Popularne

Artykuł

Meble

Tradycyjna czy nowoczesna? Jaką kuchnię wybrać?

Tradycyjna czy nowoczesna? Jaką kuchnię wybrać?

Chcesz urządzić kuchnię swoich marzeń? Wybór wystroju to najważniejsza decyzja, jaką musisz podjąć. Dwa najpopularniejsze style aranżacji to tradycyjny i nowoczesny. Sprawdź, czym cechuje się każdy z nich i wybierz ten, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.

Kuchnia tradycyjna – czym się charakteryzuje?

Kuchnia tradycyjna powinna przywoływać jak najwięcej przyjemnych wspomnień z dzieciństwa. Wnętrza tego typu charakteryzują się wyjątkowym ciepłem i przytulnością. Można znaleźć w nich wiele drobiazgów i dekoracji, dzięki którym przestrzenie stają się bardzo efektowne. W kuchni tradycyjnej warto stosować stonowane i ciepłe barwy, które sprzyjają relaksowi i odpoczynkowi. Właśnie z tym powinien kojarzyć się rodzinny dom.

W tradycyjnych wnętrzach nie powinno zabraknąć klasycznych mebli. Warto postawić na blat i stół wykonany z drewna. Bardzo często wyposażenie w stylu tradycyjnym jest wzbogacane o:

  • zagłębienia,
  • frezy,
  • ozdobniki,
  • odznaczające się dodatki.

Piękna dębowa komoda, w której trzymane są kubki i talerze, ze złotymi dodatkami stanowi nie tylko funkcjonalny element wyposażenia, ale i piękną formę dekoracji. W kuchniach tradycyjnych, pomimo stosowania wielu zdobień, należy zachowywać umiar i harmonię. Każdy element powinien do siebie pasować. Dzięki temu, pomimo zróżnicowania i bogatego wnętrza, całość prezentuje się spójnie. Kuchnie tradycyjne są idealne dla osób ceniących sobie rodzinne ciepło i klimatyczny nastrój.

Kuchnia nowoczesna – jak ją stworzyć?

Kuchnia nowoczesna to rozwiązanie dla osób, które chcą wprowadzić do swojego wnętrza prostotę i całkowity minimalizm. Z reguły tego rodzaju wnętrza posiadają jedną wspólną cechę: są bardzo przestronne. Dzięki temu bardzo łatwo jest wykonywać przeróżne codzienne obowiązki. W pomieszczeniach nowoczesnych bardzo często panują takie kolory, jak:

  • biel,
  • czerń,
  • szarość,
  • brąz.

Można zdecydować się również na elementy drewniane, jednak nie należy przesadzać z ich ilością. Nowoczesne kuchnie to przede wszystkim innowacyjne rozwiązania, które znacznie ułatwiają czynności związane z przygotowywaniem posiłków. Najczęściej stosuje się bezuchwytowe szuflady, ledowe oświetlenie blatów, szafki typu cargo. Bardzo dobrze, jeżeli w pomieszczeniu kuchennym urządzonym w stylu nowoczesnym znajduje się duże okno. Spora ilość światła pozwala naturalnie oświetlić nowoczesne meble, które najczęściej posiadają dość ciemny kolor. Należy podkreślić, że w osoby, które inspirują się stylem nowoczesnym, zazwyczaj wybierają rozbudowane blaty w kształcie litery U lub L. Bardzo często w takich wnętrzach pojawia się również wyspa kuchenna. Wyjątkowo wygodne meble można znaleźć u producenta ernestrust, gdzie wyposażenie cechuje się nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale i niebywałym designem.

Nowoczesny czy tradycyjny – który styl wybrać?

To, w jakim stylu urządza się dane wnętrze, powinno być zależne od indywidualnych preferencji. Jeżeli chce postawić się na minimalizm oraz innowacyjne rozwiązania to zdecydowanie lepiej sprawdzi się kuchnia nowoczesna. Najczęściej jest ona wybierana do małych wnętrz, gdzie optyczne powiększenie przestrzeni za pomocą dobrego oświetlenia jest wręcz wskazane. Jeśli preferuje się bardziej ciepłe i przytulne wnętrza, w których nie brakuje dodatków i zdobień, to warto wybrać kuchnię w stylu tradycyjnym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *