Założenie trawy rolowanej to świetny sposób na rozpoczęcie zabawy na przednim lub tylnym podwórku. Trawa z rolki jest stosunkowo łatwa do zastosowania i utrzymania i powinna być zakończona wcześnie rano, zanim upał dnia zacznie się pojawiać, a trawa wysychać.
Trawnik powinien być zainstalowany w ciągu 8 godzin od zwinięcia. Niech będzie dostarczony wcześnie rano, na długo przed tym, jak będzie miał szansę wyschnąć lub być wystawionym na działanie słońca. Przyjmując dostawę, umieść trawnik w zacienionym miejscu. Jeśli to konieczne, spryskaj trawnik lekko, aby utrzymać go w stanie wilgotnym. Jeśli wystąpi jakiekolwiek opóźnienie w montażu lub w miarę postępów w instalacji, okresowo rozpylaj wodę, aby utrzymać stałą wilgotność.
Spis treści
Krok 1 – Przygotowanie gleby
Za pomocą grabi należy usunąć wszelkie pozostałości lub materiały roślinne, które znajdują się w miejscu, w którym zamierza się zamontować darń. Wyrównaj powierzchnię i upewnij się, że gleba znajduje się 2cm poniżej krawędzi chodników, krawężników lub podjazdów.
Użyj zbilansowanego nawozu na glebie, aby przygotować ją do przyjęcia darni. Pomoże to w szybkim zakorzenieniu się trawy. Nawóz należy dobrze wkomponować w glebę za pomocą zgrabiarki.
Jeśli jest gorąco i/lub sucho, lekko spryskaj glebę, aby ją zwilżyć. Nie wolno dopuścić do zawilgocenia gleby, aby stała się mulista lub mglista.
Krok 2 – Układanie trawnika
Zaczynając od linii prostej przy chodniku, krawężniku lub podjeździe, połóż pierwszą linię trawnika z rolki. Powinna to być najdłuższa dostępna linia prosta.
Jeśli linia prosta wzdłuż krawężnika lub chodnika nie jest dostępna, musisz ułożyć linię zatrzaskową na miejscu. Wybierz miejsce rozpoczęcia linii i umieść tam mały drewniany kołek. Następnie weź długi kawałek sznurka i pociągnij go w linii prostej do żądanej długości i zaznacz innym kołkiem. Jeśli chcesz skorzystać z tej metody, połóż kilka linii walcowanej darni, a następnie sprawdź, czy nie są one proste.
Gdy kładziesz każdą linię zrolowanego trawnika, zepchnij krawędzie do siebie tak, aby krawędzie były blisko siebie. Ale nie pozwól, aby krawędzie nachodziły na siebie, ponieważ uniemożliwi to zapuszczenie korzeni. Nie powinno być żadnych przerw pomiędzy liniami darni.
Krok 3 – Opieka po założeniu trawnika
Po tym, jak już wszystkie rolki położysz na miejscu, unikaj chodzenia po nich przez następne 2 do 3 tygodni. W ciągu 30 minut od zakończenia podlewaj trawę dokładnie i głęboko. Pozwól, aby około 2cm wody wsiąknął do trawnika, nie powodując, że stanie się mokry lub błotnisty.
Przez następne 2 do 3 tygodni codziennie podlewaj trawę, aby korzenie były namoczone, ale nie pozwól, aby stała się błotnista.
Po 3 tygodniach można po raz pierwszy przyciąć trawę, ale należy uważać, aby nie przyciąć jej krócej niż 6-7cm. Jeśli to konieczne, podnieś ostrze na kosiarce. Zapobiegnie to powstawaniu łysych plam na trawniku lub spaleniu korzeni przez słońce.
Zwijana darń to świetny sposób, aby rozpocząć uprawę trawnika bez poświęcania czasu na wysiew i czekania na wzrost trawy. Po 4-6 tygodniach od założenia trawnika, należy go nawozić zbilansowaną dawką azotu, fosforu i potasu w celu zapewnienia maksymalnego zdrowia i dobrze prosperującego zielonego trawnika.
Więcej na stronie: https://urzadza.pl/575,jak-prawidlowo-zakladac-trawnik-z-rolki-i-tradycyjny/
Podobne artykuły
Dywany – jakie modele warto wybrać?
Szukając idealnego dywanu do swojego wnętrza, wiele osób zastanawia się, jakie wzory i kształty będą najlepiej pasować do ich przestrzeni….
Zastosowanie desek kompozytowych
Deski kompozytowe, w tym produkty marki Ecodeski, zyskują coraz większą popularność dzięki swoim licznym zaletom. Są to nowoczesne, ekologiczne rozwiązania,…
Inteligentna lodówka – jak może Ci pomóc zaoszczędzić energię?
Wydaje się, że inteligentne lodówki od pewnego czasu cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, zaawansowana funkcjonalność ułatwia nam ich użytkowanie, umożliwia…
Rekuperacja a upały. Jakie powinny być ustawienia rekuperatora w upały?
Wysokie temperatury w domu nigdy nie są czymś przyjemnym, wręcz przeciwnie – potrafią być bardzo uciążliwe i męczące. W końcu…
Zasiedzenie nieruchomości: Czym jest i jak można go uniknąć?
Zasiedzenie to szczególny sposób nabycia prawa własności przez długotrwałe posiadanie samoistne rzeczy. Posiadaczem samoistnym jest ten, kto rzeczą faktycznie włada…
Architekt wnętrz — dlaczego warto skorzystać z takiej usługi?
Urządzanie wnętrza domu czy mieszkania to proces wymagający czasu, precyzji i dobrej organizacji. Wiele osób decyduje się na samodzielne projektowanie…
Jak urządzić stylowy przedpokój?
Urządzenie stylowego przedpokoju wbrew pozorom nie musi być trudne. Jeśli postawimy na meble funkcjonalne i nowoczesne, z pewnością będziemy cieszyć…
Muuto – nowoczesne podejście do skandynawskiego designu
Skandynawski design od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Marka Muuto wnosi do tego stylu nowoczesne akcenty, które łączą funkcjonalność z…
Posadzki ceramiczne – czy to dobry wybór do biura?
Nie da się zaprzeczyć, że posadzki ceramiczne to jedne z najbardziej uniwersalnych typów podłoża. W domach układa się je przeważnie…
Co warto wiedzieć o urządzaniu garderoby? Garść przydatnych wskazówek
Wyobraź sobie przestrzeń, gdzie wszystko ma swoje miejsce, gdzie poranne przygotowania są szybkie i przyjemne, a każda rzecz jest łatwo…