak, to jednym z pojazdów, w które warto zainwestować jest spychacz. To pojazd o szerokim zastosowaniu oraz wielu praktycznych zaletach sprawiających, że zdecydowanie warto go zakupić. Sprawdźmy więc, dlaczego to zrobić oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze.
Jaki jest dokładny zakres zastosowań spychacza?
Firma budowlana bazuje przede wszystkim na profesjonalnych pojazdach roboczych, dzięki którym może wykonywać usługi w szybki i sprawny sposób. Przykładem jest spychacz służący do realizacji wielu różnych prac ziemnych, w tym przesuwania urobku po podłożu, wykonywania wykopów, a także profilowania podłoża. Zastosowań może być jednak o wiele więcej, a wszystko to dzięki osprzętowi, który warto dokupić.
Okazuje się, że spychacz może służyć nawet do odśnieżania śniegu, a także karczowania drzew. Zdecydowanie więc warto w niego zainwestować, choć oczywiście kluczowe jest, aby wybrać pojazd z potencjałem do wykonywania tak wielu prac. To bardzo ważne dla firmy budowlanej, która poza sezonem może dzięki takim urządzeniom wykonywać również wiele innych zleceń i tym samym poszerzyć swój zakres ofertowy.
Ile to będzie kosztowało?
Oczywiście dla właściciela każdej firmy budowlanej istotne znaczenie będzie miała cena takiego pojazdu. W przypadku nowego spychacza może ona wynieść nawet powyżej miliona złotych. Wcale nie trzeba jednak inwestować w nowy i tak drogi sprzęt, aby móc wykonywać wiele różnych zleceń, o których wspominaliśmy wcześniej.
Oferta jest bowiem bardzo szeroka również na rynku wtórnym, na którym spychacze dostępne są w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy. Sprawia to, że są zdecydowanie łatwiej dostępne, zwłaszcza dla mniejszych firm, które często nie mogą pozwolić sobie na zakup zupełnie nowych urządzeń.
Oczywiście zakup używanego spychacza to kilka wyzwań. Przede wszystkim pojazdy te znacznie różnią się między sobą pod względem budowy, trzeba więc bardzo precyzyjnie określić swoje potrzeby w tym względzie oraz na jakich dokładnie cechach zależy wykonawcy.
Druga kwestia to rocznik. Nie zawsze starszy model będzie mniej sprawny lub bardziej awaryjny, kluczowe jest jednak jego dokładniejsze sprawdzenie, a także dowiedzenie się, w jaki sposób był eksploatowany. Wiele zależy w tym przypadku od uczciwości sprzedawcy oraz tego, czy będzie on skłonny do rzetelnego przekazania takich informacji. Warto więc zachować ograniczone zaufanie i samemu bardzo dokładnie zweryfikować stan spychacza.
Alternatywą – zwłaszcza dla mniejszych firm – może być też krótkoterminowy wynajem. Zazwyczaj jest to koszt godzinnego użytkowania wraz z operatorem, choć w wielu przypadkach istnieje też opcja wynajmu bez takiego fachowca. To metoda na znaczne ograniczenie kosztów, choć daje ona mniejszą elastyczność zastosowania, aniżeli własny sprzęt. Dobrze sprawdzi się jednak wtedy, gdy firma rzadko potrzebuje spychacza lub też nie stać jej na zakup nawet używanego modelu.
Jak widać spychacz to niezwykle uniwersalna maszyna budowlana stosowana do wielu różnych prac. Na co jednak się zdecydować? Na nowy model, czy może tańszy, ale używany? O tym musi zdecydować już właściciel firmy budowlanej na podstawie tego, jak wygląda jego bieżąca działalność oraz jak często potrzebuje on tego typu pojazdu. Jak jednak widać spychacze są wbrew pozorom bardzo uniwersalne, warto więc rozważyć zakup i oferować tym samym szerszy zakres usług swoim klientom.
Podobne artykuły
Co potrafi nowoczesny termostat? Poznaj inteligentne rozwiązania
Dobrze dobrany termostat zapewni Ci komfortowe warunki w domu i ograniczy do minimum Twój wysiłek związany z obsługą systemu ogrzewania….
Czym jest parownica i dlaczego warto mieć ją w domu?
Parownica to wielofunkcyjne urządzenie pozwalające czyścić – i co ważne również dezynfekować – wiele różnych powierzchni. Takie urządzenie jest stosunkowo…
Przechowywanie w kuchni — wszystko, co musisz o tym wiedzieć!
Funkcjonalne i praktyczne rozplanowanie i zagospodarowanie kuchennej przestrzeni stanowi klucz do zwiększenia jej intuicyjnego i przyjemnego użytkowania. Tylko wtedy, gdy…
Jak zaprojektować pokój dla dziecka?
Przyjście na świat dziecka to ogromne wydarzenie w życiu każdych rodziców. Tuż obok szykowania wprawki, przygotowywania się do powitania najważniejszej…
Wkłady kominkowe – co warto wiedzieć
Jak kupować wkłady kominkowe we Wrocławiu? Jak sprawdzić materiał, moc i sprawność kominka? Zachęcamy Cię do dobrania kominka z rozwiązaniem,…
Sufit podwieszany – najważniejsze informacje w pigułce
Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć funkcjonalne wnętrze o ciekawej aranżacji? Być może rozwiązanie podwieszanego sufitu spełni postawione oczekiwania….
Lampy Eichholtz: 6 pomysłów na oświetlenie salonu w tylu New Design
Salon jest najbardziej reprezentatywną przestrzenią mieszkania i domu. Dlatego warto zadbać o jego odpowiednią oprawę świetlną. W tym artykule znajdziesz…
Gotowe firany do salonu – jak wybrać dobrze?
Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. To tam przyjmowani są goście. To w pokoju dziennym spędza się czas…
Jak urządzić małą kuchnię w domu? Praktyczne rady
Każdą przestrzeń czy wnętrze domu możemy urządzić tak jak chcemy. Czasami jednak, ambitne aranżacje potrzebują dodatkowej przestrzeni, której nie posiadamy….
Jak urządzić garderobę?
Od dziecka marzyłaś o własnej garderobie? Właśnie remontujesz dom lub mieszkanie i chcesz wreszcie zrealizować to marzenie? Zastanawiasz się, jak…
Najnowsze komentarze
- Anna o Co zamiast foteli sprawdzi się w aranżacjach boho?
- Grzegorz o Wybór najlepszej kołdry – czym się kierować?
- Krzysztof o Blachodachówka czy dachówka – jakie pokrycie dachu wybrać?
- Ogrodnik o Minimalistyczne meble do ogrodu – kiedy się sprawdzają?
- Iwona o Domek na drzewie – jak zabrać się za jego budowę i ile pieniędzy należy przygotować?