Popularne

Artykuł

Inne

Wykładzina biurowa – rozwiązanie nie tylko dekoracyjne

Wykładzina biurowa – rozwiązanie nie tylko dekoracyjne

Wybór najlepszej wykładziny dywanowej do biura nie jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Istotne jest bowiem nie tylko to, by wykładzina była ładna, lecz także by była trwała i wyglądała jak nowa nawet przez wiele lat od zakupu. To także produkt, który ma bardziej praktyczne zastosowanie – może skutecznie tłumić odgłosy kroków, co wpływa znacząco na komfort pracy w biurowej przestrzeni otwartej typu open space. Jak więc wybrać dobrze?

Wykładzina biurowa – czy to ma sens?

Najlepsza dekoracja to dekoracja praktyczna. Sztuka użytkowa – czyli przedmioty codziennego użytku, które jednocześnie pełną funkcję ozdobną – to idealny wybór także do biura. Wykładzina dywanowa do biura wycisza kroki, a więc zapobiega dekoncentracji pracowników przebywających w pomieszczeniu. Przecież nic tak nie irytuje i nie wyprowadza z równowagi, jak odgłosy, które wybijają z rytmu, sprawiają, że pracownik gubi wątek. Dlatego wybór dobrej jakości wykładziny biurowej może być ważniejszy, niż nam się kiedykolwiek wydawało.

Jak wybrać dywanową wykładzinę biurową? Kryteria wyboru

Przede wszystkim: postaw na jakość. Porządny materiał i ładne, staranne wykonanie to podstawa trwałości wykładziny biurowej i gwarancja, że odpowiednio czyszczona i zadbana, posłuży nam przez lata. Jakościowy materiał to także ładny wygląd wykładziny, a ładna wykładzina sprawia, że nawet duża, surowa czy minimalistyczna przestrzeń biurowa będzie bardziej przytulna i przyjazna. Może nie spowoduje, że wszyscy od razu poczują się jak w domu, ale będzie to dobry pierwszy krok! Ponadto wykładzinę biurową powinno się dobrać w zależności od pomieszczenia i natężenia ruchu. W tym celu najlepiej sprawdzić klasę użytkową danej wykładziny, co pomoże dopasować dywan do intensywności ruchu, a tym samym sprawi, że uda się zachować ją w dobrym stanie na dłużej na dłużej.

Klasy użytkowe wykładziny w zastosowaniu komercyjnym

Wykładziny dywanowe do użytku komercyjnego – czyli takie, które kupuje się między innymi do biura – oznaczane są klasą użytkową od 31 do 33. Klasa użytkowa 31 oznacza, że wykładzina dywanowa może być używana w miejscu ze sporadycznym lub ograniczonym natężeniem ruchu, klasa 32 sprawdza się w przypadku średniego natężenia ruchu, natomiast klasa użytkowa 33 oznacza, że wykładzina wytrzyma długo nawet przy intensywnym natężeniu ruchu, a więc w biurze, w którym wiele się dzieje, a ludzie biegają w tę i we w tę. Warto zwracać uwagi na ten parametr, by kupić wykładzinę, która posłuży jak najdłużej i będzie ciekawym akcentem dekoracyjnym w pomieszczeniach biurowych bez względu na ich stylistykę oraz przeznaczenie.

Wykładzina dywanowa w rolce a płytki dywanowe. Co wybrać?

Zakup wykładziny w rolce ma wiele zalet, a jedną z nich jest wygoda. I nie chodzi tu o wygodę użytkowania, ale o wygodę montażu – polega on wyłącznie na rozwinięciu rolki i odpowiednim przymocowaniu wykładziny do podłogi, by się nie przesuwała czy nie zwijała (a tym samym nie niszczyła. W przypadku szerokiej powierzchni konieczne może być jednak użycie kilku pasm wykładziny jeden obok drugiego. Z kolei płytki dywanowe pasują do wnętrza o każdych wymiarach – tak dużych, jak i małych – i choć ich położenie na podłodze w biurze będzie bardziej czasochłonne, to na pewno w przypadku szerokiej podłogi efekt będzie ładniejszy i porządniejszy. Płytki dywanowe są łatwiejsze do naprawienia w przypadku, gdy zniszczy się jakiś fragmenty wykładziny – można bowiem wymienić pojedyncze elementy, podczas gdy w przypadku wykładziny na rolce może być konieczna wymiana całego pasma.

Wybierz jakość, która będzie zachwycać przez lata

W MP Polska – meble i realizacje biurowe – znajdziesz szeroki wybór różnych modeli wykładzin biurowych w szerokiej gamie kolorystycznej i o różnej klasie użytkowej. Proponujemy sprawdzone rozwiązania, dzięki którym wyposażysz swoje biuro w nowoczesne, estetyczne i solidne meble i przedmioty biurowe. Zapraszamy do naszego sklepu!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *