Popularne

Artykuł

Meble

Jakie meble do małego przedpokoju?

Jakie meble do małego przedpokoju?

Przedpokój to wizytówka naszego mieszkania lub domu. Domownicy i odwiedzający nas goście zostawiają tutaj swoje okrycia wierzchnie i obuwie. Aby wymiana garderoby oraz jej przechowywanie były w pełni komfortowe, niezbędne jest odpowiednie zagospodarowanie tego pomieszczenia. Jak to zrobić, jeśli dysponujemy niewielkim metrażem?

Przemyślany projekt

W sytuacji, kiedy nasz hol bądź przedpokój jest mały lub bardzo wąski, warto dobrze zastanowić się, jakie meble do przedpokoju możemy w nim zmieścić. Dostępna powierzchnia powinna pozwalać nam na swobodne korzystanie z tego pomieszczenia. Dlatego wybierając wyposażenie przedpokoju, musimy uwzględniać jego wielkość. Zbyt duże meble nie tylko przytłoczą wnętrze, ale również utrudnią przebieranie się, czy nawet mijanie się domowników. Aby meble nie stały nam na drodze, należy wybierać takie, których gabaryty będą odpowiednie do zagospodarowania niewielkiego wnętrza. Pamiętajmy, że każda szafa czy półka to cenna przestrzeń do przechowywania odzieży. Zadbajmy więc o to, by wybrane meble były jak najbardziej funkcjonalne.

Gotowe rozwiązania

Wielu producentów mebli oferuje garderoby do przedpokoju, w formie gotowych zestawów. Zwykle zawierają one niedużą szafkę na buty z siedziskiem, wieszak na ubrania i lustro. Warianty mogą być jednak różne i czasem znajdziemy dodatkową szafkę na buty lub szafę do przechowywania ubrań. Korzystając z tego typu rozwiązań, mamy pewność, że cały komplet stanowi spójną całość. Walory estetyczne są bowiem równie ważne, jak funkcjonalność zakupionych mebli.

Garderoby do przedpokoju zajmują mało miejsca, ponieważ zazwyczaj ich wszystkie elementy znajdują się blisko siebie. Mogą mieć postać pojedynczego mebla, zawierającego wszystkie elementy lub kompletu, który można ustawić zgodnie z własnymi upodobaniami. Gotowe zestawy dają nam więcej swobody w zagospodarowaniu przedpokoju.

Systemy modułowe

Nie zawsze uda się znaleźć miejsce na garderobę lub gotowy zestaw mebli do przedpokoju. W sytuacji gdy pomieszczenie jest mało ustawne, jego aranżacja wymaga sięgnięcia po meble do przedpokoju pochodzące z systemów modułowych. Rynek oferuje wiele rozwiązań, które pozwolą nam na gustowne i funkcjonalne urządzenie przedpokoju. Wysokie szafki na buty, rozsuwane szafy z lustrem czy szafy o głębokości mniejszej od standardowej pozwalają na praktyczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Systemy modułowe umożliwiają wybranie tylko takich mebli, które odpowiadają naszym możliwościom i potrzebom.

Szafy przesuwne

Duża szafa w małym przedpokoju? Szafy przesuwne pozwalają na ukrycie odzieży wierzchniej  i z powodzeniem zastępują wieszaki. Lustrzane drzwi to kolejna oszczędność miejsca. Wybierając wąską szafę przesuwną z lustrem, rozświetlimy przedpokój i optycznie go powiększymy. Ponadto taka szafa nie potrzebuje dużo miejsca, by swobodnie ją otworzyć. Jest to mebel doskonale pasujący do wąskich wnętrz lub wnęk.

Nowoczesne meble do przedpokoju oferuje sklep internetowy marmex.pl. Wśród oferowanych produktów znajdziemy meble systemowe, garderoby, zestawy mebli oraz szafy przesuwne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *