Popularne

Artykuł

Meble

Łóżka dziecięce – jakie są zalety łóżek drewnianych dla dzieci?

Łóżka dziecięce – jakie są zalety łóżek drewnianych dla dzieci?

Drewno w meblarstwie jest materiałem ponadczasowym, praktycznym i przede wszystkim ekologicznym. Wybierając, łóżko do pokoju dziecka warto zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów oraz staranność wykonania łóżka dziecięcego. Jakie są zalety łóżek drewnianych dla dzieci, jak dobrać odpowiednie łóżko dla malucha oraz za jaką cenę kupimy dobrej jakości łóżko? O tym poniżej.

Drewniane łóżko – dlaczego warto?

Drewniane łóżka dla dzieci święcą triumfy wśród mebli dziecięcych. Łóżka w kształcie domków, antresoli, łóżka piętrowe i takie, które rosną wraz z dzieckiem to nie tylko centralna część wystroju dziecięcego królestwa. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i zapewnienie maluchowi komfortowego wypoczynku. Oczywiście różnorodność wzorów oraz oryginalny design również mają znaczenie. Jednak łóżka dziecięce wykonane z tradycyjnego drewna są, przede wszystkim stabilne i wytrzymałe.

Zalety drewnianych łóżek dla dzieci

Drewniane łóżko często służy dziecku przez kilka lat, więc to normalne, że ślady użytkowania mebla z czasem mogą stać się widoczne i nieestetyczne. Drewno jest materiałem, który można w łatwy sposób odświeżyć i odnowić za pomocą szlifierki. Można również zmienić jego kolor i sprawić, by niewielkim kosztem lub nakładem pracy wyglądało jak nowe. Efekty na pewno nie umkną uwadze malucha i z pewnością będzie on zachwycony wizją odmienionego łóżka.

Na rynku dostępna jest szeroka gama nietoksycznych farb i lakierów do malowania drewna, przeznaczonych do kontaktu z alergikami i małymi dziećmi. Produkty tego rodzaju są bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych farb i posiadają równie bogatą kolorystykę. Drewno samo w sobie jest także materiałem bezpiecznym dla zdrowia dziecka, gdyż w przeciwieństwie do tworzyw sztucznych, nie wywołuje alergii.

Jak dobrać drewniane łóżko dla dziecka?

Wybierając drewniane łóżko dla pociechy, dobrze jest kierować się potrzebami oraz wiekiem dziecka. Warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy łóżko ma służyć dziecku jak najdłużej, czy wolimy co jakiś czas zmieniać wystrój jego pokoju? Czy łóżko jest dla dziecka wyłącznie miejscem odpoczynku, czy maluch lubi spędzać w nim również czas na zabawie? Wreszcie, jaką ilością miejsca w pokoju dysponujemy? Zbyt duże lub za małe łóżko nie spełni swoich podstawowej funkcji, jaką jest komfortowy wypoczynek, więc wybór odpowiedniego rozmiaru łóżka jest niezmiernie ważny.

Rodzaj drewna, z którego wykonane jest, łóżko dziecięce ma znaczenie, jeśli wybieramy konkretny odcień. Od rodzaju drewna zależy również twardość ramy. Łóżka wykonane z drewna dębowego, czy olchy będą twardsze niż na przykład łóżka sosnowe.

Ile kosztuje drewniane łóżko dla dziecka?

Rozpiętość cenowa drewnianych łóżek dla dzieci jest ogromna. Na koszt łóżka, oprócz ramy, składa się również cena materaca, oraz wyposażenie typu szuflady na pościel, barierki, itp. Drewniane łóżka piętrowe stanowią osobny przedział cenowy, a wybór modeli oraz funkcji jest ogromny.

Zalety drewnianych łóżek dla dzieci są bezsprzeczne, a łóżka wykonane z drewna na pewno w najbliższym czasie nie zostaną zdetronizowane przez inne tworzywa. Jednak to, ile zapłacimy, za drewniane łóżko do pokoju malucha w dużej mierze zależy od wielkości, modelu oraz dodatkowych opcji wyposażenia mebla.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *