Popularne

Artykuł

Meble

Jakie meble wybrać do ogrodu? Ciekawe ławki ogrodowe

Jakie meble wybrać do ogrodu? Ciekawe ławki ogrodowe

Ławki ogrodowe to uniwersalny typ mebla, który sprawdzi się w każdym ogrodzie. Zakup ławki ogrodowej to inwestycja we własny komfort i wygodę, ale również – w ciekawy wygląd ogrodu i niebanalną estetykę. Designerskie ławki, drewniane ławki czy meble z tworzyw sztucznych? Jaki rodzaj ławek do ogrodu wybrać i na co warto zwrócić uwagę?

  • Ławki z oparciem czy bez?
  • Drewniane ławki ogrodowe – tradycyjne, estetyczne i trwałe
  • Ławki ogrodowe – jakie wybrać?

Ławki z oparciem czy bez?

W sklepach znajdziemy ławki ogrodowe podzielone na dwie zasadnicze kategorie: ławki z oparciem i ławki bez oparcia. Które są lepsze?

Ławki wyposażone w oparcie są niezaprzeczalnie wygodniejsze. Wyprofilowane oparcie to komfort dla pleców i możliwość siedzenia przez wiele godzin w dogodnej dla kręgosłupa pozycji. Z drugiej zaś strony – zajmują więcej miejsca, trudniej też wpasować je odpowiednio w niektóre rodzaje przestrzeni. Ważne jest też nasze poczucie estetyki: niektórym osobom szczególnie podobają się określone typy mebli. Warto dobrze przemyśleć swój wybór przed dokonaniem zakupu.

Drewniane ławki ogrodowe – tradycyjne, estetyczne i trwałe

Ławki ogrodowe drewniane to z pewnością jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Nie ma w tym nic dziwnego: wykonane z drewna ławki są wyjątkowo estetyczne i doskonale pasują do drzew, krzewów i kwiatowych dekoracji w ogrodzie. Istotny jest rodzaj drewna, z którego została wykonana ławka – na ogół wykorzystuje się buki, modrzewie, świerki i sosny. Drewniane ławki mogą być wykonane bardzo misternie i finezyjnie – lub też zachwycać surowym, prostym designem.

Ławki ogrodowe – jakie wybrać?

Ławki z drewna, metalu, wikliny, a może z jeszcze innego materiału? Warto pamiętać, że najlepiej jest, gdy styl ławek współgra ze stylem pozostałych dekoracji i mebli w ogrodzie. Spójna całość to klucz do sukcesu – to właśnie ona sprawia, że ogród wygląda doskonale i zachęca do spędzania w nim czasu. W sklepach znajdziemy tak wiele ciekawych propozycji, że coś dla siebie wybiorą zarówno wielbiciele minimalizmu, jak i ci, którzy uwielbiają bogato zdobione, rzucające się w oczy meble.

Jaka ławka ogrodowa będzie najlepszym rozwiązaniem? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Wszystko zależy od naszych preferencji, stylu, w jakim urządzony jest ogród, a także naszego budżetu. Niezależnie od tego, jakiego wyboru dokonamy – zawsze warto zwrócić szczególną uwagę na jakość mebla. Szeroki wybór wysokiej jakości ławek ogrodowych znajdziesz na stronie https://vokato.com.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *