Popularne

Artykuł

Meble

Łóżko z pojemnikiem na pościel, z którym zaoszczędzisz miejsce!

Łóżko z pojemnikiem na pościel, z którym zaoszczędzisz miejsce!

Kiedyś wersalka, narożnik, tapczan – głównie takie meble kojarzyły się nam z pojemnikiem na pościel i upychaniem w nim kołder i poduszek. Dziś to niezwykle praktyczne rozwiązanie dotyczy także klasycznych – sypialnianych łóżek. Pojemnik na pościel jest w nich naprawdę pojemny, a do tego zwykle tak sprytnie ukryty, że nie zaburza on designu łóżka. Przyjrzyjmy się bliżej kilku modelom…

Na początek MILANO, SOFIA i BOHO to dwuosobowe łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel, wykonane ze szlachetnych gatunków drewna – meble ponadczasowe, współgrające niemalże z każdym stylem aranżacji wnętrz.

Lewitujące łóżko drewniane z pojemnikiem na pościel

MILANO – lewitujące łóżko drewniane z pojemnikiem na pościel

Jednym z modeli podwójnych łóżek z pojemnikiem, które cieszą się obecnie największą popularnością, jest drewniane łóżko sypialniane MILANO. Szlachetne drewno, doskonały design, lekka forma i do tego praktyczny schowek dają produkt niemalże doskonały. W pojemniku można przechowywać pościel, domowe tekstylia, ubrania lub inne rzeczy, które nie muszą (czy wręcz nie powinny) znajdować się na wierzchu. Takie łóżko to świetna opcja do niewielkich mieszkań, w których liczy się maksymalne zagospodarowanie każdego centymetra sześciennego przestrzeni i w cenie są wszelkie praktyczne rozwiązania. Pojemnik, mimo dość pokaźnych rozmiarów, nie przytłacza wnętrza i nie rzuca się w oczy dzięki sprytnej konstrukcji tego typu łóżek. To tak zwane łóżka lewitujące, w których pojemnik na pościel jest mniejszy od ramy i zastępuje niejako nogi łóżka. Całość konstrukcji wygląda w efekcie tak, jak gdyby część z materacem unosiła się lekko nad podłogą.

Łóżko MILANO dostępne jest w wariancie wykonanym z olchy lub z drewna dębowego, w kilku różnych rozmiarach. Doskonale wygląda zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych sypialniach.

Klasyczne łóżko do sypialni wzbogacone o pojemnik

SOFIA – klasyczne łóżko do sypialni z pojemnikiem na pościel.

Klasyczne, eleganckie łóżko do sypialni z pojemnikiem na pościel to model „tradycyjny” wzbogacony o ten praktyczny dodatek. Łóżko SOFIA, w przeciwieństwie do poprzedniego modelu, stoi bowiem na nogach, a nie na skrzyni. Ich smukły kształt oraz ażurowy zagłówek sprawiają, że – mimo solidnej budowy całej konstrukcji wykonanej z litego drewna dębowego – łóżko wygląda w aranżacji stosunkowo lekko. Dwa osobne stelaże, na których układa się jeden podwójny bądź dwa pojedyncze materace, podnoszą się lekko i wygodnie dzięki mechanizmowi gazowych teleskopów. Łatwy dostęp do pojemnika na pościel decyduje o funkcjonalności i komforcie użytkowania tego modelu.

Łóżko SOFIA, wykonane z naturalnego dębu olejowanego, dostępne jest w kilku rozmiarach. Świetnie prezentuje się między innymi w aranżacjach inspirowanych naturą, sypialniach w stylu eko, pomieszczeniach rustykalnych, we wnętrzach o estetyce skandynawskiej.

Podwójne łóżko sypialniane z pojemnikiem mini lub maxi

BOHO – podwójne, drewniane łóżko z pojemnikiem w dwóch wariantach (mini i maxi).

Zależnie od indywidualnych potrzeb, łóżko do sypialni z pojemnikiem na pościel może być w wersji mini lub maxi, co odnosi się do pojemności schowka. Takie warianty oferuje model BOHO. To proste w formie łóżko o atrakcyjnym designie, wykonane w całości z buku – drewna o niezwykle estetycznym, łagodnym rysunku słojów. Charakterystyczne nogi w kształcie litery L zapewniają nie tylko stabilne ustawienie mebla, ale również dodają mu wiele uroku. Łóżko może być wyposażone w mniejszy (od rozmiarów ramy) pojemnik na pościel, dzięki czemu nie jest on widoczny, lub w większy schowek, zabudowujący całą powierzchnię pod łóżkiem. Obie propozycje wyglądają elegancko, oba schowki otwierają się tak samo łatwo. Model BOHO jest „konfigurowalny” nie tylko w zakresie wyboru wielkości pojemnika, ale również zagłówka. Tu do wyboru jest aż pięć różnych możliwości.

Łóżko dostępne jest w kilku rozmiarach i sześciu opcjach wybarwienia drewna (od bardzo jasnego buku bielonego, poprzez odcienie ciemniejsze, na prawie czarnym buku wenge kończąc), dzięki czemu łatwo je dopasować do różnych aranżacji.

***

Drewniane łóżko z pojemnikiem na pościel, lewitujące lub klasyczne, ze schowkiem ukrytym albo wypełniającym całą przestrzeń pod łóżkiem, z dębiny, buku, olchy lub innego naturalnego materiału, to świetny wybór pod każdym względem. Mebel jest elegancki, solidny, komfortowy i praktyczny. Pojemnik można wykorzystać na wygodne przechowywanie pościeli lub innych niezbędnych w domu rzeczy. Warto postawić na takie łózko szczególnie wtedy, gdy borykamy się z deficytem miejsca w niewielkim mieszkaniu i/lub małej sypialni.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *