Popularne

Artykuł

Inne

Wycieraczki przemysłowe – czym są?

Wycieraczki przemysłowe – czym są?

Zachowanie nienagannej czystości w pomieszczeniach komercyjnych i zakładach pracy nie jest łatwym zadaniem. Nieustanny ruch pieszy, jego intensywność oraz przenoszące się z zewnątrz zanieczyszczenia powodują zabrudzenie i uszkodzenia podłogi. W zależności od jej rodzaju, zastosowanego w pomieszczeniu warto dopasować system wycieraczek przemysłowych, dzięki którym znacznie zmniejsza się ilość zabrudzeń, wnoszonych na podeszwach obuwia, a także poprawia się bezpieczeństwo pracowników i osób postronnych.

Wycieraczki przemysłowe – co musisz o nich wiedzieć?

Nowoczesne, uniwersalne w zastosowaniu systemy wycieraczek przemysłowych są produktami, wykonanymi z wysokiej jakości, atestowanych, trwałych materiałów. Wycieraczki przemysłowe są złożone z aluminiowych profili, które wypełnia wykładzina, szczotki czyszczące lub wkład gumowy. System wycieraczek może zostać zastosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków oraz na każdym podłożu. Zależnie od potrzeb można dopasować właściwy rozmiar oraz rodzaj wypełnienia wycieraczek, by zapewnić maksymalna ochronę powierzchni podłóg przed przenoszeniem zanieczyszczeń, wilgoci oraz elementów niszczących ich powłokę.

Gdzie sprawdzają się wycieraczki przemysłowe?

Solidnie wykonane wycieraczki przemysłowe są produktami, odpowiednimi do zastosowania zarówno w dużych zakładach produkcyjnych, w halach magazynowych jak i w niewielkich biurach oraz punktach usługowych i handlowych. Wykazujące się chłonnością oraz efektywnym oczyszczaniem butów dzięki wieloetapowemu procesowi, niewymagającemu zaangażowania przechodzącej osoby są stosowane również w placówkach ochrony zdrowia, edukacyjnych oraz w urzędach. Czysta podłoga wpływa nie tylko na profesjonalny wizerunek firmy, ale i bezpieczeństwo poprzez minimalizację wypadków, spowodowanych na śliskiej nawierzchni.

Co wchłania powierzchnia wycieraczek przemysłowych?

Dzięki zróżnicowaniu wypełnień, stosowanych dla wycieraczek przemysłowych możliwe jest efektywne wchłanianie wilgoci, błota, piasku oraz innych zanieczyszczeń, przenoszonych w ruchu pieszym z zewnątrz do wnętrza budynków. Wycieraczki przemysłowe radzą sobie również z wchłanianiem zabrudzeń, powstających na terenie zakładów pracy. Trwałe, odporne na ścieranie powierzchnie wycieraczek są długotrwale niezawodne i uniwersalne w zastosowaniu. Aluminiowe profile wykazują się odpornością na rdzę. Produkty odpowiednie są do użycia wewnątrz oraz na zewnątrz budynków.

Najważniejsze funkcje wycieraczek przemysłowych

Materiały, zastosowane przy produkcji wycieraczek przemysłowych są odporne na uszkodzenie i zużycie. Wypełnienia gumowe, użytkowane zewnątrz oraz w środku strefy wejściowej świetnie sprawdzają się przy oczyszczaniu obuwia z największych zabrudzeń, podobnie działają powłoki szczotkowe. Szczotki również mogą być stosowane przed wejściem do budynku oraz przy drzwiach, od strony wewnętrznej. Wkładki filcowe mają za zadanie oczyścić buty z pozostałości, które pozostały po zastosowaniu szczotek i wycieraczki gumowej. Dodatkowo wchłaniają wilgoć. Wycieraczki przemysłowe zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się na mokrej powierzchni, dbając o osuszenie butów przed wejściem do firmy. Dodają profesjonalnego efektu wizualnego (zwłaszcza produkty z logo), chronią powierzchnię podłogi przed uszkodzeniem i wniknięciem zabrudzeń.

Zalety zastosowania przemysłowych systemów wycieraczek

Uniwersalne, wysokiej jakości wycieraczki przemysłowe są produktami, dedykowanymi dla małych i dużych firm. Ich wszechstronność zastosowania pozwala ograniczyć częstotliwość sprzątania przy jednoczesnym zachowaniu czystej podłogi. Przy dużym ruchu pieszym bez systemu wycieraczek przemysłowych nie byłoby to możliwe. Bardzo ważny jest wybór rodzaju oraz rozmiaru produktu. Funkcjonalne wycieraczki przemysłowe dbają o doskonałą prezencję strefy wejścia oraz bezpieczeństwo przechodzących osób.

Podsumowanie:

W porównaniu ze standardowymi wycieraczkami, przemysłowe systemy oczyszczania i osuszania obuwia są znacznie efektywniejsze i wykazują się większą trwałością. Odporne na intensywny, częsty ruch pieszy zapewniają ochronę podłogi przed zabrudzeniem, zniszczeniem, wspierają profesjonalny efekt wizualny strefy wejścia oraz przede wszystkim poprawiają bezpieczeństwo pracowników i klientów.

Sprawdź ofertę produktów od producenta wycieraczek systemowych Techem.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *