Popularne

Artykuł

Meble

Co wyróżnia komody wykonane z litego drewna sosny i buku?

Co wyróżnia komody wykonane z litego drewna sosny i buku?

Przy zakupie komody drewnianej na wybór klienta wpływa kilka czynników. Warto zwrócić uwagę na jakość wyrobu, funkcjonalność, styl i design, a także cenę, która powinna być adekwatna do wykonania i trwałości wyposażenia. Komody z litego drewna pod każdym z wymienionych względów wypadają całkiem dobrze i pozwalają gustownie urządzić mieszkanie. Co jeszcze przemawia za wyborem drewnianych mebli?

W czym tkwi przewaga mebli z litego drewna?

Komody z litego drewna – podobnie jak pozostałe elementy wyposażenia wykonane w całości z naturalnych drzew – cechuje wysoka trwałość i wytrzymałość. Drewno jest materiałem o stosunkowo dużej twardości, dzięki czemu drewniane elementy wyposażenia są odporne na odkształcenia, pęknięcia, rysy i uszkodzenia. Komoda drewniana nawet przez kilka dekad zachowuje niezmienną formę i zyskuje na wartości, co wyjaśnia obecną popularność antyków i naturalnych mebli z dawnych lat.

Drewniane komody cieszą się popularnością również z powodu mody na wyposażenie w takim stylu. Aranżacje i projekty wystroju mieszkań bardzo często uwzględniają drewniane meble, które wprowadzają do wnętrza przytulny klimat i podkreślają przewodni styl.

Do jakich wnętrz pasuje komoda drewniana?

Komoda drewniana dla pasjonatów wytwornego stylu często stanowi symbol luksusu i szlachetności. Drewno cenione jest ze względu na oryginalny układ słojów i niepowtarzalną fakturę, którą możesz podkreślić (lub nie) poprzez zastosowanie ciekawego wybarwienia. W takim wydaniu dopasujesz meble do każdego stylu wnętrza oraz pozostałych elementów wyposażenia.

Komoda z litego drewna bardzo dobrze uzupełni wystrój pokoju w stylu skandynawskim i rustykalnym. Do takich wnętrz postaw na mebel o białych frontach i minimalistycznej konstrukcji. Jeśli szukasz wyposażenia do nowoczesnego wnętrza, wybierz komodę drewnianą w stylu loft, która dzięki obecności metalowych elementów idealnie wpasuje się w chłodny i surowy wystrój. Możesz także wybrać tradycyjne, ale wciąż modne podejście. Klasyczna komoda bukowa pozwoli Ci urządzić pokój stylowo i elegancko.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze komody drewnianej?

Komody dostępne w ofercie różnych producentów różnią się jakością wykonania, dlatego przy wyborze warto lepiej poznać proces produkcji. Drewniana komoda może być tak naprawdę meblem o niskiej użyteczności, który powstał z płyt meblowych – w efekcie zakup takiego elementu wyposażenia będzie skutkował koniecznością wymiany mebli w niedługim czasie. Pod tym względem zdecydowanie bardziej opłacalny jest wybór komody z litego drewna, która przez wiele lat będzie służyć domownikom. Znajdziesz je w ofercie polskiego producenta drewnianych mebli Wooden Paradise na stronie: https://woodenparadise.pl/.

 

Komoda drewniana – cena

Komody z litego drewna kosztują więcej niż elementy wyposażenia dostępne w popularnych sklepach oferujących meble produkowane masowo. Warto wiedzieć, że meble drewniane zazwyczaj powstają na zamówienie przy wykorzystaniu tradycyjnych technik stolarskich. Taki proces bywa czasochłonny, ale możesz mieć pewność, że otrzymany wyrób spełni Twoje wszystkie potrzeby i zachowa trwałość na lata. W dodatku niektórzy producenci m.in. Wooden Paradise oferuje możliwość wprowadzenia dodatkowych modyfikacji, które poprawią komfort użytkowania. Możesz postawić m.in. na nowoczesne uchwyty lub systemy cichego domykania szafek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *