Budowa domu to dla wielu osób marzenie, które ma zapewnić niezależność, komfort i odrobinę anonimowości. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się domy z dużym ogrodem, które pozwalają wypocząć i nabrać sił po ciężkim tygodniu pracy. Na co zwrócić uwagę przy budowie takiego domu? Jak przeprowadzić inwestycję, by zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy?
Spis treści
Krok 1 – wybór projektu
Jest to niezwykle istotny etap, który pozwoli na budowę wymarzonego domu. Warto jednak wybrać projekt, który będzie nie tylko piękny z zewnątrz, ale także funkcjonalny w środku. Komfortowy dom powinien charakteryzować się dobrą izolacyjnością akustyczną i termiczną. Pozwoli nam to zaoszczędzić nawet 35% na rachunkach za prąd i gaz!
Przy wyborze projektu warto dokładnie przeanalizować kosztorys, który pozwoli dowiedzieć się, ile będzie kosztować nas budowa konkretnego domu. Mając wybrany projekt, należy go zaadaptować do warunków gruntowych panujących na działce i można przystąpić do budowy.
Pamiętajmy, by wybrać projekt, który będzie odpowiedni do wymiarów naszej działki. Jeśli tego nie zrobimy to może okazać się, że zaprojektowanie ogrodu we Wrocławiu na działce przysporzy nam sporych problemów i ostatecznie nie uda się osiągnąć efektu, o którym myśleliśmy.
Krok 2 – wybieramy ekipę
Mając odpowiedni projekt, należy poszukać fachowców, którzy wybudują nasz wymarzony dom. Firmy oferują różne ceny i standardy wykończenia. Najprościej zdecydować się na budowę domu z jedną firmą od A do Z. To rozwiązanie jest być może droższe, ale pozwala oszczędzić sporo nerwów i czasu.
Jeśli chodzi o materiały budowlane, to warto zamawiać je samodzielnie. Telefon do kilku składów budowlanych w okolicy może sprawić, że uda się zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nie warto zostawiać tej czynności innym, zbyt dużo mamy tu do stracenia.
Jeśli nie znamy się na budowlance, warto zainteresować się zatrudnieniem kogoś do nadzoru. Osoba taka będzie doglądać naszej budowy i sprawdzać, czy wszystkie prace przebiegają zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i projektem. Inwestycja ta zwróci się z nawiązką, ponieważ pozwoli wybudować dom, który pozbawiony będzie wad konstrukcyjnych.
Krok 3 – projektowanie i wykonanie ogrodu
To zdecydowanie najprzyjemniejszy etap budowy, w którym znikają wszelkie materiały i pozostałości po ekipach budowlanych, a naszym oczom zaczyna ukazywać się zieleń. Funkcjonalny ogród, w którym wydzielona zostanie strefa do odpoczynku to prawdziwy skarb, którym cieszyć będziemy się przez całe lato.
Zaprojektowanie ogrodu we Wrocławiu na działce budowlanej warto zlecić fachowcom, którzy dostarczą nam realistyczną wizualizację. Pozwoli nam to przenieść nasze marzenia o ogrodzie na projekt, który stopniowo będzie realizowany.
Udając się do projektanta, warto wspomnieć o naszych preferencjach. Jeśli mamy jakieś ulubione rośliny, które chcemy mieć koło domu, warto o tym wspomnieć na samym początku. Realizując projekt, koniecznie trzeba zainteresować się rozwiązaniami takimi jak automatyczne nawodnienie. Pozwolą nam one do minimum zredukować pracę przy zieleni. Jeśli dodatkowo zaopatrzymy się w dobrej jakości robota koszącego, pielęgnacja naszego ogrodu będzie już tylko czystą przyjemnością, która polegać będzie na wiosennym i jesiennym porządkowaniu go.
Pracę w ogrodzie można wykonywać we własnym zakresie. Ze względu na brak czasu coraz więcej osób interesuje się jednak firmami ogrodniczymi, które za niewielką opłatą świadczą usługi z zakresu pielęgnacji ogrodów przez cały rok.
Podobne artykuły
Dywany – jakie modele warto wybrać?
Szukając idealnego dywanu do swojego wnętrza, wiele osób zastanawia się, jakie wzory i kształty będą najlepiej pasować do ich przestrzeni….
Zastosowanie desek kompozytowych
Deski kompozytowe, w tym produkty marki Ecodeski, zyskują coraz większą popularność dzięki swoim licznym zaletom. Są to nowoczesne, ekologiczne rozwiązania,…
Inteligentna lodówka – jak może Ci pomóc zaoszczędzić energię?
Wydaje się, że inteligentne lodówki od pewnego czasu cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, zaawansowana funkcjonalność ułatwia nam ich użytkowanie, umożliwia…
Rekuperacja a upały. Jakie powinny być ustawienia rekuperatora w upały?
Wysokie temperatury w domu nigdy nie są czymś przyjemnym, wręcz przeciwnie – potrafią być bardzo uciążliwe i męczące. W końcu…
Zasiedzenie nieruchomości: Czym jest i jak można go uniknąć?
Zasiedzenie to szczególny sposób nabycia prawa własności przez długotrwałe posiadanie samoistne rzeczy. Posiadaczem samoistnym jest ten, kto rzeczą faktycznie włada…
Jak urządzić stylowy przedpokój?
Urządzenie stylowego przedpokoju wbrew pozorom nie musi być trudne. Jeśli postawimy na meble funkcjonalne i nowoczesne, z pewnością będziemy cieszyć…
Muuto – nowoczesne podejście do skandynawskiego designu
Skandynawski design od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Marka Muuto wnosi do tego stylu nowoczesne akcenty, które łączą funkcjonalność z…
Posadzki ceramiczne – czy to dobry wybór do biura?
Nie da się zaprzeczyć, że posadzki ceramiczne to jedne z najbardziej uniwersalnych typów podłoża. W domach układa się je przeważnie…
Co warto wiedzieć o urządzaniu garderoby? Garść przydatnych wskazówek
Wyobraź sobie przestrzeń, gdzie wszystko ma swoje miejsce, gdzie poranne przygotowania są szybkie i przyjemne, a każda rzecz jest łatwo…
Wystrój na chłodne dni. Jak wybrać zasłony na zimę?
Gdy temperatura spada, a dni stają się krótsze, naturalnym dążeniem jest stworzenie ciepłej i przytulnej atmosfery w domu. Zasłony pełnią…