Przydomowy ogród ma nie tylko zadziwiać swoim pięknem, ale też pełnić funkcję wypoczynkową. W związku z tym tak ważne jest jego kompleksowe wyposażenie w wysokiej jakości meble ogrodowe. Do wyboru jest obecnie wiele różnych propozycji. Meble powinny pasować do stylu danego ogrodu oraz preferencji użytkowników. Muszą być trwałe, wytrzymałe, estetyczne oraz funkcjonalne.
Spis treści
Wybór mebli ogrodowych – na czym skupić swoją uwagę?
Dobierając ogrodowe meble warto zwrócić uwagę na styl własnego życia. Jeśli domownicy są osobami towarzyskimi i lubią zapraszać do siebie rodzinę lub znajomych, należy stawiać na kompletne zestawy (mebli powinno być stosunkowo dużo). Korzystną opcją będą duże stoły i komplet stabilnych krzeseł lub foteli. Dzięki temu zainteresowani zbiorą się w ogrodzie i będą mogli się oddać przyjemnej konserwacji lub błogiemu relaksowi.
Kluczowe znaczenie ma również styl ogrodu. W japońskich odmianach najlepiej sprawdzą się proste meble ogrodowe, wykonane z naturalnych materiałów. Doskonałym przykładem będą tutaj:
- bambus,
- ratan,
- drewno.
W ogrodach francuskich strzałem w dziesiątkę mogą się okazać meble żeliwne, głównie z uwagi na ich barokowy charakter oraz wysoki poziom wytrzymałości. Z kolei ogrody skandynawskie warto połączyć z meblami minimalistycznymi.
Meble ogrodowe – jaki materiał zyska największą grupę zwolenników?
Aktualnie bardzo dużą popularnością wśród wymagających użytkowników cieszą się wysokiej klasy meble rattanowe. Ma to związek z ich naturalnym charakterem oraz elastycznością. Takie meble są uznawane za niezwykle komfortowe, zdołają ożywić praktycznie każdy ogród, a dodatkowo można je swobodnie kształtować.
Ratanowe meble niosą za sobą wiele zalet. Są wytrzymałe, wodoodporne, a do tego radzą sobie z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Nic dziwnego, że warto wziąć je pod lupę w pierwszej kolejności.
Alternatywą dla ratanu jest wyżej wspomniane drewno (bliskość natury oraz wyjątkowa wytrzymałość), bambus (lekkość i ciekawa forma), aluminium (trwałość i lekkość), żeliwo (konieczność zastosowania ocynkowania i preparatu antykorozyjnego, długa żywotność), metal (oryginalne kształty) czy też plastik (przystępna cena).
Meble ogrodowe – co powinno znaleźć się w ich składzie?
Odpowiednio skompletowane meble ogrodowe posłużą użytkownikom przez wiele kolejnych lat, a dodatkowo zapewnią im wysoki komfort i pełne zadowolenie.
Podstawowym elementem składowym zestawu mebli ogrodowych powinny być fotele wiszące. Można się na nich odstresować, poczytać książkę lub gazetę, dać upust swoim myślom czy też po prostu oddać się chwili relaksu i zapomnieć o problemach. Cechą charakterystyczną tego typu foteli jest stuprocentowa wygoda użytkowania.
Poza fotelami wiszącymi dobrym wyborem będą również takie meble, jak: kosze ogrodowe, duży stół, mały stolik, komplet krzeseł, tradycyjne fotele, leżaki, komplety wypoczynkowe, hamaki, huśtawki czy też klasyczne ławeczki i parasole ogrodowe. Wybór będzie uzależniony od preferencji inwestorów oraz od dostępnej przestrzeni.
Podobne artykuły
Jak wybrać materacyk dla dziecka – wskazówki i porady
Spokojny i bezpieczny sen malucha to jedna z kluczowych kwestii dla zdrowego rozwoju od pierwszych dni życia. Na jego jakość…
Dlaczego warto zainwestować w taśmy LED neon?
Właściciele firm często zastanawiają się, jak zwrócić uwagę potencjalnych klientów na swoją markę. W osiągnięciu tego efektu mogą im pomóc…
Zlewozmywaki stalowe – klasyka i trwałość
Zlewozmywaki stalowe to od lat najczęstszy wybór w polskich kuchniach. Ich popularność wynika przede wszystkim z wytrzymałości, uniwersalności oraz przystępnej…
Dlaczego warto zainwestować w kominki nowoczesne?
W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób poszukuje efektywnych i estetycznych rozwiązań do swoich domów, kominki nowoczesne stają się coraz…
Łóżko na antresoli – funkcjonalność i styl w pokoju Twojego dziecka
Aranżacja pokoju dziecięcego to wyzwanie, które często wymaga przemyślanego podejścia. W małych przestrzeniach kluczowe staje się maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca,…
Sekret stylowych wnętrz – Sztukateria wewnętrzna
Wnętrza z charakterem mają jedną wspólną cechę – dopracowane detale, które przyciągają wzrok i nadają przestrzeni wyjątkowy klimat. Jednym z…
Złote plakaty – luksusowy trend w dekoracji wnętrz
Za pomocą ściennych dekoracji można całkowicie odmienić wygląd dotychczasowej aranżacji salonu czy sypialni. Muszą to być jednak ozdoby, które są…
Jakie zasłony wybrać do pokoju dziecka?
Urządzanie pokoju dziecięcego zawsze jest ekscytującym zadaniem – pełnym radości i troski o każdy detal. Wybór odpowiednich zasłon odgrywa kluczową…
Łóżko na antresoli – funkcjonalność i styl w pokoju Twojego dziecka
Aranżacja pokoju dziecięcego to wyzwanie, które często wymaga przemyślanego podejścia. W małych przestrzeniach kluczowe staje się maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca,…
Architekt wnętrz — dlaczego warto skorzystać z takiej usługi?
Urządzanie wnętrza domu czy mieszkania to proces wymagający czasu, precyzji i dobrej organizacji. Wiele osób decyduje się na samodzielne projektowanie…