Popularne

Artykuł

Meble

Fornir czy okleina meblowa, który materiał jest lepszy?

Fornir czy okleina meblowa, który materiał jest lepszy?

Podczas zakupu mebli ogromne znaczenie ma to, jak zostały wykończone. Najważniejsze informacje dotyczą materiału podstawowego, kolorystyki, wzoru i wykończenia mebli. Dzięki temu będziemy świadomi tego, w jaki sposób użytkować przedmioty i jakie rozwiązanie doskonale spełni nasze oczekiwania. Przyjrzyjmy się temu, czym różni się fornir od okleiny meblowej. Każda z tych opcji ma szerokie grono zwolenników. Najwyższa jakość mebli sprawi, że będziemy z nich korzystać przez wiele lat. Czym odznaczają się forniry meblowe? Jakie zalety ma okleina meblowa? O czym warto wiedzieć?

Forniry kontra okleina meblowa

Czym różnią się forniry meblowe od okleiny? Ta pierwsza wersja jest nazywaną okleiną naturalną. Są to cienkie płaty, które uzyskujemy poprzez proces skrawania drewna. Następnie arkusze są łączone z zachowaniem takiej kolejności, w jakiej były zdejmowane. W efekcie rysunek i odcień słojów zachowują doskonałą ciągłość. Faktem jest, że fornir dąb naturalny cieszy się popularnością na rynku. Pozwala uzyskać świetny wygląd mebli.

Warto zauważyć, że okleina meblowa jest tworzywem sztucznym, uzyskiwanym na skutek odpowiednich technologii. Dzięki temu materiał dobrze naśladuje materiały naturalne. Porównanie forniru z okleiną daje nam pewność co do tego, że pierwsze rozwiązanie jest bardziej trwałe.

Okleina meblowa – cechy

Co ciekawe, okleina meblowa zyskuje coraz więcej dobrych opinii na rynku. To godny uwagi materiał, który odznacza się korzystnymi parametrami technicznymi. Docenić warto między innymi:

Poszukując określonych mebli, z łatwością trafimy na okleiny w tradycyjnych kolorach, takich jak dąb, akacja, heban, olcha lub orzech. Bogactwo wzorów pozwala z kolei doskonale odwzorować struktury drewna. Nie bez znaczenia są specjalne okleiny ryflowane, które są praktycznie nie do odróżnienia od drewna. Taki aspekt uzyskujemy dzięki trójwymiarowej strukturze okleiny. Poza tym, klienci doceniają walory użytkowe i dekoracyjne mebli. Pokrycie ryflowaną okleiną sprawia, że na meblach nie ma śladów codziennego użytkowania. Okleiny meblowe tego typu sprawdzą się w kuchniach, pokojach i łazienkach. Okleiny z powodzeniem używane są jako materiał na nowoczesne panele ścienne dekoracyjne.

Forniry meblowe – cechy

Nie zapominajmy o tym, że forniry meblowe niejedno mają imię. Najbardziej ceniony jest fornir naturalny, który powstaje w procesie skrawania z drzew. Kolejna opcja to modyfikowany fornir, który otrzymujemy z afrykańskich plantacji. Drewno jest tutaj skrawane na arkusze. Fornir tego rodzaju dba o strukturę słojów i spójny odcień mebli. Każdy arkusz prezentuje się identycznie, a użytkownicy nie znajdą w nim żadnych niedoskonałości. Nowoczesne forniry meblowe wyróżniają się wysoką trwałością i ciekawym designem. Podczas ostatecznego wyboru, warto mieć na uwadze swoje oczekiwania. W wielu domach stosuje się przykładowo panele ścienne dekoracyjne, które urozmaicają otoczenie. Ich wykończenie bywa różnorodne.

Który z tych materiałów jest lepszy? Wiele osób wskazuje, że bardziej trwały jest fornir dąb naturalny. Jednakże wybór jest zależny od danego miejsca zastosowania mebla, czy też własnych potrzeb.

Szukając najlepszych rozwiązań, warto odwiedzić California-trading – Sklep oferujący rożnego rodzaju okleiny meblowe.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *