Popularne

Artykuł

Meble

Jakie meble ogrodowe wybrać? Przydatne podpowiedzi

Jakie meble ogrodowe wybrać? Przydatne podpowiedzi

Przydomowy ogród ma nie tylko zadziwiać swoim pięknem, ale też pełnić funkcję wypoczynkową. W związku z tym tak ważne jest jego kompleksowe wyposażenie w wysokiej jakości meble ogrodowe. Do wyboru jest obecnie wiele różnych propozycji. Meble powinny pasować do stylu danego ogrodu oraz preferencji użytkowników. Muszą być trwałe, wytrzymałe, estetyczne oraz funkcjonalne.

Wybór mebli ogrodowych – na czym skupić swoją uwagę?

Dobierając ogrodowe meble warto zwrócić uwagę na styl własnego życia. Jeśli domownicy są osobami towarzyskimi i lubią zapraszać do siebie rodzinę lub znajomych, należy stawiać na kompletne zestawy (mebli powinno być stosunkowo dużo). Korzystną opcją będą duże stoły i komplet stabilnych krzeseł lub foteli. Dzięki temu zainteresowani zbiorą się w ogrodzie i będą mogli się oddać przyjemnej konserwacji lub błogiemu relaksowi.

Kluczowe znaczenie ma również styl ogrodu. W japońskich odmianach najlepiej sprawdzą się proste meble ogrodowe, wykonane z naturalnych materiałów. Doskonałym przykładem będą tutaj:

  • bambus,
  • ratan,
  • drewno.

W ogrodach francuskich strzałem w dziesiątkę mogą się okazać meble żeliwne, głównie z uwagi na ich barokowy charakter oraz wysoki poziom wytrzymałości. Z kolei ogrody skandynawskie warto połączyć z meblami minimalistycznymi.

Meble ogrodowe – jaki materiał zyska największą grupę zwolenników?

Aktualnie bardzo dużą popularnością wśród wymagających użytkowników cieszą się wysokiej klasy meble rattanowe. Ma to związek z ich naturalnym charakterem oraz elastycznością. Takie meble są uznawane za niezwykle komfortowe, zdołają ożywić praktycznie każdy ogród, a dodatkowo można je swobodnie kształtować.

Ratanowe meble niosą za sobą wiele zalet. Są wytrzymałe, wodoodporne, a do tego radzą sobie z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Nic dziwnego, że warto wziąć je pod lupę w pierwszej kolejności.

Alternatywą dla ratanu jest wyżej wspomniane drewno (bliskość natury oraz wyjątkowa wytrzymałość), bambus (lekkość i ciekawa forma), aluminium (trwałość i lekkość), żeliwo (konieczność zastosowania ocynkowania i preparatu antykorozyjnego, długa żywotność), metal (oryginalne kształty) czy też plastik (przystępna cena).

Meble ogrodowe – co powinno znaleźć się w ich składzie?

Odpowiednio skompletowane meble ogrodowe posłużą użytkownikom przez wiele kolejnych lat, a dodatkowo zapewnią im wysoki komfort i pełne zadowolenie.

Podstawowym elementem składowym zestawu mebli ogrodowych powinny być fotele wiszące. Można się na nich odstresować, poczytać książkę lub gazetę, dać upust swoim myślom czy też po prostu oddać się chwili relaksu i zapomnieć o problemach. Cechą charakterystyczną tego typu foteli jest stuprocentowa wygoda użytkowania.

Poza fotelami wiszącymi dobrym wyborem będą również takie meble, jak: kosze ogrodowe, duży stół, mały stolik, komplet krzeseł, tradycyjne fotele, leżaki, komplety wypoczynkowe, hamaki, huśtawki czy też klasyczne ławeczki i parasole ogrodowe. Wybór będzie uzależniony od preferencji inwestorów oraz od dostępnej przestrzeni.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *