Popularne

Artykuł

Meble

Jak dobrać idealną szafkę RTV?

Jak dobrać idealną szafkę RTV?

Szafka RTV to nieodłączny element każdego salonu. To wokół tego mebla skupia się często życie całej rodziny, gdy wieczorem siadamy do ulubionego serialu lub filmu. Wybór szafki RTV potrafi być jednak sporym wyzwaniem – z jednej strony chcemy, by była funkcjonalna, a z drugiej strony zależy nam na tym, by odpowiednio wpasowała się do wystroju naszego pomieszczenia. Szeroki wybór szafek pod telewizor dodatkowo wcale nie ułatwia nam tego zadania. W jaki sposób dobrać produkt tak, by imponująco prezentował się w naszym domu? Oto kilka porad.

Dopasuj styl szafki RTV do wnętrza

W zależności od stylu, jaki panuje w naszym pomieszczeniu, z łatwością będziemy w stanie dobrać szafkę wykonaną w takiej samej aranżacji. Istotne jest, by szafka pod telewizor współgrała kolorystycznie z innymi meblami, które znajdują się w salonie czy sypialni. Jest to szczególnie ważne, gdy nasza szafka RTV znajduje się w samym centrum pomieszczenia i rzuca się w pierwszy kadr po wejściu do pokoju. Jeśli nasz styl jest na tyle specyficzny, że nie mamy pomysłu na dopasowanie odpowiedniego produktu, zawsze możemy zdecydować się na zakup drewnianej szafki w naturalnym brązowym kolorze, który pasuje do większości wnętrz i jest bardzo uniwersalny.

Mebel nie tylko do telewizora – sprytny sposób na organizację innych rzeczy

Szafka RTV może z powodzeniem pełnić rolę dodatkowej przestrzeni do przechowywania przedmiotów, które nie mają swojego miejsca. Przykładem mogą być wszelkiego rodzaju kable zasilające, ładowarki, słuchawki czy gry i filmy. Jeśli zależy nam na uzyskaniu porządku w salonie, zainwestujmy w szafkę z dodatkowymi szufladami. Dzięki temu szybko opanujemy każdy nieporządek, a wszystkie dotychczas leżące na wierzchu przedmioty będą miały własne miejsce. Jeśli planujemy zakup dodatkowych sprzętów takich jak konsola do grania, soundbar czy odtwarzacz dvd, nasza szafka RTV powinna być wyposażona w dodatkową półkę, która umożliwia trzymanie wszystkich sprzętów w niedalekiej odległości od telewizora, co umożliwia łatwe podłączenie urządzeń przewodem.

Przed zakupem sprawdź wymiary szafki RTV

Szafki pod telewizor, jak wskazuje jedna z nazw tego mebla, jest wykonywana pod rozmiar różnych modeli telewizorów. Dlatego też warto upewnić się, że nasza nowa szafka na telewizor jest odpowiedniej szerokości, szczególnie gdy decydujemy się na postawienie go właśnie na meblu, a nie przytwierdzenie do ściany. Warto pamiętać o takich niuansach jak kształt podstawy utrzymującej telewizor – pewne modele charakteryzują się tym, że ta właśnie podstawa wychodzi poza obręb urządzenia, co siłą rzeczy wymaga szafki o większej szerokości, niż wskazuje na to rozmiar ekranu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *