Popularne

Artykuł

Inne

Szukasz inspiracji do aranżacji wnętrz? Koniecznie wybierz się w Tatry i posmakuj tradycyjnych atrakcji

Szukasz inspiracji do aranżacji wnętrz? Koniecznie wybierz się w Tatry i posmakuj tradycyjnych atrakcji

Góralski styl jest bardzo charakterystyczny. Królem jest wszechobecne drewno, które sprawia, że wnętrza są przytulne. Charakterystycznym elementem są również motywy folklorystyczne i kwiaty. Całość dopełniają nieregularne kształty mebli, dzięki czemu każdy dom jest inny, niepowtarzalny.

Zima to świetny czas, by wybrać się na urlop do Zakopanego. W tonącym w śniegu mieście panuje iście bajkowa atmosfera, której nie znajdziesz w żadnym innym polskim mieście. Podhale to idealne miejsce, by zainspirować się nowoczesnym góralski stylem. To również doskonałe miejsce, by naładować akumulatory i przystąpić do pracy ze zdwojoną siłą. Atrakcji nie brakuje, a które koniecznie musisz zaliczyć?

Kulig w starodawnym, dobrym stylu

Któż nie zna kuligów? To jedna z najpopularniejszych atrakcji Zakopanego. Miasto ma ten komfort, że co roku jest śnieg, który cieszy nie tylko narciarzy. Zakopane kuligi to bardzo popularna forma spędzenia popołudnia bądź wieczoru. Nie ma znaczenia wiek, na kuligach każdy dobrze się bawi.

Oferta kuligów w Zakopanem jest na tyle szeroka, że z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. W ofercie doświadczonego organizatora z Podhala są kuligi widokowe, wieczorne, a także VIP. Przejażdżki odbywają się po Dolinie Chochołowskiej, Gubałówce i Kościelisku. Są organizowane również kuligi na różne okazje, na przykład na Walentynki.

Przemierzanie saniami najpiękniejszych polskich zakątków może się okazać niezwykle inspirujące. Pomijając fakt, że jest to po prostu duża przyjemność.

Skutery śnieżne

Lubisz adrenalinę? Skutery śnieżne będą strzałem w dziesiątkę. Są one obok kuligów jedną z najchętniej wybieranych atrakcji Zakopanego w ostatnich latach. Świetna zabawa dla całej rodziny, paczki znajomych i par. Skutery są proste w obsłudze i wystarczy kilkuminutowe szkolenie przed wycieczką. Z każdą grupą jedzie przewodnik. Trasy wiodą szlakami, z których rozpościerają się niesamowite widoki na całą panoramę Tatr. Czy można chcieć czegoś więcej?

Biesiada góralska

Nigdzie nie chce się tak jeść, jak w górach. A jak jedzenie, to najlepiej regionalne, smaczne, prosto od lokalnych rolników. To zupełnie inna kiełbasa, ser czy masło w porównaniu z innymi regionami Polski. Nie wspominając o takich rarytasach, jak bigos czy domowy smalczyk. W ostatnich latach turyści bardzo chętnie uczestniczą w biesiadach. Jest na nich dobre, regionalne jedzenie, jest kapela, są zabawy i dużo śmiechu. Można połączyć biesiadowanie ze skuterem bądź kulig z biesiadą, ale też jest opcja samej biesiady. Więcej informacji na temat oferty znajdziesz tutaj. Dużym ułatwieniem jest rezerwacja online, dzięki czemu masz pewność, że atrakcje Cię nie ominą.

Natura od zawsze inspirowała, to ona sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni i dostrzegamy nowe możliwości. Dlatego, jeśli brakuje Ci pomysłów, koniecznie wybierz się choćby na krótki wypad w Tatry!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *