Popularne

Artykuł

Meble

Czym kierować się przy wyborze frontów kuchennych?

Czym kierować się przy wyborze frontów kuchennych?

Meble kuchenne składają się z wielu elementów, jednak to fronty są tym, co decyduje o ich finalnym charakterze. Jeżeli chcesz, aby zabudowa prezentowała się nienagannie to zwróć uwagę nie tylko na jej wygląd, ale też jakość wykonania. Czasem elementy w gotowych zestawach nie spełniają podstawowych wymogów. Wtedy warto rozważyć zamówienie ich w innym miejscu, np. u polskiego producenta, który doposaża popularne meble we fronty. Taka opcja pozwala nie tylko wykonać dokładnie taką zabudowę, jakiej pragniesz, ale też jest szansą na szybki remont lub metamorfozę.

Możliwość zamówienia próbek

W poszukiwaniu dostawcy frontów nie warto ograniczać się wyłącznie do jednego regionu. Okazuje się, że wielu z nich oferuje możliwość wysyłki swoich produktów na terenie całego kraju. Obawiasz się, że podczas zakupów online nie uda Ci się dopasować koloru czy stylu frontów do swojego projektu? To żadne ryzyko, szczególnie gdy wcześniej zamówisz próbki frontów oraz kolorów. Wzorniki pozwolą Ci ocenić na żywo, jak wygląda dany produkt i czy wpisze się w aranżację. Dotknięcie go i obejrzenie z bliska dostarczy informacji na temat jakości frontu. Taka opcję udostępnia https://frontsize.pl.

Co zawiera pakiet i jak wygląda?

Przy zamawianiu frontów meblowych musisz dowiedzieć się, co dokładnie otrzymasz w pakiecie. To ważne, abyś wiedział, w jaki sposób przebiegnie montaż elementów. Aby było to maksymalnie uproszczone, producenci nawiercają otwory w odpowiednich miejscach, w których umieszcza się zawiasy oraz wkręty. Tak prosty sposób montażu jest inspirowany rozwiązaniami stosowanymi przez popularną sieć z meblami i produktami do wyposażania wnętrz.

O wyglądzie frontu decyduje zamawiający. Do jego dyspozycji oddany zostaje konfigurator online, za pomocą którego można ustalić, czy fronty:

  • będą połyskliwe, matowe czy półmatowe,
  • czy będą wykonane z płyty laminowanej o gładkiej powierzchni, czy utrzymane w kolorze drewna (dębu, orzecha, kasztana),
  • będą wyposażone w uchwyt (jeśli tak, to jaki – gałkę, reling, prosty, stylizowany, czarny, srebrny itd).

Ważna jest też informacja o tym, jaki konkretnie front jest potrzebny. Do wyboru są drzwi szafek narożnych, otwierane na boki lub w pionie (góra-dół). Do tego można domówić fronty szuflad oraz zabudowy zmywarek.

Na podstawie indywidualnej konfiguracji frontów można też uzyskać informację o tym, ile będzie kosztowała usługa.

Jakość frontów i ich design

Wreszcie przychodzi czas na to, aby zamówić gotowe fronty o mebli kuchennych. Jakie powinny one być? Tutaj do wyboru jest kilka materiałów, jednak jednym z najpopularniejszych jest płyta MDF. W wyniku dwustronnego lakierowania zostaje ona wzmocniona i zabezpieczona, a także zyskuje niepowtarzalny wygląd. Front płycinowy z frezem stanowi ciekawe urozmaicenie dla każdego mebla i świetnie wpisuje się w aranżacje w stylu francuskim czy prowansalskim.

Z kolei idealnie gładkie fronty białe, szare czy czarne wkomponują się w wystrój nowoczesny i minimalistyczny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć ze sobą różne style lub kontrastujące kolory.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *