Popularne

Artykuł

Ogród

Kosiarki ogrodowe – co należy o nich wiedzieć?

Kosiarki ogrodowe – co należy o nich wiedzieć?
fot: HONDA

Kosiarki ogrodowe to bardzo popularne urządzenia, dzięki którym możliwe jest zadbanie o aspekty wizualne naszego trawnika. To właśnie dzięki nim możliwe jest estetyczne skracanie trawy. Warto jednak posiąść podstawową wiedzę na ich temat, aby w przyszłości łatwiej podjąć decyzję co do zakupu modelu. Jakie rodzaje kosiarek możemy wyróżnić? Co jest lepszym rozwiązaniem – kosiarka z koszem czy bez niego? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jakie rodzaje kosiarek możemy wyróżnić?

Kosiarki to dość skomplikowane urządzenia, których budowa jest dość zawiła. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, jakie rodzaje kosiarek możemy wyróżnić. Najpopularniejsze kosiarki Honda spalinowe, które charakteryzują się tym, iż są niezależnie od źródła zasilania. Wyróżniają się stosunkowo mocniejszymi silnikami niż pozostałe rodzaje urządzeń. Są w stanie poradzić sobie nawet w przypadku dużej i mokrej trawy. Kosiarki Honda doskonale sprawdzą się do trawników średnich i tych dużych, a także w przypadku nierównej powierzchni. Dość powszechne są również kosiarki elektryczne, które są stosunkowo ciche i przyjazne dla środowiska, niestety sprawdzą się do małych trawników. Dodatkowo musimy liczyć się ze ściśle ograniczonym zasięgiem, bowiem jest on zależny od długości kabla. Istnieją również kosiarki ręczne, które często posiadają własne źródło zasilania. Są wybierane przez osoby, które mają jedynie niewielkie trawniki, a także stosunkowo dużą liczbę przeszkód. Ostatnim rodzajem są kosiarki akumulatorowe, jednakże są one najrzadziej kupowane ze względu na dużą cenę.

Kosiarka – z koszem czy bez?

Kosiarki Honda możemy nabyć zarówno z koszem, jak i bez niego. Wiele osób zastanawia się, które modele są lepsze. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem dużo zależy od preferencji. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w zdecydowanej większości przypadków po skoszeniu trawnika nie obędzie się bez zgrabienia trawy. Niestety usunięcie jej z dużej powierzchni może okazać się problematyczne. Dlatego też warto wybrać kosiarki Honda z koszem. Ich pojemność można dostosować w zależności od mocy. Co godne podkreślenia- w każdej chwili kosz może zostać usunięty, dzięki czemu możemy rozpocząć koszenie bez niego. Skoszona trawa doskonale sprawdzi się jako kompost. Istnieją egzemplarze, które dodatkowo rozdrabniają trawę, dzięki czemu jej ewentualne zastosowanie staje się szersze.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *