Popularne

Artykuł

Meble

Jak dbać o drewniane łóżko?

Jak dbać o drewniane łóżko?

Drewniane meble charakteryzują się niepowtarzalnym urokiem i charakterem, jednakże nie można zapominać również o ich prawidłowej pielęgnacji. To jedynie od nas samych będzie zależeć, czy drewno będzie cieszyć oko, czy być może straci swój blask. Dzisiejszy artykuł to przede wszystkim szereg porad o tym, jak dbać o drewniane łóżko, tak by mogło godnie służyć nam przez wiele lat.

Podstawowe zasady

Zanim zdecydujemy się wprowadzać w życiu ciekawe i innowacyjne porady, warto na początku przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad, gdy jesteśmy właścicielami drewnianych mebli. Jednym z najważniejszych aspektów jest zadbanie o prawidłową temperaturę w mieszkaniu- pomiędzy 15, a 30 stopni Celsjusza oraz o wilgotność utrzymującą się na poziomie 45-70%. Dla większości nie powinien być to żaden problem. Oprócz tego warto pamiętać o:

  • stawianiu mebli wykonanych z drewna z dala od źródeł ciepła takich jak kaloryfer czy kominek,
  • regularnym wietrzeniu pomieszczenia
  • prawidłowym zabezpieczeniu mebli przed wodą, a także szybkim wytarciu po kontakcie z nią
  • filcowych podkładkach w przypadku, gdy mamy podgrzewanie podłogowe

To absolutne podstawowy, a nie bezpośrednie porady i wskazówki. Muszą być one stosowane, by stworzyć optymalne warunki dla drewnianych mebli.

Jak dbać o łóżko drewniane?

Jak dbać o drewniane łóżko? Przede wszystkim regularnie. To właśnie systematyczne usuwanie kurzu oraz zabrudzeń będzie wspierać trwałość mebli wykonanych z drewna. Jak więc w prawidłowy sposób zadbać o drewniane łóżko?

  1. Należy pamiętać o przecieraniu mebla raz na kilka dni przy pomocy wilgotnej szmatki. Najlepszym wyborem będzie mikrofibra, która nie porysuje powierzchni.
  2. Jeśli łóżko ulegnie większemu zabrudzeniu należy wybrać odpowiedni środek do czyszczenia. Warto stosować jedynie dedykowane produkty do mebli woskowanych. Czytanie etykiet jest bardzo istotnym punktem.
  3. Środek do czyszczeniu powinien być nakładany na ściereczkę, a nie bezpośrednio na drewno.
  4. Oczyszczenie z kurzu i pozostałości jest pierwszą z czynności, którą należy wykonać przed czyszczeniem.

Regularna konserwacja, a trwałość i jakość łóżka

Jak zostało już wspominane, regularne czyszczenie mebli drewnianych, w tym także łóżka takie jak https://berkehome.pl/collections/drewniane, jest jednym z kluczowych elementów. Jednakże w przypadku bardziej wymagających rodzajów drewna, niezbędne jest podjęcie także innych kroków. Między innymi meble z sosny będą potrzebować ciągłej konserwacji. Dzięki temu mebel odzyskuje swój blask i piękny wygląd.

Nakładanie wosku jest jedną z powszechniejszych praktyk w tej kwestii. Jednakże przed przystąpieniem do czynności, trzeba w odpowiedni sposób przygotować powierzchnię. W tym celu usuwamy wszelaki kurz. Jeśli drewno jest już dokładnie wyczyszczone, możemy przystąpić do nakładania wosku. Taką czynność należy powtarzać średnio co 2-3 miesiące.

Reasumując, łóżko drewniane i jego trwałość oraz wygląd, będą uzależnione przede wszystkim od naszego postępowania z nim. Regularna pielęgnacja, czyszczenie i konserwacja woskiem sprawią, że łóżko być może przeżyje nawet przez kolejne pokolenia.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *