Popularne

Artykuł

Meble

Farby do mebli – jak szybko odnowić wysłużone komody i szafki?

Farby do mebli – jak szybko odnowić wysłużone komody i szafki?

Meble są nieodłącznym elementem wyposażenia naszego wnętrza. Niemniej jednak od dawna ich główną rolą nie jest już tylko i wyłącznie zagwarantowanie nam dodatkowej przestrzeni na przechowywanie drobiazgów. Meble we wnętrzu mają spełniać również rolę ozdobą. Nie jest jednak tajemnicą to, że są one narażone na niezwykle intensywną eksploatację, a także na wiele uszkodzeń mechanicznych. Wysłużone i nieestetyczne meble, wydają się bardziej szpecić wnętrze niż je ozdabiać. Jednak zakup nowych, to dość kosztowne przedsięwzięcie. Wówczas to właśnie farby do mebli przychodzą z pomocą!

Farby do mebli i renowacja wysłużonych szafek

Farby do mebli dostępne na stronie https://hipper.pl/malowanie-farby-do-renowacji-farby-do-mebli to produkt, który cieszy się na rynku coraz to większą popularnością. W momencie kiedy trend DIY i wszelakie robótki ręczne stały się wyjątkowo modne, farby do mebli to idealne akcesorium, które pozwoli nadać drugie życie wysłużonym szafkom, komodom czy też półkom. Oczywiście markety oferują obecnie bardzo szeroki wybór kolorów farb do mebli, więc można dopasować je idealnie do swoich potrzeb i potrzeb wnętrza. Warto jednak zaznaczyć, że renowacja starych szafek czy wysłużonych stolików przy pomocy farb do mebli to dość czasochłonne zajęcie. Trzeba bowiem pozbyć się warstw starej farby i lakieru, a także maksymalnie wyrównać powierzchnię. Dopiero wtedy można przystąpić do malowania. Jeśli jednak nie chcemy inwestować w nowy zestaw meblowy, to farby do mebli są idealnym rozwiązaniem. Efekt końcowy takiego odnowienia, może wprawić nas w osłupienie.

Farby do mebli- dopasuj meble idealnie do aranżacji

Przy urządzaniu wnętrza zwracamy uwagę na detale. Często jednak zdarza się tak, że na samym początku zakupimy pokaźny zestaw meblowy, a dopiero później zajmiemy się urządzaniem reszty. Wówczas okazuje się, że nasze nowe meble nie do końca wpisują się w stylistykę aranżacji wnętrza. Z pomocą farb do mebli można jednak bardzo szybko je odmienić. Malowanie nowych mebli zajmuje jedynie kilka chwil, gdyż wystarczy pokryć je barwnikiem. W ten sposób, możemy uratować całą aranżację!

Farby do mebli- jak z nich korzystać?

Korzystanie z farb do mebli tak naprawdę w niczym nie różni się od malowania zwykłymi farbami. Mają one bowiem taką samą konsystencję z tą różnicą, że przeznaczone są do drewna. Oczywiście warto pamiętać, że malowanie mebli zwykle wymaga nałożenia dwóch lub nawet i trzech warstw takiej farby, co pozwoli uzyskać idealne krycie. Farby do mebli nie wymagają dodatkowego rozcieńczania i mieszania z innymi substancjami. Od razu po otwarciu gotowe są one do użycia.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *