Popularne

Artykuł

Meble

Szafka RTV – praktyczny mebel nie tylko do salonu

Szafka RTV – praktyczny mebel nie tylko do salonu

Szafki RTV umożliwiają wygodne ustawienie telewizora w pokoju dziennym oraz sprawdzają się jako miejsce do przechowywania wielu przedmiotów osobistych. Dzięki nim zastępuje się ciężkie meblościanki i masywne komody, tworząc praktyczną zabudowę pod meblem. Jak wybrać szafkę RTV do swojego domu? Gdzie można ją postawić?

Gdzie postawić sprzęt RTV?

Sprzęt RTV z reguły ustawia się w salonie, gdzie spędza się większość czasu wolnego. Szafki RTV pod telewizor, zestaw kina domowego lub wieżę audio umożliwiają zaplanowanie wygodnego kącika wypoczynkowego. Wystarczy naprzeciwko nich postawić rodzinną kanapę, fotele lub miękkie worki sako. Dzięki temu stworzy się stylowy wystrój salonu, zgodnie z własnymi preferencjami.

Szafka RTV

Szafki RTV do salonu z powodzeniem można ustawić w innych pomieszczeniach. Meble dostępne w tej kategorii są odpowiednie również do sypialni i pokoju dziecięcego. Szafka w sypialni umożliwi umieszczenie telewizora naprzeciwko łóżka. Dzięki temu przed snem będzie można oglądać ulubione filmy lub seriale, by zrelaksować się po ciężkim dniu. Szafki RTV do pokoju dziecka przydadzą się za to, gdy chce się podarować kilkulatkowi sprzęt audio do słuchania bajek i audiobooków. W przyszłości ten sam sprzęt przyda się nastolatkowi do słuchania ulubionej muzyki.

Szafka RTV – z czego powinna być wykonana?

Szafki RTV do sypialni, salonu lub pokoju dziecięcego sprawdzają się najlepiej, gdy są wykonane z litego drewna. Drewno takie jak dąb wotan, heban, bądź jesion jest wyjątkowo trwałe i ponadczasowe. Lite drewno wytrzymuje duże obciążenia, a po pokryciu lakierem, farbą lub specjalnym olejem jest odporne na wilgoć i zabrudzenia. Po dłuższym użytkowaniu szafkę RTV łatwo odnowi się za pomocą papieru ściernego i wybranego środka do ochrony drewna.

Stolik pod TV

Na co dzień szafka RTV do pokoju dziennego lub sypialni może być przecierana wilgotną ściereczką z dodatkiem łagodnego detergentu. Dzięki temu drewniane meble do salonu są praktyczne i nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Szafki RTV drewniane są też dość ciężkie, dlatego w domach zamieszkiwanych przez dzieci, rodzice nie muszą obawiać się, że mebel spadnie na malucha i zrobi mu krzywdę. Ciężka półka stabilnie stoi pod telewizorem lub innym sprzętem, nawet gdy dziecko często się o nią opiera i próbuje na nią wchodzić.

Szafki RTV – jakie modele są najpraktyczniejsze?

Praktycznym wyborem do pokoju dziennego, sypialni lub pokoju dziecięcego jest mebel, który posiada otwarte półki, szuflady i zamykane szafki. Prosty stolik pod telewizor prezentuje się lekko, lecz nie umożliwia wykorzystania przestrzeni pod sprzętem do przechowywania różnych przedmiotów. Na otwartych półkach zmieści się za to płyty DVD, czasopisma, pilot do telewizora i wiele innych rzeczy. Zamknięte szafki przydadzą się, by zabezpieczyć część sprzętu audio, a w szufladzie ułoży się różne dokumenty i akcesoria wykorzystywane w czasie wypoczynku. Półka pod telewizorem przyda się też na kino domowe.

Praktycznym wyborem są szafki i komody RTV, które wyposażono w oświetlenie LED. Lampki czerpią niewiele prądu, a ich stylowy wygląd sprawia, że dodają wdzięku całej aranżacji salonu. Oświetlenie ledowe dobrze prezentuje się w salonach w stylu nowoczesnym, gdzie duża liczba świateł dodaje lekkości i przestronności.

Komoda RTV

W małych salonach warto postawić również na wykorzystanie miejsca na ścianach. Wokół telewizora lub nad nim można zawiesić dopasowane do szafki RTV półki i witryny. Dzięki temu stworzy się stylowy i funkcjonalny salon, w którym zmieści się wszystko, co potrzebne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *