Popularne

Artykuł

Meble

Sofy rozkładane czy narożniki – co lepiej wybrać?

Sofy rozkładane czy narożniki – co lepiej wybrać?

Bardzo ważną kwestią w trakcie urządzania salonu jest wybór odpowiednich mebli, które zagwarantują komfort i umożliwią wypoczynek. W wielu przypadkach salon ze względu na małą przestrzeń mieszkania jest również miejscem do spania dla domowników lub gości. Dlatego też warto zastanowić się, czy lepszym wyborem będą sofy rozkładane, czy narożniki?

Narożniki do salonu – wygoda i funkcjonalność

Narożnik wielu osobom kojarzy się z dużą kanapą, która pasuje wyłącznie do przestronnego salonu. Oczywiście posiadając odpowiednią przestrzeń można sobie pozwolić na duży narożnik, który pozwoli wygodnie usiąść znacznie większej liczbie osób niż jego mniejsza wersja. Duża kanapa narożna z pewnością będzie również wygodnym miejscem do spania, niezależnie od tego, czy będzie pełniła funkcję codziennego łóżka domowników, czy okazjonalnego dla przyjmowanych gości. W takim przypadku zaletą jest także duży pojemnik na pościel, który można wykorzystywać również jako dodatkowy schowek.

Czy w sytuacji, gdy dysponujemy niewielkim salonem warto umieścić w nim narożnik? Zdecydowanie tak, ponieważ kanapa narożna pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń. Nawet jeżeli będzie niewielka, to i tak z reguły będzie mogło na niej usiąść więcej osób niż na pojedynczej sofie. Łączenie dwóch sof lub sofy z fotelami wymaga natomiast zdecydowanie więcej miejsca, którego zazwyczaj brakuje w małym salonie. Warto również podkreślić, że nawet mały narożnik dzięki swojej budowie pozwala zająć komfortową pozycję dwóm osobom, które mogą wyprostować nogi podczas oglądania telewizji, czy czytania książek.

Sofy rozkładane – salon w nowoczesnym stylu

Wiele osób urządzając salon decyduje się na umieszczenie w nim rozkładanej sofy. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz więcej zwolenników. Rozkładana sofa jest z reguły dużo mniejsza niż narożnik, co sprawia, że można ją umieścić w małym salonie. W praktyce jednak mała sofa to mało miejsc siedzących, a więc problem przy przyjmowaniu gości. Dlatego też najczęstszym rozwiązaniem jest ustawienie dwóch takich samych sof lub rozkładanej sofy i pasującego fotela lub nawet dwóch. Taki zestaw doskonale się prezentuje i stanowi częste wyposażenie nowoczesnych pomieszczeń. Należy jednak pamiętać, że zajmie on więcej miejsca niż pojedynczy narożnik, w związku z czym jest to rozwiązanie odpowiednie do stosunkowo dużych salonów.

Sofy rozkładane, czy narożniki – co wybrać?

Wybór pomiędzy narożnikiem, a rozkładaną sofą wbrew pozorom nie jest prosty. Oczywiście należy podkreślić, że powinien on wynikać z osobistych preferencji danej osoby oraz jej indywidualnych potrzeb. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę zarówno metraż pomieszczenia, w którym ma stać mebel, jak i funkcje, które ma on spełniać. W przypadku, gdy ma być wykorzystywany do codziennego spania, zdecydowanie lepszym wyborem wydaje się narożnik. Sofa sprawdzi się natomiast w codziennym wypoczynku, jak i do okazjonalnego przenocowania gości.

Podsumowując należy stwierdzić, że zarówno sofy rozkładane, jak i narożniki to meble, które doskonale sprawdzą się w salonie. Wybór powinien odpowiadać osobistym potrzebom, a aspektem, który warto wziąć pod uwagę jest jakość. Najwyższą oferuje Grain Gold, którego oferta jest dostępna na stronie https://graingold.pl.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *