Popularne

Artykuł

Meble

Świat masażu: odkryj tajemnice wyboru idealnego fotelu masującego

Świat masażu: odkryj tajemnice wyboru idealnego fotelu masującego

Kupno fotela masującego to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy raz na zawsze chcieliby uwolnić się od doskwierającego bólu pleców. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu trzeba jednak dowiedzieć się nieco więcej na temat tego typu foteli. To, jaka będzie jego skuteczność w niwelowaniu bólu pleców, uzależnione jest od zaawansowanych w nim rozwiązań technologicznych. Jak wybrać idealny fotel do masażu? Szereg cennych porad i wskazówek w tym zakresie prezentujemy w poniższym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Fotel masujący – kto powinien zdecydować się na taki zakup?

Z racji swoich wyjątkowych właściwości i funkcjonalności fotele masujące są dedykowane bardzo szerokiemu gronu odbiorców. Powinni się na nie w sposób szczególny zdecydować osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. Praca przy biurku przez wiele godzin dziennie sprawia, że bardzo mocno napięte są mięśnie karku i ramion. To z kolei powoduje, że ryzyko występowania bólu pleców jest znacznie zwiększone.

Kolejna grupa osób, która powinna poważnie rozważyć zakup omawianego urządzenia, to wszyscy, którzy prowadzą bardzo intensywny tryb życia. Jeśli w naszym codziennym życiu wielokrotnie zmagamy się z sytuacjami stresowymi, które bardzo negatywnie odbijają się na naszym samopoczuciu, decyzja o zainwestowaniu w fotel masujący będzie absolutnym strzałem w dziesiątkę. Nawet kilka minut dziennie spędzone na takim masażu może w bardzo pozytywny sposób przełożyć się na poprawę ogólnego samopoczucia. Oprócz tego, fotel masujący to również doskonałe rozwiązanie w przypadku osób starszych.

Fotel dla seniora to naprawdę świetne rozwiązanie – wynika to z faktu, iż osoby starsze często zmagają się z osłabionym krążeniem. Masaż przeprowadzony z wykorzystaniem poduszek powietrznych spowoduje, że krążenie krwi oraz limfy w organizmie znacząco się poprawi.

Zakup fotela masującego – najważniejsze korzyści prozdrowotne

Systematyczne korzystanie z fotela masującego może przynieść wiele prozdrowotnych korzyści – to wcale nie jest chwyt reklamowy, tylko rzeczywistość. 

Korzystanie z takiego fotela prowadzi do:

 • zmniejszenia bólu mięśni,
 • zmniejszenia stresu,
 • zmniejszenia dolegliwości związanych z bólem pleców,
 • poprawy elastyczności mięśni,
 • znaczącego zmniejszenia się ryzyka występowania problemów z zasypianiem,
 • poprawy kondycji skóry,
 • poprawy ogólnego samopoczucia,
 • poprawy krążenia krwi,
 • zmniejszenia ryzyka występowania migren oraz bólów głowy.

Tajemnice wyboru idealnego fotelu masującego

Jaki fotel masujący wybrać? Tego rodzaju pytania zadaje sobie wiele osób. Fotele do masażu to bardzo szeroka kategoria mebli, dlatego też podjęcie decyzji nie jest takie proste.

Podczas wyboru fotela należy zwracać uwagę na następujące kwestie:

 • ręce mechaniczne – istnieją ręce 1D, 2D oraz 3D; zdecydowanie najlepszym poziomem zaawansowania cechują się ręce 3D,
 • szyny – najlepszej klasy szyny to typ SL,
 • materiał stycznika – stycznik stanowi część styku mechanicznej dłoni z ciałem; jego jakość ma ogromny wpływ na komfort masażu, najlepiej, gdy stycznik jest wykonany z silikonu;
 • liczba poduszek powietrznych – służą one do wykonywania masażu rąk i nóg, im jest ich więcej, tym lepiej.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *