Popularne

Artykuł

Inne

Wieszaki na ubrania – jakie i dlaczego wybrać?

Wieszaki na ubrania – jakie i dlaczego wybrać?

Urządzanie domu wiąże się nie tylko z nadawaniem mu konkretnego stylu. Żeby zadowolić mieszkańców, konieczne jest bowiem zadbanie nie tylko o wygląd, ale też o funkcjonalność przestrzeni. Wieszaki na ubrania to niezbędne elementy, które umożliwiają wygodne przechowywanie odzieży i nie tylko. Zobacz, jakie i dlaczego warto wybrać do swojego domu.

Wieszaki idealne domu

W dobrze zorganizowanym domu powinno się znaleźć wszystko to, co ułatwia codzienne zadania. Aby zachować wokół siebie porządek, konieczne jest zaplanowanie miejsc służących do przechowywania. Już od progu pojawia się potrzeba ulokowania odzieży wierzchniej. Niezwykle pomocne są tu więc wieszaki na ubrania ścienne, które nie zajmują wiele miejsca, a doskonale zaspokajają potrzebę odłożenia zimowego płaszcza, parasola, czy czapki. Jeśli dysponujemy sporą przestrzenią, wspaniałym pomysłem są wieszaki stojące, które nie tylko umożliwiają pozostawienie ubrań, czy akcesoriów, ale są też ciekawym dodatkiem aranżacyjnym. Te drewniane sprawdzą się doskonale w klasycznych lub nawiązujących do stylu prowansalskiego pomieszczeniach, natomiast metalowe, malowane proszkowo modele o nieregularnych kształtach to idealny dodatek do pomieszczeń loftowych oraz urządzonych wedle nurtu nowoczesnego.

Nie sposób wyobrazić sobie funkcjonalnej, uporządkowanej szafy bez odpowiednich wieszaków. Dzięki nim znacznie lepiej widać wszystkie rzeczy, które przy okazji mniej się mną niż w przypadku składnia w przysłowiową kostkę. Zastępując półki drążkami z wieszakami, można sprawić, że dostęp do zawartości szafy jest nie tylko łatwiejszy, ale przede wszystkim wygodniejszy. To także sposób na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca, gdyż pod wiszącymi tekstyliami można z powodzeniem poukładać posegregowane pudełka lub umiejscowić sezonowe gadżety.

Co warto wiedzieć o wieszakach?

Wieszaki na ubrania występują w rozmaitych formach i rozmiarach. Obok klasycznych modeli służących do zawieszania na drążku, wyróżnić można te dedykowane przechowywaniu spodni, dzięki którym wszystkie pary są doskonale widoczne. Dobrym pomysłem są również wieszaki zakończone klipsami. Sprawdzą się do zabezpieczania śliskich, lejących się tkanin, które po przytwierdzeniu nie będą się zsuwać, ani przemieszczać.

Wybierając wieszaki na ubrania, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Obok popularnych produktów plastikowych, sporym zainteresowaniem cieszą się serie drewniane. Jeśli zależy nam na przechowywaniu delikatnych, podatnych na uszkodzenia tkanin, warto przyjrzeć się bliżej propozycjom pokrytym welurem lub innym miękkim materiałem. Tym samym nie tylko zminimalizujemy ryzyko powstania zaciągnięć, ale też zabezpieczą ubrania przed zsuwaniem się.

Spore znaczenie ma też rozmiar wieszaków. Długość powinna być dostosowana do głębokości szafy. Jeśli zależy nam na tym, aby wyposażyć płytki mebel, należy postawić na propozycje z możliwie krótkim ramieniem, jednak nie na tyle, żeby ubrania się go nie trzymały. Aby urozmaicić szafę dziecka, można pokusić się o zakup wieszaków w różnobarwnych odcieniach lub też wybrać propozycje z ciekawymi grafikami. Nie tylko sprawdzą się do uporządkowania zawartości szafy, ale będą też stanowić dodatkową ozdobę pomieszczenia. Które wieszaki na ubrania najlepiej sprawdzą się w Twoim domu?

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *