Popularne

Artykuł

Inne

Świece kule – dodatek do każdego wnętrza

Świece kule – dodatek do każdego wnętrza

Świece są cenione przez wielu ludzi za niezwykły nastrój, który potrafią wytworzyć w każdym pomieszczeniu. Jeśli są aromatyzowane, to dodatkowo pozytywnie wpływają na otoczenie i potrafią zapewnić obecnym niepowtarzalny klimat. Kolorystyka świec również ma znaczenie, gdyż niektórzy mogą gustować w ciepłych barwach. Inni z kolei lubują się w kolorach stonowanych. Ale nie mniejsze znaczenie ma także kształt. Co zatem wybrać jeśli komuś znudziły się klasyczne świeczki?

Świece na każdą okazję

Świetnym rozwiązaniem na urozmaicenie wnętrza są świece kule. Bardzo dobrze będą się nadawały do wnętrz nowoczesnych albo pokoi młodzieżowych. Kolor należy dobrać do swoich upodobań. Może to być czerń lub biel, ale też delikatny beż. Kto lubi odważne kolory z pewnością znajdzie upodobanie w kulistych świecach o barwie żółci, czerwieni, srebra, złota lub w niebieskim odcieniu. Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie świec z różnymi dodatkami. Poza tym komponują się one z roślinami. Przy czym należy dobrać rodzaj świecy do kształtu rośliny, która będzie towarzyszyć świeczce. Przy roślinach o strzelistych liściach i łodygach lepiej wyglądać będą świece klasyczne o wyrazistych barwach. Natomiast do kwiatów z dużą ilością pąków lub krągłych kształtach jak choćby wiele gatunków kaktusów dobrze jest ustawić świece kule.

Jakość ma znaczenie

Świece, które chcemy zakupić do domu, powinny być dobrej jakości. Czy będą to wyroby zapachowe, czy o neutralnych właściwościach, to już kwestia naszego gustu. Ale warto sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane. Do wyboru mamy produkty ze stearyny, naturalnego wosku lub innego ekologicznego tworzywa. Ciekawym rozwiązaniem w tej materii są świece sojowe. Jeśli wybór padnie na kulistą świecę z tego materiału, to z pewnością będziemy zadowoleni. Soja jest bowiem produktem przyjaznym dla środowiska.

Dobór świecy do jej przeznaczenia

Wybór świeczki jest istotny również pod kątem jej przeznaczenia. Jeśli chodzi nam tylko o dobry zapach, to na rynku jest duży ich asortyment. Zapachowe są nie tylko wyroby o klasycznym kształcie, ale również świece kule i wiele innych. Wybierając świeczki, należy też zwrócić uwagę na ich wielkość. Z całą pewnością zwykłe podgrzewacze lub małe świeczki będą kosztowały niewiele, ale trzeba mieć świadomość, że czas ich spalania będzie dosyć krótki. Duża sztuka zapewni nam długotrwałe nastrojowe światło, a jeśli jest zapachowa to i przyjemny aromat będzie nam dłużnej towarzyszył. Należy przy tym pamiętać, że koszt kilku lub kilkunastu małych świeczek może być równy jednej dużej. Jednakże czas spalania większego wyrobu z pewnością okaże się o wiele dłuższy. Wynika to stąd, że małe świeczki zapalamy w większych ilościach, więc czas spalania jest w tym wypadku hurtowy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *