Budowa domu to dla wielu osób marzenie, które ma zapewnić niezależność, komfort i odrobinę anonimowości. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się domy z dużym ogrodem, które pozwalają wypocząć i nabrać sił po ciężkim tygodniu pracy. Na co zwrócić uwagę przy budowie takiego domu? Jak przeprowadzić inwestycję, by zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy?
Spis treści
Krok 1 – wybór projektu
Jest to niezwykle istotny etap, który pozwoli na budowę wymarzonego domu. Warto jednak wybrać projekt, który będzie nie tylko piękny z zewnątrz, ale także funkcjonalny w środku. Komfortowy dom powinien charakteryzować się dobrą izolacyjnością akustyczną i termiczną. Pozwoli nam to zaoszczędzić nawet 35% na rachunkach za prąd i gaz!
Przy wyborze projektu warto dokładnie przeanalizować kosztorys, który pozwoli dowiedzieć się, ile będzie kosztować nas budowa konkretnego domu. Mając wybrany projekt, należy go zaadaptować do warunków gruntowych panujących na działce i można przystąpić do budowy.
Pamiętajmy, by wybrać projekt, który będzie odpowiedni do wymiarów naszej działki. Jeśli tego nie zrobimy to może okazać się, że zaprojektowanie ogrodu we Wrocławiu na działce przysporzy nam sporych problemów i ostatecznie nie uda się osiągnąć efektu, o którym myśleliśmy.
Krok 2 – wybieramy ekipę
Mając odpowiedni projekt, należy poszukać fachowców, którzy wybudują nasz wymarzony dom. Firmy oferują różne ceny i standardy wykończenia. Najprościej zdecydować się na budowę domu z jedną firmą od A do Z. To rozwiązanie jest być może droższe, ale pozwala oszczędzić sporo nerwów i czasu.
Jeśli chodzi o materiały budowlane, to warto zamawiać je samodzielnie. Telefon do kilku składów budowlanych w okolicy może sprawić, że uda się zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nie warto zostawiać tej czynności innym, zbyt dużo mamy tu do stracenia.
Jeśli nie znamy się na budowlance, warto zainteresować się zatrudnieniem kogoś do nadzoru. Osoba taka będzie doglądać naszej budowy i sprawdzać, czy wszystkie prace przebiegają zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i projektem. Inwestycja ta zwróci się z nawiązką, ponieważ pozwoli wybudować dom, który pozbawiony będzie wad konstrukcyjnych.
Krok 3 – projektowanie i wykonanie ogrodu
To zdecydowanie najprzyjemniejszy etap budowy, w którym znikają wszelkie materiały i pozostałości po ekipach budowlanych, a naszym oczom zaczyna ukazywać się zieleń. Funkcjonalny ogród, w którym wydzielona zostanie strefa do odpoczynku to prawdziwy skarb, którym cieszyć będziemy się przez całe lato.
Zaprojektowanie ogrodu we Wrocławiu na działce budowlanej warto zlecić fachowcom, którzy dostarczą nam realistyczną wizualizację. Pozwoli nam to przenieść nasze marzenia o ogrodzie na projekt, który stopniowo będzie realizowany.
Udając się do projektanta, warto wspomnieć o naszych preferencjach. Jeśli mamy jakieś ulubione rośliny, które chcemy mieć koło domu, warto o tym wspomnieć na samym początku. Realizując projekt, koniecznie trzeba zainteresować się rozwiązaniami takimi jak automatyczne nawodnienie. Pozwolą nam one do minimum zredukować pracę przy zieleni. Jeśli dodatkowo zaopatrzymy się w dobrej jakości robota koszącego, pielęgnacja naszego ogrodu będzie już tylko czystą przyjemnością, która polegać będzie na wiosennym i jesiennym porządkowaniu go.
Pracę w ogrodzie można wykonywać we własnym zakresie. Ze względu na brak czasu coraz więcej osób interesuje się jednak firmami ogrodniczymi, które za niewielką opłatą świadczą usługi z zakresu pielęgnacji ogrodów przez cały rok.
Podobne artykuły
Wymiana okien – wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Wymiana okien w domu to poważna inwestycja, do której należy się odpowiednio przygotować. Wybór energooszczędnego rozwiązania oraz zadbanie o prawidłowy…
Mech dekoracyjny wykorzystywany w nowoczesnych aranżacjach
Obecne aranżacje w domach i mieszkaniach przepełnione są elementami roślinnymi oraz motywem kwiatowym. Na szczególną uwagę w tym względzie zasługuje…
Folia grzewcza pod płytki. Korzyści z wyboru tego systemu
Ogrzewanie podłogowe można podzielić na: elektryczne, wodne i powietrzne. W tym tekście skupimy się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym i wyjaśnimy,…
Jak urządzić biuro w domu? Porady i wskazówki do domowego biura
Centralną częścią każdego biura domowego jest biurko. Ważne jest, aby było dostosowane do wnętrza i odpowiednio zabezpieczone. Zamykane na kluczyk…
Trendy wnętrzarskie na nadchodzący sezon
Bycie na topie w kwestii trendów wnętrzarskich oznacza ciągły wyścig. Każdego roku w centrum uwagi są nowe kolory, fasony i…
Lustra nieregularne – modne wyposażenie wnętrz
Kiedyś lustra we wnętrzach domów i mieszkań służyły wyłącznie celom praktycznym. Zazwyczaj przeglądano się w nim przed wyjściem, dbano o…
Mech dekoracyjny wykorzystywany w nowoczesnych aranżacjach
Obecne aranżacje w domach i mieszkaniach przepełnione są elementami roślinnymi oraz motywem kwiatowym. Na szczególną uwagę w tym względzie zasługuje…
Jak urządzić wąski przedpokój? Wybierz fototapety 3D i uzyskaj niesamowite efekty aranżacyjne!
Fototapety 3D odmieniły już niejeden wąski przedpokój, dzięki złudzeniom optycznym i efektowi trójwymiarowej głębi. Stosując trwałą, zmywalną tapetę trójwymiarową nie tylko…
Trendy wnętrzarskie na nadchodzący sezon
Bycie na topie w kwestii trendów wnętrzarskich oznacza ciągły wyścig. Każdego roku w centrum uwagi są nowe kolory, fasony i…
Wnętrze jak z filmu
Jest miłośnikiem kina? Lubisz nietypowe, nietuzinkowe rzeczy, a niektóre osoby z Twojego otoczenia uważają Cię za dziwaka? Marzysz o tym,…
Najnowsze komentarze
- Grzegorz o Wybór najlepszej kołdry – czym się kierować?
- Krzysztof o Blachodachówka czy dachówka – jakie pokrycie dachu wybrać?
- Ogrodnik o Minimalistyczne meble do ogrodu – kiedy się sprawdzają?
- Iwona o Domek na drzewie – jak zabrać się za jego budowę i ile pieniędzy należy przygotować?
- Green Ania o Jak zadbać o dobre nawodnienie trawnika i ogrodu przed upałami?