Popularne

Artykuł

Meble

Co zamiast foteli sprawdzi się w aranżacjach boho?

Co zamiast foteli sprawdzi się w aranżacjach boho?

Niestety nie każde wnętrze jest na tyle przestronne, by zapewnić miejsce niezbędne do ustawienia dużych mebli wypoczynkowych. Gdy w salonie brakuje miejsce na wygodne fotele lub duże, tapicerowane krzesła, ciekawą alternatywą stają się dla nich pufy i mogące z powodzeniem je zastąpić, oryginalne siedziska boho. Z takimi akcesoriami eklektyczne wnętrze zyskuje na funkcjonalności, jednocześnie nie traci artystycznego, dość swobodnego i niezwykle dekoracyjnego charakteru.

Wielofunkcyjne siedzisko w stylu boho

Jedną z najciekawszych propozycji, z jakiej mogą skorzystać wszystkie osoby urządzające niewielki salon z wykorzystaniem dekoracyjnych gadżetów tekstylnych, są uniwersalne siedziska boho. To przedmioty, które z powodzeniem można wykorzystywać w charakterze ozdobnych poduszek, nakładek na drewniane krzesła lub ławki, ewentualnie jako alternatywy dla klasycznych puf, zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy przesadnie zagracać niewielkiego wnętrza. Siedzisko boho to najczęściej miękka, okrągła lub kwadratowa poduszka z wykończeniem jutowym i dekoracyjnym frędzlami typowymi dla francuskiej bohemy oraz hipisowskich stylizacji. Dzięki jutowej obudowie taka poduszka ma trwalszą formę i z powodzeniem może zastąpić typową, zwykle znacznie od niej większą pufę.

Drewniane ławy i krzesła z twardymi siedziskami

Gdy w salonie brakuje miejsca na tapicerowane, atrakcyjnie wykończone fotele, ich miejsce mogą zająć nie tylko pufy, ale i drewniane krzesła lub ławki. Dla zwiększenia komfortu użytkowania tego typu mebli warto sięgnąć po wielofunkcyjne, ozdobne siedziska w stylu boho, które z łatwością zastąpią klasyczną tapicerkę. Miękkie, efektownie wykończone i ciekawie zdobione jutowym obszyciem oraz charakterystycznymi frędzlami siedzisko boho zagwarantuje wysoki komfort siedzenia na drewnianym, twardym krześle. Co więcej, w razie potrzeby można zdjąć je z krzesła lub ławy i wykorzystać w charakterze pufy, w ten prosty sposób organizując miejsce do siedzenia dla dodatkowego, niespodziewanego gościa – wystarczy ustawić dwa lub trzy siedziska jedno na drugim.

Cechą charakterystyczną wnętrz w stylu boho jest duża liczba tekstylnych elementów, które często nawiązują do tradycyjnych motywów ludowych, uwzględniając w tym również ich naturalną kolorystykę. Siedzisko boho jest doskonałym przykładem takiego tekstylnego gadżetu, a przy tym przedmiotem niezwykle uniwersalnym, o wielu zastosowaniach. Może być poduszką, oparciem pod plecy, wykończeniem twardego siedziska lub rodzajem pufy, która zastąpi fotel lub krzesło.

Podobne artykuły

1 komentarz

  1. Avatar
    Anna

    gdzie można taki fotel dostać?

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *