Popularne

Artykuł

Meble

Maty antypoślizgowe – bezpieczeństwo w firmie

Maty antypoślizgowe – bezpieczeństwo w firmie

Maty antypoślizgowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa głównie na terenie firm i zakładów pracy. Umieszcza się je przede wszystkim na schodach oraz ich krawędziach, dzięki czemu stanowią doskonałą ochronę w najtrudniejszych warunkach. Chronią przed nagłym poślizgiem, upadkiem, ale też uszkodzeniem ciała. W ten sposób pracownicy nie muszą obawiać się o własne bezpieczeństwo i skupiają się na wykonywaniu kolejnych poleceń kierownictwa firmy. Maty są łatwe w montażu i gwarantują trwałość.

Maty antypoślizgowe – możliwość zastosowania na rozmaitych powierzchniach

Ogromnym atutem mat antypoślizgowych jest możliwość ich zastosowania na różnego rodzaju powierzchniach, w tym na:

  • drewnie,
  • betonie,
  • podłogach wykonanych z plastiku,
  • kamiennych posadzkach,
  • kratach pomostowych.

Z pewnością warto docenić ich uniwersalność, solidność wykonania oraz różnorodność dostępnych wymiarów. Wystarczy sprawdzić chociażby maty antypoślizgowe Clean-Eco. Przedsiębiorcy bez problemów dobiorą idealne modele do własnych potrzeb i charakteru użytkowanego budynku.

Maty antypoślizgowe odznaczają się także łatwą konserwacją. W związku z ich parametrami technicznymi znajdują uznanie w budownictwie, przemyśle, transporcie, branży spożywczej czy też logistyce.

Maty antypoślizgowe – czym się wyróżniają?

Za matami antypoślizgowymi przemawia ich charakterystyczna specyfikacja. Produkty z tej kategorii wyróżniają się głównie:

  • doskonałym tłumieniem dźwięków,
  • niwelowaniem ryzyka występowania wypadków i urazów,
  • wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne,
  • właściwościami amortyzującymi.

Bezpieczeństwo w firmie to podstawa, a kierownictwo musi o to zadbać już w pierwszych dniach pracy nowego pracownika. Nakładki antypoślizgowe nie są narażone na szkodliwe działanie substancji chemicznych czy też warunków pogodowych. W razie potrzeby można z nich korzystać nie tylko wewnątrz biura, ale też na zewnątrz zakładu pracy. Dodatkową zaletą opisywanych mat jest skuteczna ochrona podłogi, na której zostaną zamontowane.

Maty antypoślizgowe – stosowane materiały oraz normy bezpieczeństwa i jakości

Przy produkcji mat antypoślizgowych korzysta się z wielu solidnych materiałów. Wystarczy wspomnieć o włóknie szklanym i żywicy poliuretanowej. Do tego dochodzi m.in. korund. Udostępniane klientom maty spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa oraz jakości, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby w nie zainwestować i zapewnić swoim pracownikom odrobinę spokoju.

Nakładki kupuje się w różnych kolorach, więc nie ma trudności z dopasowaniem ich do konkretnych wnętrz. Warto zwrócić uwagę głównie na ich grubość. Najlepiej wybierać te modele o niewielkiej grubości, ponieważ chronią pracowników przed niespodziewanymi potknięciami. Zdecydowanie się na taką inwestycję będzie dla wielu firm strzałem w dziesiątkę. Pracownicy skupią się na obowiązkach, a do tego nie będą narzekać na urazy. Jeśli firmy chcą osiągnąć na swoim obszarze wysoki poziom bezpieczeństwa powinny poważnie zastanowić się nad zakupem tak uniwersalnych i wydajnych nakładek antypoślizgowych.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *