Popularne

Artykuł

Meble

Kupowanie krzesła biurowego – jak wybrać właściwe?

Kupowanie krzesła biurowego – jak wybrać właściwe?

Wybór odpowiedniego krzesła biurowego nie jest zadaniem prostym. Obserwując oferty różnych sklepów, wybór jest ogromny, podobnie jak rozrzut cenowy poszczególnych modeli. Jak wybrać model idealny dla siebie, czy fotel biurowy może być tani? Na te, ale również wiele innych pytań, odpowiemy w dzisiejszym materiale.

Czy tani fotel biurowy może być dobrym fotelem biurowym?

Obserwując ceny foteli biurowych widać, że różnice cenowe są naprawdę ogromne. Najtańsze modele oscylując w cenie nawet około 100 zł, jednak nie problemem jest wydać nawet kilka czy kilkanaście tysięcy złotych właśnie na krzesło biurowe. Czy w przypadku tak dużej różnicy cenowej, jedynym sensownym wyjściem nie są jedynie krzesła drogie, lub bardzo drogie, gdyż tylko one potrafią zaoferować odpowiednio wysoką jakość i komfort pracy?

Na szczęście nie, w niskich cenach, do 500 zł, jak najbardziej również można znaleźć naprawdę dobre, wytrzymałe i funkcjonalne fotele biurowe, które idealnie będą się nadawać dla przeciętnego użytkownika, który wymaga komfortowej pracy biurowej. Dobrym przykładem będzie w tym przypadku oferta marki Halmar, która oferuje ogrom tanich, ale naprawdę solidnych foteli biurowych w cenie do 500 zł, jednak wiele z nich można kupić nawet w granicach 300 zł.

Nawet dość tanie fotele biurowe mogą oferować naprawdę dużo, w tym wytrzymałość, wygodę czy odpowiednie regulacje, ale również podłokietniki, zagłówki czy poduszki lędźwiowe.

Czy warto kupować drogie fotele biurowe?

Jeżeli nasze oczekiwania są duże lub nasz budżet pozwala na taki wydatek – również jest to jak najbardziej słuszna koncepcja. To, że tanie fotele potrafią być dobrym rozwiązaniem, nie oznacza, że opcje drogie są nieopłacalne – wręcz przeciwnie, oferują ona również bardzo wiele. Często jest to większa wytrzymałość, lepszy i bardziej zaawansowanych mechanizm, więcej opcji dostosowywania fotela do swoich wymagań (regulowany zagłówek czy poduszka lędźwiowa), wyższa wygoda czy w końcu wykonanie z wysokiej jakość materiałów, najczęściej ze skóry naturalnej. Do tego całość może po prostu wyglądać lepiej, co też dla wielu będzie istotne. Widać więc, że dla naprawdę wymagających użytkowników przeznaczona są fotele droższe.

Z czego powinien być wykonany fotel biurowy?

Problem nie występuje w przypadku drogich foteli biurowych – one często wykonane są z wysokiej jakości skóry naturalnej, dzięki czemu wspomagają przepływ powietrza, wentylowanie pleców, są wytrzymałe, ale i na prawdę estetyczne. W przypadku niskich budżetów nie można jednak oczekiwać, że fotel będzie pokryty właśnie skórą naturalną, najczęściej trafiają się więc modele wykonane z jej syntetycznego odpowiednika. Decyduje się na nie wielu klientów, gdyż fotele te również potrafią wyglądać naprawdę znakomicie, jednak często jest to błędem.

Skóra ekologiczna, poza tym, że czasami potrafi niszczyć się naprawdę szybko, ma jeden zasadniczy minus – jako materiał sztuczny, nie przepuszcza ona powietrza, przez co plecy będą się pocić, a w lecie nawet przyklejać do oparcia wykonanego z takiej skóry.

Znacznie lepszym rozwiązaniem są fotele – a raczej ich oparcia – wykonane z membrany. Nie wygląda ona ani wygodnie, ani przesadnie ładnie, jednak w praktyce okazuje się rozwiązaniem wytrzymałym, a dodatkowo jest jak najbardziej przewiewna i wygodna. Samo siedzisko w takim przypadku może być pokryte np. standardowym materiałem, dzięki czemu również będzie to rozwiązanie i tanie, i trwałe, i naprawdę estetyczne.

Czy fotel biurowy musi być ergonomiczny?

Zwłaszcza osoby, które na fotelach chcą oszczędzić, zastanawiają się, czy ich zakup musi być ergonomiczny. Odpowiedź jest jasna – jak najbardziej tak. Nawet krzesła, które nie służą do wielogodzinnej pracy, obecnie powinny wykazywać się cechami ergonomicznymi, a nie może ich zabraknąć właśnie w przypadku krzeseł biurowych. Fotele ergonomiczne to takie, które można dopasować do naszych realnych wymagań, a konkretnie do wymagań naszego ciała. Składają się na nie więc wygodne, profilowane siedziska, profilowane oparcia, wyposażenie w takich elementy, jak zagłówki czy podłokietniki, ale również wszelakie udogodnienia, które sprawiają, że fotel można regulować.

Idealnym przykładem podstawowego, ergonomicznego rozwiązania jest możliwość regulacji wysokości fotela, dzięki czemu i osoba niska, i osoba wysoka będzie w stanie ustawić fotel w taki sposób, by był on dla nich opcją odpowiednią. W innym przypadku nie byłoby to możliwe, a fotel najpewniej byłby wygodny jedynie dla osób o najbardziej przeciętnym wzroście, lub musiałyby powstawać poszczególne modele, dedykowane dla różnych osób, przez co ich zakup byłby trudny i skomplikowany również dla samych klientów.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem E-krzesło.com.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *