Popularne

Artykuł

Meble

Narożnik rozkładany – o czym pamiętać przy jego doborze?

Narożnik rozkładany – o czym pamiętać przy jego doborze?

Rozkładane narożniki zaliczają się do kategorii najczęściej kupowanych mebli wypoczynkowych. Gdy także stoisz przed wyborem tego typu mebla do wnętrza, zobacz, na co warto patrzeć, by dobrać jego najlepszy wariant!

Gdzie sprawdzają się narożniki z funkcją spania?

Narożniki z funkcją spania, które są rozkładane, bardzo dobrze sprawdzają się w wielu wnętrzach – nie tylko w salonach. Takie meble można zobaczyć również w pokojach nastolatków, gabinetach.

Najczęściej narożniki tego typu kupowane są z myślą o ewentualnych gościach, którzy mogą przyjechać i w związku z tym wymagają miejsca do przenocowania. Również meble te mogą służyć każdego dnia jako łóżko, na przykład w kawalerce, gdzie nie ma osobnej sypialni.

O czym pamiętać przy kupnie narożnika z funkcją spania?

Szeroki wybór narożników wyposażonych w funkcję spania powoduje, że można dopasować tego typu meble do własnych potrzeb pod praktycznie każdym względem. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Wymiary mebla

Gdy narożnik ma zostać umieszczony w pomieszczeniu, gdzie miejsca jest niewiele, wtedy zawsze trzeba dokładnie je zmierzyć. Trzeba następnie porównać wymiary wraz z wymiarami narożnika złożonego i rozłożonego.

Trzeba pamiętać, że mebla nie powinno się dociskać do ścian, grzejników, innych mebli. Przekłada się to na zaburzenie cyrkulacji powietrza i może spowodować zniszczenie jego pokrycia. Dodatkowo brak wentylacji może sprzyjać tworzeniu się pleśni.

Kształt i kierunek mebla

Narożniki najczęściej mają kształt litery L, lecz w sprzedaży można też znaleźć meble o kształcie litery U, które świetnie nadają się dla większej rodziny.

Ciekawym wyborem będą również narożniki modułowe, do których można dokładać dodatkowe moduły i zmieniać ich pozycję.

Z kolei kierunek mebla, który określany jest jako lewy albo prawy, odnosi się do tego, w jaką stronę skierowany jest jego narożnik. W sprzedaży dostępne są również narożniki, które mogą mieć zmieniany kierunek zależnie od sposobu ich montażu.

Sposób rozkładania narożnika

Gdy mebel jest przeznaczony do częstego rozkładania i składania, w takim przypadku warto wybrać taki, którego system pozwala na wygodną obsługę.

Rodzaj tapicerki

Tapicerka meblowa wpływa nie tylko na wygląd, ale również na funkcjonalność mebla. Najlepiej wybierać modele z tapicerką o podwyższonej odporności na uszkodzenie, a także w kolorystyce i splocie dopasowanym do aranżacji wnętrza. Teraz bardzo popularne są tapicerki welurowe, które mają elegancki wygląd.

Gdy zamawia się meble wypoczynkowe bezpośrednio u producenta, bardzo często można też wybrać rodzaj oraz kolor tapicerki ze wzornika. To pozwala na perfekcyjne dopasowanie go do pomieszczenia i własnego gustu.

Jeśli interesują Cię narożniki z funkcją spania tanio – https://birdmeble.pl/narozniki warto sprawdzić oferty dostępne na stronach producentów. To tam wygodny i funkcjonalny mebel w wybranym wariancie kolorystycznym można kupić bez przepłacania i z dostawą na obszarze całej Polski!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *