Biuro w Warszawie dla wielu firm jest kwestią prestiżową, ale chyba nikt nie traktuje tego jako głównej wartości. Z kolei o niektórych zaletach wyboru lokalizacji w stolicy mówi się niewspółmiernie mało w stosunku do ich znaczenia.
Spis treści
Świetna baza akademicka
Biura dość często kojarzą się z pracą czysto administracyjną i choć to słuszne skojarzenie, to nie można też zapominać o tym, że także najbardziej perspektywiczne działy, np. R&D także są w istocie biurami. To zdecydowanie zmienia też punkt widzenia, bo w tym kontekście biuro do wynajęcia Warszawa jest wyborem strategicznym dla firm, które chcą uzyskać dostęp czy to do bazy świetnie przygotowanych absolwentów różnych szkół, czy nawet na poziomie organizacyjnym współpracując z akademickimi pracowniami i laboratoriami.
Pod tym względem żadne inne miasto nie daje aż takich możliwości. I choć oczywiście większość ofert biur na wynajem gdzieś o tym atucie wspomina, to nie jest to wybitnie eksponowane. Czasem jednak na liście na stronie https://www.officelist.pl/warszawa pojawiają się propozycje biur do wynajęcia w Warszawie w niedużej odległości od najlepszych kampusów uniwersyteckich.
Bliskość pracowników
Temat jest w sumie pokrewny poprzedniemu, ale też warto na to zwrócić uwagę. W Warszawie znalezienie wykwalifikowanej kadry nie jest problemem, bo nie tylko zostają tutaj wykształceni absolwenci prestiżowych uczelni, ale też przyjeżdżają tu specjaliści ze wszystkich stron Polski, a także z innych krajów.
To spore ułatwienie zwłaszcza w tych branżach, w których niedobór pracowników jest naznaczony bardziej wyraźnie albo tych, w których pracownicy nie są tak mobilni, jak gdzie indziej. Wiele firm po prostu może działać zdecydowanie łatwiej, jeśli przeniesie się tam, gdzie są pracownicy, niż gdyby próbowały zachęcić pracowników do przeprowadzki. W dłuższej perspektywie pozwala to na stabilny rozwój działalności.
Czy biuro w Warszawie może być tanie?
Jeśli porównywać ceny wynajmu biur w Warszawie z Łodzią czy Olsztynem, to nie trzeba wiele, że odgadnąć, które będą najwyższe. Z drugiej jednak strony, warszawskie biuro będzie znacznie tańsze od londyńskiego, berlińskiego czy paryskiego, więc dla firm międzynarodowych będzie to rozwiązanie pozwalające wykorzystać całą siłę prestiżu związanego z lokalizacją biura w stolicy sporego kraju. Można na tym jednak także sporo oszczędzić. A sam adres biura nie definiuje przecież wszystkich kosztów prowadzenia działalności, bo już obiekty produkcyjne czy centra dystrybucyjne można zlokalizować w zupełnie dowolnych miejscach.
Lepsza infrastruktura
Decyzja o wynajęciu biura dla firmy w Warszawie może być podyktowana wieloma czynnikami, a infrastruktura jest jednym z nich. Zwykle jednak jest to tylko dość ogólnikowe hasło, za którym nie do końca wiadomo, co się kryje. Bo choć bliskość lotnisk czy sprawna komunikacja mają pewne znaczenie, to na pewno nie wyczerpują tematu. Wynajmując biuro w Warszawie, można za to czasem liczyć na inne rozwiązania techniczne, które w innych miastach są mniej rozpowszechnione.
Mogą to na przykład być budynki zasilane zieloną energią, pokryte muralami antysmogowymi czy w jakiś nietypowy sposób wyposażone. Takie innowacje pojawiają się na początku właśnie w Warszawie, ponieważ to tutaj administratorzy biurowców mogą liczyć na największe zainteresowanie, więc mają pewność, że podobne inwestycje w miarę szybko się zwrócą. Pojęcie infrastruktury jest bardzo szerokie i o przewadze warszawskich biur często decydują detale, które nawet nie trafiają do pierwszej części ogłoszenia.
Podsumowując: zdecydowanie chodzi nie tylko o prestiż – wynajem biur w Warszawie może przynieść korzyści przede wszystkim na płaszczyźnie czysto biznesowej.
Podobne artykuły
Karnisze sufitowe: klasyczne czy w formie listwy? Pomagamy wybrać
Chcesz stworzyć ciekawą aranżację wokół okna? Będzie Ci potrzebny odpowiedni karnisz — bez niego zawieszenie tekstyliów nie byłoby możliwe. Nasza…
Idealna lodówka do Twojego domu
Można zrezygnować z niektórych sprzętów AGD, ale niewątpliwie lodówka w domu jest tym obowiązkowym. To miejsce, które w kontrolowanej temperaturze…
Kinkiety do kuchni – inspiracje oświetlenia
Kuchnia określana jest mianem serca domu. To właśnie tam przygotowywane są posiłki, a czas spędzany przy wspólnych rozmowach staje się…
Szeroka oferta produktów w internetowym sklepie z oświetleniem Studio Światła
Urządzając mieszkanie, jesteśmy świadomi, jak istotną rolę odgrywa oprawa świetlna wnętrza. Właściwie skomponowane kompozycje oświetleniowe wpływają bowiem na charakter i…
Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa
Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co…
Kuchnia na poddaszu – projektowanie, inspiracje i rozwiązania
Kuchnia na poddaszu to nietypowe, ale coraz częściej pojawiające się rozwiązanie w nowoczesnych domach. Otwarta przestrzeń pod dachem daje wiele…
Vintage w nowoczesnym stylu – kilka pomysłów, jak wzbogacić wnętrze
Coraz większą popularność zyskuje w Polsce styl vintage. Charakteryzuje się on wykorzystywaniem mebli i dekoracji z przeszłości w nowoczesnych aranżacjach…
Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa
Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co…
Co na ścianę w kuchni zamiast płytek?
Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki oraz spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi….
Sufit podwieszany – najważniejsze informacje w pigułce
Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć funkcjonalne wnętrze o ciekawej aranżacji? Być może rozwiązanie podwieszanego sufitu spełni postawione oczekiwania….
Najnowsze komentarze
- Anna o Co zamiast foteli sprawdzi się w aranżacjach boho?
- Grzegorz o Wybór najlepszej kołdry – czym się kierować?
- Krzysztof o Blachodachówka czy dachówka – jakie pokrycie dachu wybrać?
- Ogrodnik o Minimalistyczne meble do ogrodu – kiedy się sprawdzają?
- Iwona o Domek na drzewie – jak zabrać się za jego budowę i ile pieniędzy należy przygotować?