Popularne

Artykuł

Meble

Jak wybrać dobry fotel młodzieżowy?

Jak wybrać dobry fotel młodzieżowy?

Niestety z badań wynika, że około 70% polskich dzieci ma wadę postawy. Skutecznym sposobem ich zapobiegania są odpowiednio dobrane meble, takie jak biurko oraz fotel. W tym artykule przeanalizujemy najlepsze fotele młodzieżowe.

Ergonomiczny fotel młodzieżowy na kółkach jest doskonałym wsparciem dla dorastającego dziecka. Będzie pomagał przede wszystkim niwelować wady postawy, ale także bóle zmęczeniowe, w szczególności pleców. Wybierając odpowiednie krzesło do nauki dla dziecka, warto zwrócić uwagę na to aby zapewniał:

  • właściwe wygięcie kręgosłupa w kształcie litery S,
  • odpowiednią regulację, zwłaszcza gdy dziecko jest w wieku dorastania i szybko rośnie,
  • dobre podparcie dla pleców, szczególnie w części lędźwiowej i środkowej kręgosłupa.

Jakie fotele młodzieżowe dostępne są na rynku?

W sklepach z fotelami młodzieżowymi możemy znaleźć modele dostosowane do różnych potrzeb nastolatków. Jednym z najpopularniejszych jest ten na kółkach. Umożliwia on sprawne przemieszczanie się po pokoju oraz obracanie bez konieczności ciągłego wstawania. Dobre krzesło tapicerowane z ekoskórą z pewnością przypadnie do gustu niejednemu nastolatkowi. Dodatkowo taki fotel wyposażony został w specjalny mechanizm, który zapewnia idealny komfort podczas długotrwałej pracy czy nauki. Kolejną propozycją jest fotel ze wzorem. W tym przypadku wszystko zależy od preferencji dziecka, ponieważ mogą to być różnego rodzaju motywy albo bohaterowie z bajek czy filmów. Najważniejsze jest jednak to, że dziecko chętnie będzie z niego korzystać, zwłaszcza podczas odrabiania lekcji. Dodatkowo ekoskóra w takim modelu umożliwia łatwe i szybkie czyszczenie z różnego rodzaju zabrudzeń. Ostatnim oryginalnym rozwiązaniem jest zakup fotela młodzieżowego posiadającego nowoczesny design. Takie siedzisko zachwyca przede wszystkim pikowaną tapicerką w nietuzinkowym kolorze, ponieważ do wyboru mamy kolor różowy, lazurowy albo limonkowy. Przy wyborze odpowiedniego modelu należy także zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Musi być wyposażony w kółka do łatwego i szybkiego przemieszczania się po pokoju, a także regulację wysokości i możliwość obracania.

Ergonomiczny fotel młodzieżowy do komputera

Dla wielbicieli funkcjonalności najlepszą propozycją będzie ergonomiczny fotel młodzieżowy do pracy przy komputerze. Zaprojektowany został z siatki zapewniającej cyrkulację powietrza oraz tkaniny, która gwarantuje miękkość na poziomie siedziska i głowy. Fotele młodzieżowe oprócz biurka i łóżka są najważniejszym elementem wyposażenia pokoju dziecka. Warto więc zakupić model, który będzie odpowiadał jego zainteresowaniom, ale przede wszystkim zapewniający funkcjonalność i bezpieczeństwo dla kręgosłupa.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *