Popularne

Artykuł

Meble

Idealny stół do jadalni – designerskie drewniane stoły z żywicą

Idealny stół do jadalni – designerskie drewniane stoły z żywicą

Stół to serce domu i nie ważne, czy masz dużą jadalnię, czy mały salon, w którym zmieści się jedynie maleńki stolik – to właśnie stół jest tym meblem, bez którego ciężko się obyć. Jaki więc wybrać stół do jadalni, by pasował do każdego wnętrza? Sprawdź! Planując wystrój swojego domu, prędzej czy później staniesz przed dylematem, jaki stół wybrać. Szukasz praktycznych rozwiązań, które będą pasować do wymarzonego wnętrza. I wtedy okazuje się, że w sklepach jest tak duży wybór, że ciężko się zdecydować. Są stoły okrągłe, kwadratowe, prostokątne, takie o nieregularnych kształtach. Stoły loftowe, drewniane, z tworzywa sztucznego, szkła czy metalu. A co powiesz na stół z żywicy epoksydowej?

Czym jest stół z żywicą i dlaczego jest taki designerski?

Stoły rzeczne – bo tak też często nazywane są stoły z żywicą – to połączenie surowego, dobrze wyheblowanego drewna z barwioną żywicą. Po utwardzeniu przypomina ona swą strukturą szkło. Jest jednak dużo trwalsza i bezpieczniejsza. To właśnie ona nadaje meblom niesamowite efekty wizualne.

Żywica epoksydowa dostępna jest w różnych kolorach. A same stoły i stoliki kawowe wykonywane są z różnymi dodatkami, np. z mchem. Taki mebel możesz zaprojektować samodzielnie. Wybierz wówczas drewno, z jakiego ma zostać wykonany, kolor żywicy oraz ramę. Do oryginalnego stołu loftowego pasować będą metalowe wsporniki, zaś do okrągłego stołu w stylu skandynawskim – drewniane nogi w białym bądź czarnym kolorze.

Skontaktuj się z pracownikami firmy DREWNO Z DUSZĄ, którzy przedstawią ci szeroką ofertę stołów z żywicy epoksydowej. Wybierz drewno (tekowe, suar, liczi, dębowe), dodatki oraz określ wielkość i kształt blatu. Firma oferuje stoły na wymiar, które z łatwością dostosujesz do swojego wnętrza.

Jakie są zalety stołów z żywicą?

Największą ich zaletą jest trwałość i wytrzymałość. Choć trzeba też przyznać, że stoły z żywicą prezentują się niesamowicie. Każdy z nich jest inny, niepowtarzalny i wyjątkowy. Bowiem każdy kawałek drewna, z którego są wykonywane, ma inny układ słojów i zabarwienie. Nanoszona na niego żywica sprawia z kolei, że za każdym razem powstaje zupełnie nowy, oryginalny wzór.

Żywica epoksydowa charakteryzuje się dużą przyczepnością do podłoża. Dzięki temu pokryte nią stoły dębowe są odporne na uderzenia, zarysowania i ścieranie. Nie straszna im wilgoć, wysoka temperatura czy tłuste plamy. Sprawdzą się więc idealnie nie tylko w roli stołów do jadalni, ale również do ogrodu czy gabinetu. Pamiętaj jednak, że żywica nie lubi promieniowania UV. Staraj się więc ustawić stół w takim miejscu, aby ograniczyć ich działanie.

Jak pielęgnować jadalniany stół z żywicy epoksydowej?

Stoły z żywicą zabezpieczone są zwykle specjalnym lakierem lub woskiem ochronnym. Jego zadaniem jest zmniejszenie wrażliwości mebla na promieniowanie słoneczne, wilgoć i zarysowania. Ale każdy stół, o który nie będziesz odpowiednio dbać, po pewnym czasie straci swoje właściwości. Dlatego do jego pielęgnacji używaj miękkiej szmatki z delikatnym środkiem czyszczącym. Silne detergenty mogłyby zniszczyć powierzchnię stołu. Po każdym myciu stół z żywicą należy przetrzeć suchą ścierką. Pamiętaj także, by stosować podkładki pod kubki z gorącymi napojami a ewentualne plamy ścierać od razu.

Stoły z żywicą epoksydową stały się ostatnio bardzo popularne. To nowoczesny dodatek, który pasuje niemalże do każdego stylu. Ozdobisz nimi ciepłe, rustykalne wnętrza, klasyczne jadalnie w minimalistycznym stylu, a nawet nowoczesne mieszkania.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *