Popularne

Artykuł

Inne

Urządź swój gabinet modnie i wygodnie! O czym nie możesz zapomnieć?

Urządź swój gabinet modnie i wygodnie! O czym nie możesz zapomnieć?

Jeśli prowadzisz działalność, potrzebujesz własnego gabinetu – to fakt, któremu trudno zaprzeczyć. Tym bardziej musisz zadbać o jego wyposażenie i wystrój, jeśli spędzasz w pracy długie godziny w ciągu dnia i umawiasz się z klientami na spotkania. O czym musisz pamiętać, urządzając gabinet?

Gabinet to miejsce pracy, które powinno być gustowne. Jest to w końcu Twoja wizytówka! Przede wszystkim jednak powinno być wygodne. W końcu przebywasz tu przez wiele godzin, dbając o rozwój swojego biznesu. Nieodpowiednie warunki pracy na pewno zaś nie nastrajają pozytywnie i nie przyczyniają się do zwiększenia motywacji!

 

Wygoda i ergonomia pracy

Założenia ergonomii są w gruncie rzeczy bardzo proste. Praca musi być dostosowana do Twoich psychofizycznych możliwości. Oznacza to, że im lepiej stanowisko pracy będzie zaadaptowane do Twoich potrzeb i możliwości, tym Twoja praca będzie wydajniejsza przy jednocześnie możliwie najniższym koszcie biologicznym. W praktyce w czasie wykonywania swojego zawodu masz… po prostu czuć się dobrze i komfortowo. Wpłynie to pozytywnie na osiągane przez Ciebie wyniki, ale też na samopoczucie i zdrowie. Pamiętaj o tym podczas aranżacji gabinetu!

 

Urządź swoją przestrzeń modnie i wygodnie!

Po pierwsze – w miarę możliwości – wybierz odpowiednie miejsce na swój gabinet. Powinno ono cechować się powierzchnią odpowiadającą Twoim potrzebom i wymaganiom. Zbyt mała przestrzeń nie pozwoli Ci pomieścić wszystkich niezbędnych przedmiotów, zaś zbyt duża wywoła wrażenie pustki i nie będzie zbyt przytulna.

Zatroszcz się o dobre źródło światła. Najlepiej, jeśli Twój przyszły gabinet oferuje dostęp do światła dziennego w postaci przestronnych okien. Jeżeli nie, nic straconego. Nowoczesne oświetlenie, o ile tylko zostanie dobrze zaaranżowane, potrafi zdziałać prawdziwe cuda!

Kolejna kwestia to oczywiście meble. Obowiązkowy duet stanowią: wygodny fotel gabinetowy i biurko. Do tego nieodzowne mogą okazać się meble do przechowywania, jak np. szafa i kontener. Jeżeli dysponujesz przestrzenią i chcesz finalizować swoje kontrakty z klientami w możliwie najbardziej przyjaznej atmosferze, zainwestuj w wygodny stół i kanapę lub/i fotele. Taka „sceneria” znacząco skraca dystans, powoduje tym samym, że zyskujesz uznanie i zaufanie klienta.

Obszerną ofertę mebli gabinetowych przedstawia marka CONTRACT Meble Biurowe (www.contractmeble.pl). Znajdziesz tutaj meble w każdym stylu, dlatego bez trudu dobierzesz je do własnej wizji gabinetu i gustu.

 

Co z dodatkami?

Dążąc do wygody i dobrego samopoczucia, jak najbardziej możesz zaaranżować gabinet tak, by trafiał w Twoje indywidualne upodobania. Pamiętaj jednak o tym, że nie jest to Twoja prywatna przestrzeń, a miejsce pracy i być może spotkań z klientami. Mniej czy bardziej świadomie będą oni oceniać to, co widzą i na tej podstawie budować obraz Ciebie oraz Twojej marki.

Dla „ocieplenia wizerunku” śmiało możesz wykorzystać np. zielone rośliny w estetycznych, pasujących do reszty wystroju donicach, ozdobną rzeźbę czy gustowny obraz. Dobieraj jednak dodatki i dekoracje z umiarem, by stanowiły przyjemne dla oka dopełnienie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *