Założenie trawy rolowanej to świetny sposób na rozpoczęcie zabawy na przednim lub tylnym podwórku. Trawa z rolki jest stosunkowo łatwa do zastosowania i utrzymania i powinna być zakończona wcześnie rano, zanim upał dnia zacznie się pojawiać, a trawa wysychać.
Trawnik powinien być zainstalowany w ciągu 8 godzin od zwinięcia. Niech będzie dostarczony wcześnie rano, na długo przed tym, jak będzie miał szansę wyschnąć lub być wystawionym na działanie słońca. Przyjmując dostawę, umieść trawnik w zacienionym miejscu. Jeśli to konieczne, spryskaj trawnik lekko, aby utrzymać go w stanie wilgotnym. Jeśli wystąpi jakiekolwiek opóźnienie w montażu lub w miarę postępów w instalacji, okresowo rozpylaj wodę, aby utrzymać stałą wilgotność.
Spis treści
Krok 1 – Przygotowanie gleby
Za pomocą grabi należy usunąć wszelkie pozostałości lub materiały roślinne, które znajdują się w miejscu, w którym zamierza się zamontować darń. Wyrównaj powierzchnię i upewnij się, że gleba znajduje się 2cm poniżej krawędzi chodników, krawężników lub podjazdów.
Użyj zbilansowanego nawozu na glebie, aby przygotować ją do przyjęcia darni. Pomoże to w szybkim zakorzenieniu się trawy. Nawóz należy dobrze wkomponować w glebę za pomocą zgrabiarki.
Jeśli jest gorąco i/lub sucho, lekko spryskaj glebę, aby ją zwilżyć. Nie wolno dopuścić do zawilgocenia gleby, aby stała się mulista lub mglista.
Krok 2 – Układanie trawnika
Zaczynając od linii prostej przy chodniku, krawężniku lub podjeździe, połóż pierwszą linię trawnika z rolki. Powinna to być najdłuższa dostępna linia prosta.
Jeśli linia prosta wzdłuż krawężnika lub chodnika nie jest dostępna, musisz ułożyć linię zatrzaskową na miejscu. Wybierz miejsce rozpoczęcia linii i umieść tam mały drewniany kołek. Następnie weź długi kawałek sznurka i pociągnij go w linii prostej do żądanej długości i zaznacz innym kołkiem. Jeśli chcesz skorzystać z tej metody, połóż kilka linii walcowanej darni, a następnie sprawdź, czy nie są one proste.
Gdy kładziesz każdą linię zrolowanego trawnika, zepchnij krawędzie do siebie tak, aby krawędzie były blisko siebie. Ale nie pozwól, aby krawędzie nachodziły na siebie, ponieważ uniemożliwi to zapuszczenie korzeni. Nie powinno być żadnych przerw pomiędzy liniami darni.
Krok 3 – Opieka po założeniu trawnika
Po tym, jak już wszystkie rolki położysz na miejscu, unikaj chodzenia po nich przez następne 2 do 3 tygodni. W ciągu 30 minut od zakończenia podlewaj trawę dokładnie i głęboko. Pozwól, aby około 2cm wody wsiąknął do trawnika, nie powodując, że stanie się mokry lub błotnisty.
Przez następne 2 do 3 tygodni codziennie podlewaj trawę, aby korzenie były namoczone, ale nie pozwól, aby stała się błotnista.
Po 3 tygodniach można po raz pierwszy przyciąć trawę, ale należy uważać, aby nie przyciąć jej krócej niż 6-7cm. Jeśli to konieczne, podnieś ostrze na kosiarce. Zapobiegnie to powstawaniu łysych plam na trawniku lub spaleniu korzeni przez słońce.
Zwijana darń to świetny sposób, aby rozpocząć uprawę trawnika bez poświęcania czasu na wysiew i czekania na wzrost trawy. Po 4-6 tygodniach od założenia trawnika, należy go nawozić zbilansowaną dawką azotu, fosforu i potasu w celu zapewnienia maksymalnego zdrowia i dobrze prosperującego zielonego trawnika.
Więcej na stronie: https://urzadza.pl/575,jak-prawidlowo-zakladac-trawnik-z-rolki-i-tradycyjny/
Podobne artykuły
Karnisze sufitowe: klasyczne czy w formie listwy? Pomagamy wybrać
Chcesz stworzyć ciekawą aranżację wokół okna? Będzie Ci potrzebny odpowiedni karnisz — bez niego zawieszenie tekstyliów nie byłoby możliwe. Nasza…
Idealna lodówka do Twojego domu
Można zrezygnować z niektórych sprzętów AGD, ale niewątpliwie lodówka w domu jest tym obowiązkowym. To miejsce, które w kontrolowanej temperaturze…
Kinkiety do kuchni – inspiracje oświetlenia
Kuchnia określana jest mianem serca domu. To właśnie tam przygotowywane są posiłki, a czas spędzany przy wspólnych rozmowach staje się…
Szeroka oferta produktów w internetowym sklepie z oświetleniem Studio Światła
Urządzając mieszkanie, jesteśmy świadomi, jak istotną rolę odgrywa oprawa świetlna wnętrza. Właściwie skomponowane kompozycje oświetleniowe wpływają bowiem na charakter i…
Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa
Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co…
Kuchnia na poddaszu – projektowanie, inspiracje i rozwiązania
Kuchnia na poddaszu to nietypowe, ale coraz częściej pojawiające się rozwiązanie w nowoczesnych domach. Otwarta przestrzeń pod dachem daje wiele…
Vintage w nowoczesnym stylu – kilka pomysłów, jak wzbogacić wnętrze
Coraz większą popularność zyskuje w Polsce styl vintage. Charakteryzuje się on wykorzystywaniem mebli i dekoracji z przeszłości w nowoczesnych aranżacjach…
Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa
Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co…
Co na ścianę w kuchni zamiast płytek?
Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki oraz spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi….
Sufit podwieszany – najważniejsze informacje w pigułce
Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć funkcjonalne wnętrze o ciekawej aranżacji? Być może rozwiązanie podwieszanego sufitu spełni postawione oczekiwania….
Najnowsze komentarze
- Anna o Co zamiast foteli sprawdzi się w aranżacjach boho?
- Grzegorz o Wybór najlepszej kołdry – czym się kierować?
- Krzysztof o Blachodachówka czy dachówka – jakie pokrycie dachu wybrać?
- Ogrodnik o Minimalistyczne meble do ogrodu – kiedy się sprawdzają?
- Iwona o Domek na drzewie – jak zabrać się za jego budowę i ile pieniędzy należy przygotować?